Autor Subiect: Cateva pareri/sugestii/sfaturi .  (Citit de 1107 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mihnea

• Mesaje postate: 1
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Cateva pareri/sugestii/sfaturi .
« : 10 August, 2011, 03:18:48 pm »
Buna ziua tuturor . Vin aici cu speranta de a purta o mica discutie cu voi , o discutie in care sa va exprimati si voi parerea si sa imi dati cateva sfaturi . In primul rand imi cer scuze daca am deschis acest subiect unde nu trebuia (in acest caz rog un administrator sa il mute ) .

Asa , deci sa trecem la mica mea problema , ma numesc Mihnea si am aproape 18 ani , sunt din Buucresti . De cateva luni a inceput sa imi placa de o prietena (pe care o cunosc inca de la gradinita) . Ea are 15 ani ... Suntem foarte buni prieteni , iesim afara aproape in fiecare zi (impereuna cu alti prieteni) , avem multe lucruri in comun si ne intelegem de minune . De multe ori ne tachinam reciproc (cam jumate' din timpul petrecut cu totii) . Marea prostie este ca ea e amabila si draguta mai cu toti baietii , iar in privinta mea ca se poarta destul de apropiat ma face sa ma gandesc ca face acest lucru deoarece fac parte din grupul ei de prieteni . Chiar daca mai sunt si alti baieti in grupul nostru , eu am impresia ca cu mine se comporta mai "altfel" , si nu stiu ce sa cred , eu o ajut mereu cand are nevoie de ceva ... ii sunt mereu alaturi ... si poate ca din aceasta cauza e mai apropiata de mine ...
In acest moment , nu ma grabesc sa fac ceva ce asi regreta mai tarziu , si bineinteles nu vreau sa par ala disperat dupa ea ... ca se sperie si dupaia ... adio :( Momentan analizez situatia si de aceea va cer si vua niste sfaturi , si inca ceva , am observat ca pe mess ea este mult mai comunicativa ... , in majoritatea cazurilor ea ma cauta pe mess si nu eu pe ea ... deci de comunicat , comunicam destul de mult .
Problema ar fi ac eu nu stiu exact daca ma place , sau doar daca ma considera un prieten foarte bun in care are foarte mare incredere ... si de aceea imi este putina teama sa apas pe "acceleratie" pentru ca nu doresc sa pierd aceasta prietenie , insa nici asa nu prea se mai poate.
Voi ce ma sfatuiti sa fac ? Cum sa abordez aceasta situatie ? Ce subiect sa deschid ca sa ajung la un rezultat ?

P.S va rog sa dati dovada de seriozitate si sa nu incepeti cu mistouri ...