Sondaj

Ce ar trebui sa fac? eu nu mai stiu

sa uit de el?
sa-l cuceresc cu orice pret?

Autor Subiect: Am nevoie de un sfat!  (Citit de 3834 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline AngelAnk

• *
  • Mesaje postate: 12
  • Gen: Femeie
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Am nevoie de un sfat!
« : 18 Decembrie, 2004, 09:01:31 pm »
  M-am indragostit nebuneste de un tip care nu tine cred deloc la mine!
De fapt e genul de tip care umbla cu mai multe fete o data!  Mie mi-a spus ca nu vrea sa ma faca sa sufar! Iar pe celalalt le insala fara nici o problema! Ele nici nu cred ca el ar fi capabil sa le insele.. nu stiu una de alta! Ce ar trebui sa fac?  Ii trimit ca o nebuna sms-uri cu poezii si msj dulci! dar nu au nici un rost, imi scrie inapoi dar fara legatura de ceea ce i-am scris eu?  Cum as putea sa-l cucersc..??
   PS. e cu 2 ani mai mare ca mine!
Fiecare clipa este o sansa pentru a schimba totul!
Ceea ce nu ne omoara, ne face mai puternici!

bke

• Vizitator
Re: Am nevoie de un sfat!
« Răspuns #1 : 18 Decembrie, 2004, 11:55:24 pm »
well , ar trebui sa o termini ... problema e viitorul daca te-ar insela in viitor, daca nu ar tine la tine... daca il iubesti nu inseamna ca te va iubi si el... sau poate da.. dar asta inseamna risc ,sti prea bine ... ar trebui sa te protejezi

parerea mea

Offline AngelAnk

• *
  • Mesaje postate: 12
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 19 Decembrie, 2004, 10:39:50 pm »
Merci! Cred si eu ca ar trebui sa-l uit! E vremea sa spun "GATA!"?? cred ca "DA"!
Fiecare clipa este o sansa pentru a schimba totul!
Ceea ce nu ne omoara, ne face mai puternici!

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #3 : 19 Decembrie, 2004, 11:10:45 pm »
Draga mea...genul asta de baiat e invatat sa aiba fetele la picioarele lui...mare "gagicar" din cate am inteles...Cu mesaje dulci si poezii nu o sa ajungi nicaieri...o sa fii si tu una din gramda de fete pe care le paote avea. Daca vrei sa-l faci sa fie mai interesat de tine, incarca sa fi mai indiferenta in ceea cel priveste, fa-l sa se oftice de faptul ca nu e bagat in seama..s-ar putea sa fie prea tarziue pentru asta akum, dar tine minte pt viitor! Pe genul asta de baieti ii va intriga mult mai mult o atitudine indiferenta din partea unei fete, pentru ca fete moarte dupa ei sunt destule! Te-am pupat!
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Offline k|ss4u

• Mesaje postate: 7
  • The best
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 22 Decembrie, 2004, 03:40:31 pm »
Cred ca cel mai bine ar fi sa`l uiti...nu te cunosc prea bine dar eu cred ca nu te merita.Ai sa vezi ca o sa reusesti sa`l uiti...doar nu vrei sa fii si tu "una" dintre cele inscrise pe lista lui. ;) Daca nu l`ai mai baga in seama si daca ai fi mai rece cu el cred eu ca ai avea mai mult de castigat decat sa stai si sa plangi si sa`i oferi lui acea satisfactie...ca uite vezi si pe asta am cucerit`o.Ai grija de tine!
just a kiss

Offline hana

• Mesaje postate: 7
  • All we need is love.
    • Vezi Profilul
Răspuns: Am nevoie de un sfat!
« Răspuns #5 : 27 Decembrie, 2004, 05:48:12 pm »
 M-am indragostit nebuneste de un tip care nu tine cred deloc la mine!

Drag Îngerash,

Cat de nebuneste esti indragostita de El? Ti-a ramas suficienta vointa si ratiune incat sa poti urma sfaturile altora sau inima ta... face tot ce vrea ea?
De uitat... daca "chestiunea" se incadreaza la categoria "mari iubiri ale vietii tale", mai greu. O mare iubire, dupa mine, nu se poate uita. Daca nu poate avea finalizarea dorita, o poti, cel mult, impacheta si pastra, undeva, intr-un locas al inimii, ca sa poti merge mai departe... spre o noua mare iubire.  :)
Suntem mici universuri de iubire, alunecand printre luminile si umbrele existentzei.

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #6 : 27 Decembrie, 2004, 11:23:09 pm »
credeam ca vorbesti cu mine :D...dup'aia am realizat ca AngelAnk e si ea un Ingeras :)
pup
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Offline deMONADA

• Mesaje postate: 6
  • ...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 28 Decembrie, 2004, 02:51:43 pm »
a iubi o persoana nepasatoare si imuna la sentimente dulci te pune in pericol...din cate stiu eu, indiferentza e arma cea mai buna...nici prea prea, nici foarte foarte.da-i atentie doar atat cat trebuie si incearca sa-i starnesti curiozitatea prin lipsa de interes..parerea mea ;D
"Nimicul exista prin propria lui esentza de a fi"