Autor Subiect: Am nevoie de un sfat serios va rog ajutati`ma  (Citit de 1574 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Theo96

• Mesaje postate: 2
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Am nevoie de un sfat serios va rog ajutati`ma
« : 08 August, 2011, 05:33:16 am »
Buna ziua , am o mare dilema sunt indragostit lulea si nu pot scapa de acest sentiment va rog sa cititi povestea mea si sa`mi dati un sfat poate reusesc in sfarsit dupa multe incercari .
Am inceput sa plac o fata cu un  an mai mica decat mine o cheama Alexandra de prima data cand am vazut`o am spus ca e o simpla atractie nu am dat importanta totul a fost bine asta pana dupa ce au trecut 3 ani si mi`am dat seama ca eu defapt m`am indragostit de ea si acel mic sentiment de atractie a mocnit in inima mea pana a luat foc.
Am mers odata la teatru cu scoala si cand am vazut`o pe Alexandra m`am inrosit la fatza , un coleg m`a intrebat dc sunt rosu si i`am spus ca`mi place de aceasta fata . Intr`o zi a venit la noi in clasa si colegul meu i`a spus altui coleg ca aia e fata de care imi place si asa a aflat toata clasa mai apoi au desenat o inima mare in curtea scolii in care au scris numele meu + numele ei (o chestie copilareaca prin care sa`mi faca mie mult rau) si a aflat si toata scoala .
Am incercat in nenumarate randuri sa`i spun cat tin la ea dar nu am avut curaj pana cand intr`o zi cand eram hotarat ea m`a ignorat total si m`a facut de ras in fata tuturor.
A inceput sa`si bata joc de sentimentele mele si asta a continuat zi de zi pana s`a terminat scoala si am luat vacanta. Am mai iesit prin parc cu prietenii si venea si ea pana cand am luat`o in serios si am inceput sa imi bat si eu joc de ea si sa o ignor .Intr`un sfarsit m`a inteles si mi`a zis ca ma port ca un copil , am facut totul sa ma schimb m`am maturizat mult de cand mi`a zis acea chestie mai apoi sa`mi zica ca sunt prea matur daca ramaneam asa cum eram cand ne`am cunoscut poate aveam o sansa sa fim impreuna. M`am impacat cu ideea am zis ca nu o mai iubesc o perioada totul a fost frumos pana cand odata m`a apucat plansul in mijlocul parcului si ea intre timp venise si se uita la mine i`am zis ca este prea mult am incercat sa rezist dar sunt mult prea sentimental.
In fine totul s`a sfarsit dupa ce ne`am certat de la un pariu facut cu mine de un prieten sa n`o bag in seama o saptamana . O alta prietena ne`a ajutat sa ne impacam si stand unul langa altul ne`am zis totul in fata . Mi`a zis ca am mers mult prea departe si ei chiar nu ii place de mine pur si simplu nu ne potrivim . Faza este ca de o saptamana sunt plecat din tara si a inceput sa ma caute pe mess sa`mi lase commuri pe fb sau sa imi zica ca ii e dor de mine.Pur si simplu e prea grijulie se poarta prea frumos dintr`odata oare sa se fi inselat cand a zis ca nu ne potrivim ? oare sa isi fi dat seama ca eu chiar tin la ea si sunt singura persoana care o iubeste cu adevarat ? va rog frumos sa ma ajutati credeti ca mai am vro sansa sa fiu cu ea si daca da cum sa fac sa o cuceresc fara sa ma mai port ca un copil ? Nu radeti de mine va rog am suferit destul pana acum...Multumesc .

Offline bad_karma

• Mesaje postate: 3
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: Am nevoie de un sfat serios va rog ajutati`ma
« Răspuns #1 : 10 August, 2011, 11:34:26 pm »
Din experienta tiu ca cineva care s-a jucat cu sentimentele tale nu iti mai merita atentia. Poate acum o iubesti, dar iti place sa fi presul ei de sters pe picioare? Daca iti largesti orizoturile vei gasi o fata merituasa sau oricum una te va ajuta sa o uiti. Foloseste vacanta pentru a o uita si nu-i juca dupa toanele ei. Daca te-ai intoarce in tara pt ea si ai vedea=o cu altul de mana, nu te-ai simti ca un prost? Cam asta ar fi sfatul meu.

Offline vladutz1594

• *
  • Mesaje postate: 12
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 11 August, 2011, 09:06:58 am »
Vorbeste cu ea pe fb sau pe mess si fao cumva sa-i para rau ( nu  intr-un mod prea dur ) ca nu a tinut la tine ...
Daca zici ca ea te cauta si ar vrea sa fie cu tine spune-i ceva de genul : 'n-ai stiut sa pretuiesti iubirea mea sincera,te-ai ras de ea' ZI : "acum trebuie sa incerci si tu sa ma faci sa tin din nou la tine " "eu te mai iubesc insa vreau sa imi demonstrezi din plin si tu asa''  SPUNE-I SI LUCRURI FRUMOASE. SA o convingi sa te faca sa tii la ea..

ZI NISTE CHESTII SA O FACI SA YI PARA RAU CA NU TI-A DAT IMPORTANTA INSA SA SI OBBSERVE CA O MAI IUBESTI . NU SA ZICA CA TE RAZI DE EA ...

Sper ca te-am ajutat cu ceva...

Bafta

Offline Ben

• **
  • Mesaje postate: 42
  • Decat sa taci, mai bine spune"Nu"...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 03 Noiembrie, 2011, 12:08:07 pm »
eu cred ca ei ii lipsesc dragostea si sentimentele tale pure pentru ea...era invatata cu asa ceva, ii placea ideea
fiecaruia dintre noi ii place sa stie ca e iubit, adorat, ca se poate baza pe cineva...
las-o in pace, las-o sa te caute