Autor Subiect: ce vor?...barbatii...  (Citit de 3435 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Gen: Femeie
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
ce vor?...barbatii...
« : 13 Ianuarie, 2007, 11:38:43 pm »
  dar barbatii ce vor de la femei casatorite ?
       Chiar si asa casatorita fiind,tot dau peste unii care sa-mi faca ochi dulci.
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
Re: ce vor?...barbatii...
« Răspuns #1 : 13 Ianuarie, 2007, 11:47:38 pm »
dacă placi unui bărbat care crede că eşti singură, normal că îţi face ochi dulci. dacă el continuă după ce află că eşti căsătorită, e posibil ca el ori să te lase resemnat ori să te creadă disponibilă oricum.
sincer, cred că nici ei nu ştiu ce vor. dorinţa nu este împinsă de raţiune ci de instinct.
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline serenity82

• Mesaje postate: 896
  • Just me
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 14 Ianuarie, 2007, 10:54:32 am »
Tocmai asta e ideea. Multi barbati sunt interesati de femei casatorite deoarece nu vor sa se implice intr-o relatie si isi doresc doar o aventura. Ei stiu ca o femeie casatorita nu o sa isi lase sotul ca sa inceapa o relatie cu ei si cum sunt interesati doar de sex atunci prefera sa se incurce cu o femeie casatorita si sa aiba parte de aventuri.
Cea mai mare iubire este cea care iti slabeste sufletul si care ne face sa vrem si mai mult. Cea care ne arde inimile si care ne linisteste mintile.

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #3 : 14 Ianuarie, 2007, 11:19:20 am »
Eu as face avansuri unei tipe casatorite doar daca e clar ca intre mine si ea e o atractie insuportabila  :-[

Dar lasand gluma la o parte, unii probabil incearca deoarece le place competitia - sa vada daca sunt mai buni decat ceea ce a ales femeia..

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2081
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 20 Ianuarie, 2007, 10:02:20 am »

Iulian  ;D..."a vada daca sunt mai buni decat ceea ce a ales femeia.."...Ştii cum e cu jocul ăsta? Uneori poate să te ardă rău de tot şi ieşi cu inima făcută ţăndări... :), pentru că atunci când vrei să afli ceva te apropii de persoană şi uneori te poţi îndrăgosti... :D.
 Dar...vorba ta...lăsând gluma la o parte...sau mai bine zis lăsând mai în glumă mai serios gluma la o parte... ;D :laugh: ;D...eu am mai scris la topicul: "Ce cauta un barbat la o femeie ?":

"Caută ceva care să-l completeze şi să îl împlinească pe toate planurile...Dacă un bărbat (dar este valabil şi femeilor) mai caută şi după căsătorie este absolut cert că el nu este lângă persoana potrivită şi nu şi-a găsit încă locul unde într-un fel sau altul să se simtă bine...să se simtă acasă.", iar dacă este necăsătorit şi caută la cele căsătorite...problema este aceeiaşi.
 Probabil te vei întreba de ce acele femei acceptă un alt bărbat în preajma lor (în afara soţului) mai mult decât pe alţii...Păi...tot din acelaşi motiv probabil..."nu este lângă persoana potrivită şi nu şi-a găsit încă locul unde într-un fel sau altul să se simtă bine...să se simtă acasă.".
 În aceste două topicuri am exclus acele persoane care caută mereu pentru că nu pot şi nu ştiu să fie statornice...ci sunt un fel de Don Juan...Nimic nu îi mulţumeşte, nimic nu e îndeajuns de bun ca să rămână...!