Autor Subiect: Ce ar trbui sa fac???  (Citit de 7106 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline anhelik_sandra

• Mesaje postate: 75
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Ce ar trbui sa fac???
« : 25 Martie, 2006, 08:25:51 am »
Nu stiu cum sa incep...  ??? Am un iubit de 2 saptamani... si deja m-am suparat pe el de cateva ori, desi el crede ca nu ar fi trebuit, mai ales ieri, cand el a vrut sa mearga la sala sa joace fotbal cu prietenii lui de la servici, unde se duce in fiecare saptamana, vinerea si eu i-am spus ca nu vreau sa se duca (prima data), dar cand am vazut cat de mult isi dorea i-am dat voie desi eu am fost putin dezamagita ca ma asteptam ca poate  renunta si el o zi pt mine. De doua saptamani ne-am intalnit in fiecare zi, in ultima saptamana vre 5 ore pe zi.. ca eu sunt la scoala si el la servici, si nu putem sa fim chiar tot timpul impreuna, desi eu asa as vrea... Sunt foarte suparata pe el, ca nu a facut cum as fi vrut eu a faca... aseara i-am inchis telefonul si mi-a cautat numarul de fix si tot m-a facut sa ii raspund, desi el spune ca nu crede ca a gresit si ca eu exagerez, dar eu nu cred pentru ca stiu ca putea sa renunte si el la o zi de sala. Asta seara trebuie sa mergem la discoteca... NU stiu ce o sa fac.. I-am spus ca de acum o sa ii dau toata libertatea pe care o vrea adica o sa ne vedem o ora pe zi... si restul o sa faca ce vrea. Nu vreau sa ma cert cu el, adica nu vreau sa ne despartim, dar nu il intzeleg... MI-a spus ca MA IUBESTE, ceea ce mie nu mi se pare adevarat,(desi stiu ca tine la mine :-\) pentru ca eu cred ca daca ar fi chiar asa ar fi putut renunta la 2 ore de sala sa fie cu mine, pentru ca saptamana viitoare stie ca nu ne putem vedea decat vreo 2 ore max pe zi... Poate si eu exagerez, dar nu pot sa nu ma supar daca nu face ca mine...  NU stiu ce sa fac... NU stiu ce e bine, si unde am gresit eu.... pls... HELP . ???
« Ultima Modificare: 25 Martie, 2006, 08:27:44 am de anhelik_sandra »

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1420
  • Gen: Femeie
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
Re: Ce ar trbui sa fac???
« Răspuns #1 : 25 Martie, 2006, 08:40:20 am »
Draga mea, bineinteles ca nu a gresit , zici ca stati zilnic impreuna, lasa-l sa fie si cu prietenii lui.Daca ii vei interzice si te vei supara mereu asa, se va simti sufocat si nu cred ca asta iti doresti.Si tu ai nevoie de libertate ca si el. SO! Mai lasa-l din cand in cand si putin liber !
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline anhelik_sandra

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 25 Martie, 2006, 08:50:52 am »
  Vreau sa il las si cu prietnii lui, dar cred ca putea sa renunte si el la 2 ore pt mine, mai ales cand stia ca pt catvea zile nu o sa ne prea vedem.... Si stiu ca a fost si el putin dezamagit cand mi-a spus ca MA IUBESTE si eu nu i-am putut raspunde la fel, dar eu am nevoie de ceva timp... si mai ales ca nu am spus asta niciodata la nimeni, nu ca nu mi-as dori... As vrea doar pentru un timp sa fie doar al meu.... :-[

Offline Narusegawa

• *
  • Mesaje postate: 16
  • Naru_Se_Gawa
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 25 Martie, 2006, 03:06:18 pm »
draga mea, sunteti impreuna deabia de 2 saptamani si tu deja il pui sa faca sacrifici(din punctul lui de vedere) si asta pt el e ceva nou. e obisnuit sa fie liber si nu sa-i impuna cineva program, faptul ca isi face timp pt tine in timpul saptamanii cand lucreaza ,mi se pare miraculos, mai ales daca a fost ideea lui(barbatii sunt zgarciti cand vine vorba de a acorda timp noua).am si eu o intrebare, im weekend nu va intalniti mai mult?
un sfat! poate ca nu ar fi bine sa cronometrezi timpul impreuna cu el, ci sa stati impreuna cat timp va simtiti bine intro zi, nu cand e mai dulce intalnirea, unul sau celalt sa zica ca atata a fost si ca tre sa plece.eu zic ca nu ai gresit cu nimik cerandui sa stea cu tine, dar poate el trebuia sa-ti explice ca e un ritual al baietilor, sau sa te iei cu el sa-i faci galerie:)toate bune zi sunt curioasa cum va decurge realtia ta.kisses
lovely

Offline desdemona

• Mesaje postate: 1694
  • esentialul este invizibil pt ochi
    • Vezi Profilul
Răspuns: Ce ar trbui sa fac???
« Răspuns #4 : 25 Martie, 2006, 05:07:06 pm »
sincer...esti pre posesiva...si ai exagerat.Stiu ca orice iti voi spune tu tot asa vei crede...tu singura ti-ai oferit argumente ca nu a gresit...

vezi ce faci..il pierzi
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

Maria

• Vizitator
« Răspuns #5 : 25 Martie, 2006, 08:22:17 pm »
     Iubit, in 2 saptamani? ??? ??? ???Nu cred ca exxista asa ceva. Cred in dragoste la prima vedere dar nu cred si-n iubit. Chiar de-i dregoste la prima vedere nu poti spune ca-i iubitul sau iubita ta.
     Hm! chiar acum citind asa mai mult pe love time, am ajuns sa inteleg pentru ce tinerii din ziua de astazi indrageste atat de mult concubinajul. Se intalnesc fuguta, schimba intelesul fluturasilor din stomac cu ,,hai in pat''(sa nu va fie cu suparare asta-i adevarul), romantismul il lasa la intrarea in cluburi sau discoteci. sincer voi stiti ce-i acea o seara romantica intr-un restaurant si nu club? o promenada pe o alle de parc iar o cofetarie?Ma rog n-are importanta, continui mai departe ideea cu concubinajul. Dupa zmotoceala din pat ca numai dragoste nu este, fetele alearga lesinate(asta-i adevarul) dupa ei, acestia ,masculi feroce isi spala manutele si pleaca, si poate pe buna dreptate caci prada a fost devorata. El, masculul ,n-a mai simtit acea tensiune pentru care trebuie sa lupte.nu puteti nega, asta-i adevarul .Mai jalnic decat animalele din jungla care au un adevarat ritual de iubire pana sa-si prinda iubita.
     Apoi un alt act placut concubinajului sunt ,,imi iau jucariile si plec, ori cand vreau'' Uite asa ma fatai pe usa pana cand ma satur ,lipsind astfel orice obligativitate de cuplu, dupa care unul dintre ei, intr-o perioada mai lunga sau mai scurta se mai concubinizeaza si cu o alta sau un altul si incep crizele de gelozie, cam ce vedeti pe primatv, la aia inselatii. Mai dar au tupeu femeile astea inselate care traiesc in concubinaj sa angajeze pe cineva sa-l urmareasca pe masculul in calduri sau femeia aflata si ea in calduri cu unul mai mic decat ea cu vreo 5 ani, gerovitalul.
      Imi cer scuze pentru cele postate, nu au nici o legatura bu biataanhelik, ei vreau sa-i spun sa nu devina posesiva, nu-i un bun al ei, sa-i lase libertatea de care el are nevoie caci are o alta varsta, si el sa-ti dea aceasi libertate normala pentru varsta ta. Nu pot sa-ti spun prudenta, iti spun ai grija si gandeste limpede pune in balanta si varsta si jobul lui :-*

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #6 : 27 Martie, 2006, 08:25:55 pm »
Asa-i, Maria... adevar graiesti !

Offline anhelik_sandra

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 28 Martie, 2006, 05:42:41 pm »
La mine nu e asa cum spune Maria. Am luat cina cu el pentru ca a inchiriat un restaorant numai pentru noi.... Stiu ca nu multe au parte de asa ceva, dar el chiar cica ma iubeste... si incep sa cred asta, dar eu cred ca mai imi trebuie putin timp pana sa ii raspund la fel... ma simt foarte bine cu el si incepem sa ne intelegem mai bine, adica ancerc sa mai las de la mine cu fazele alea pentru ca stiu ca exagerez putin... si asta mai ales ca mi-a spus ca de acum incolo o sa fie doar al meu... si o sa se duca doar daca il las eu si pot sa vin cu el peste tot... oricum deja majoritatea prietenilor lui ma cunoasc, si mai ales parintii lui si cateva rude... Sper sa fie o relatie de lunga durata... Sper sa fie bine, de fapt sunt sigur a ca o sa fie bine, cel putin din partea lui.. eu sunt mai dificila.... ;)

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #8 : 28 Martie, 2006, 05:54:28 pm »
Sa dea Dumnezeu sau cine o fii Sus, sa fie asa cum spui tu...
Mai ales ca in ziua de astazi, dragostea a inceput sa nu mai fie chiar pentru toti...

Offline anhelik_sandra

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 29 Martie, 2006, 04:47:40 pm »
Dah... stiu ca din ce in ce mai rar, dar la mine chiar se intampla dupa o gramada de timp.... Azi iar m-am suparat putin pe el, desi nu i-am spus de ce, dar mi s-a parut mie ca a facut ceva prin care rezulta ca se gandea doar la el si nu la Noi... asa mi s-a parut pentru ca mi-am dat seama ca nu a fost cu intentie... uf...  Cred ca am vedenii... Trebuie sa mai las si eu de la mine, dar imi e greu... oricum incepe sa fie din ce in ce mai bine.. si suparai din ce in ce mai putine... si mai neinsemnante....

Offline Guardian|Angel

• Mesaje postate: 1041
  • i`ll be wherever you`ll need me...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 29 Martie, 2006, 08:19:30 pm »
Ei na Maria..dar sa vad cat romantism e in ceea ce iti spun eu...am vrut sa`mi surprind iubitul,crezand ca nu e acasa, si sa ii fac o surpriza dupa 2 saptamani in care am fost plecata....cand am intrat in casa, de la usa erau [etale de trandafiri care duceau spre bucatarie....acolo un bilet:bine ai venit...cineva te astepta!"...apoi biletele de dragoste pana in sufragerie ...unde am gasit un imens elefant de plus...si un buchet de trandafiri de 18 (atataea zile fusesem plecata), langa care un set de un inel si o bratara de aur...pana in dormitor, lumanarele parfumate...aprinse...acolo pe tot patul petale de trandafiri, sampanie(dfar ptr copii ;D) iar jos, pe covor, de fapt pe o patura asezata pe covor, cina...sau picnic....doar la lumina lumanarilor..si el....si eu vroiam sa il surprind p[e el...

Dar, revenind la subiect....sandra, mi se pare ca exagerezi...daca face doiar ce zici tiu nu inseamna ca te iubeste...nu mai inseamna ca e barbat...si tu ai sa te plictisesti imediat de el...si 2 saptamani e prea putin...des are dreptate....exagerezi asi ai sa`l pierzi!daca e sa fiti impreuna, veti fi!
"Femeia domnilor, e singura care conteaza!!"

Offline anhelik_sandra

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 03 Aprilie, 2006, 09:06:48 am »
Intersante surprize..... noi am facut 3 saptamani ieri.... si am petrecut o seara suberba....  :-*  De ceratat nu ne-am mai certat, adica eu eram cea care se supara... si-a luat masinutza, dar moare de ciuda ca nu poate sa conduca, pt ca nu are inca carnet, deabia saptamana viitoare se apuca de scoal de soferi... si in rest....  mai nimik... aa... a cunoscut-o pe mama....  ;)

Offline anhelik_sandra

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 04 Mai, 2006, 03:23:42 pm »
Alta problema....  :-\ Chiar nu stiu ce sa fac... Suuntem impreuna de aproape 2 luni. El  cica ma iubeste , dar nu prea are incredere in mine, din cauza ca acum vreo 2 saptamani un fost prieten la care eu tineam foarte mult a venit in tara  si eu nu am putut sa schimb doua vorbe cu el, desi deabia m-am abtinut sa nu il caut, pentru ca noi am stabilit sa nu mai fie nimic intre noi, pentru ca el vroia sa plece in alta tara si stiam ca nu o sa putem fi impreuna, adica el avea nevoie de cineva aproape de el... si eu la fel. si am stabilit sa ramanem prieteni, dar cand l-am vazut, nu stiam ce sa mai fac. Toata seara deabia m-am abtinut sa nu plang. Prietenul meu si-a dat seama ca e ceva cu mine, dar i-am spus sa imi lase timp, pt ca nu puteam sa ii spun atunci nimica. oricum, pana adoua zi a facut cum a facut si a aflat ce era cu mine de la cineva, mai ales ca il cunoastea pe fostul.. Vroia sa ne despartim, am stat putin de vorba, si s-a razgandit... Este foarte gelos si asta nu imi place, adica nu am voie sa vorbesc cu nici un baiat pe care il cunoasc, sau vreun fost prieten (niciatat), ca... cica ce am eu de vorbit cu el, sau el cu mine... si faze de genul asta... Nu stiu ce sa fac. Am incercat sa ii explic ca niciodata nu o sa ma despart de el din cauza altei persoane, dar lui cica ii este frica sa nu ma piarda. Ma tot gandesc sa ne despartim, dar parca m-am obisnuit cu el, si nu stiu ce o sa fac dupa ce ma despart de el... nu imi place sa fiu singura.. si tin la el, ceea ce el nu intelege pentru ca eu nu i-am putut spune ca il iubesc si el mi-a spus mie... chiar nu stiu ce ar trebui sa fac... :'(
« Ultima Modificare: 04 Mai, 2006, 03:39:47 pm de anhelik_sandra »

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Răspuns: Ce ar trbui sa fac???
« Răspuns #13 : 04 Mai, 2006, 04:48:00 pm »
In primul rand cred ca gresesti nedespartindu-te de el si cred asta din doua motive:inca mai tii la fostul prieten,iar el este doar un inlocuitor al lui;al doilea motiv....daca deja dupa 2 luni a intervenit obisnuinta nu e bine,nu-l vei iubi niciodata mai mult decat pe un prieten foarte drag,vei tine la el asa cum tii la un frate....daca lasi timpul sa treaca,sperand ca-ti vei schimba sentimentele,imi pare rau sa-ti spun dar gresesti!Spun toate acestea pentru ca am trecut printr-o situatie foarte asemanatoare:prietenul era foarte gelos,imi era teama sa schimb doua vorbe cu un baiat si evitam sa fac asta pentru a evita o cearta...si de parca asta nu era de ajuns,a mai aparut si un alt baiat in viata mea...pentru care simteam ce nu ami simteam pentru prieten:simteam ca am sufoc cand il vad,muream de dorul lui...etc!am sperat ca timpul am va ajuta sa-l iubesc pe prietenul meu asa cum el am iubea pe mine...dar n-a fost asa:el era din ce in ce mai gelos,iar eu nu reuseam sa-l uit pe celalalt!
Aceasta este parerea mea si sfatul meu este:gandeste-te bine daca il iubesti cu adevarat,daca te infioara cand te atinge,daca numeri minutele pana va intalniti...si daca ajungi la concluzia ac intr-adevar e obisnuinta,ca doar umple un loc lasat gol de altcineva,mai bine desparti-ti-va!
ai grija de tine! :-*
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline anhelik_sandra

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : 04 Mai, 2006, 08:05:11 pm »
paaai...  intre mine si celalalt nu poate fi nimic si deja am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea... Dar pentru actualul preten, nu stiu ce sa scun ca simt, poate ca ai dreptate si am inceput sa tin la el decat ca la un prieten, dar nu stiu ce sa fac, pentru ca nu as vrea sa ma despart de el, cand stiu ca tine foarte mult la mine si mai frica imi e sa nu imi dau seama mai tarziu ca am  tinut mai mult decat credeam la el si va fi prea tarziu. E mule timp de cand nu am fost cu cineva... si acum... poate ca imi e frica sa nu fiu singura iar... desi o am pe prietena mea... Dar ma gandesc ca e mai bine pentru amandoi sa ramanem decat amici... (asta dak se poate pt. k el cand e cu o fata nu mai baga in seama decat baietii lui, si pe mine sigur nu ar mai vb deloc...) e timpul sa iau o decizie.. si mai ales imi e greu pt ca el i-a cunoscut pe ai mei parinti si bunici, si eu pe ai lui... hmmm..  :'( e atat de greu... as prefera sa vrea el sa se desparta de mine...