Autor Subiect: defazare?  (Citit de 2771 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline aka

• Mesaje postate: 5
    • Vezi Profilul
defazare?
« : 05 Iulie, 2010, 09:19:45 pm »

eu eram amortita dupa o relatie dureroasa. eram si increzatoare. prietenoasa.
el s-a apropiat de mine ca amic (zicea el).. vizite reciproce acasa. invitatii la mall, la concert, sunat devreme.. tarziu... mesaje... apropo-uri cu vazut filme la el acasa.. flirturi..
eu amortita, dar prietenoasa. si totusi s-a intamplat ceva: a plecat odata de la mine si a ramas in urma lui o dara subtila de parfum.... :-[

dupa o luna jumate de "inocentza" nu a mai miscat in front.
trei luni de pauza.
i-am dus dorul. :'( l-am intrebat ce are si a zis ca munceste mult..
apoi la un concert la care am mers mai  multi, inclusiv el.. s-a retras cu o tipa.  :'(
acum flirteaza iar cu mine. imi arunca priviri luuuungi, face glumite...
eu intru in joc.
eu inlove. hopeless. ca e cu EA. cea de la concert. incerc sa amortesc la loc si nu imi iese faza asta...
un sfat intelept?

Offline Ezo

• Mesaje postate: 211
  • Gen: Femeie
  • Luminicious :)
    • Vezi Profilul
    • Only you and I know what I hide here... :)
Răspuns: defazare?
« Răspuns #1 : 06 Iulie, 2010, 04:11:51 pm »
sa iti iei inima in dinti si sa il intrebi ce vrea de la tine. nu e sanatos sa iti mai petreci timpul cu el atata timp cat tu suferi din cauza ca nu il poti avea, sau pentru ca nu te poti obisnui cu gandul ca e al alteia, sau pentru ca pur si simplu, se cam joaca cu tine. nu e corect, fata de nici unul dintre voi. si nici fata de ea, cea de-a treia persoana, daca exista.

intreaba-l si se va rezolva, intr-un fel sau altul. :)
Sa nu crezi ce-ti spun acum...

Offline aka

• Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 06 Iulie, 2010, 04:49:55 pm »
suntem colegi. deci nu am cum sa-l evit. si ne vedem zilnic..
l-am intrebat ce fuse toata experienta aia.. dk a fost un test ceva.. si a zis ca nu vrea nimic. doar liniste.

sunt cea mai linistita! la suprafata.. sa vad cat ma mai tine ca se joaca... ma tachineaza..
si eu nu il mai intreb nimic!!!

uof! asa ceva nu am mai patit..

Offline Ezo

• Mesaje postate: 211
  • Gen: Femeie
  • Luminicious :)
    • Vezi Profilul
    • Only you and I know what I hide here... :)
« Răspuns #3 : 06 Iulie, 2010, 08:52:58 pm »
na, acuma e alegerea ta! daca sa suferi in continuare sau sa te lamuresti odata care e tarasenia! dar daca tu te multumesti cu flirtul caruia, mai ales, ii si raspunzi, poti sa ramai asa. sau poti adopta o atitudine mai serioasa si mai grava fata de el, si atunci iti vei deschide alte perspective. poate ca undeva, acolo, aproape de tine, este cineva care te priveste cu aceeasi ochi cu care il privesti tu pe tipul asta... :)
Sa nu crezi ce-ti spun acum...

Offline aka

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 31 August, 2010, 07:43:13 pm »
mi-a spus. ca nu putem fi decat amici.
la cateva saptamani dupa ce am fost la el. am ramas peste noapte si ne-am tinut doar in brate.

s pana peste cap. cum sa imi treaca? ignore??? si la munca si pe mess.. peste tot? :(((

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #5 : 31 August, 2010, 08:47:37 pm »
Cred ca iti place challenge-ul tie ... Cred ca ar fi mai bine daca ai investi energia in ceva mai creativ, care sa te 'distraga' o vreme. Stiu ca il vezi, dar daca ai ceva fain de facut dupa ce pleci de la servici, poate ai putea trece mai usor peste toate astea ?

Oricum, probabil ca te simte vulnerabila ceea ce ii face mai usor jocul de a te seduce, de a se 'juca' cu tine (era un topic la un moment dat, inspirat din Breban, daca nu cumva nu leul este crud, ci fragilitatea caprioarei declanseaza tot macabrul).

Si eu ma surprind cateodata picand asa brusc, dar imi trece repede, iubirea inseamna mult mai multe decat acceptarea. Inseamna rabdare, sa fii interesat de binele celuilalt, sa te intelegi cu el si la bine dar mai ales la greu, deci ... gandeste-te bine daca nu e doar o infatuare de moment (si un challenge) sau daca tu chiar vrei mai mult de la relatia respectiva.
Altfel... va continua asa, cat timp el are energie sa-ti faca ochi dulci, si cat timp tu vei avea energie sa te perpelesti ...

Offline aka

• Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 17 Septembrie, 2010, 04:16:20 pm »
okok
dar cum sa tratez respingerea?
ca am fost respinsa. nu am facut nimic desi am stat peste noapte la el. nici macar nu m-a pupat. dar era destul de dragastos. ulterior, dupa cateva zile si cateva intamplari mi-a zis ca nu putem fi decat amici. ca nu vrea o relatie. nimic nu vrea. e incurcat cu pustoaica...
trec prin niste depresii crunte. nu am intalnit pana acu pe niciunu care sa nu ma vrea. pur si simplu. iar asta nu e usa de biserica. deloc. rupe tot ce prinde. mai putin cand vine vb de mine.
stiu ca ma place. putea sa profite. sa profit si eu. asa am ramas cu visele. sa ma duc si sa-l iau pe sus nu am s-o fac. m-am retras. nu mai vorbesc cu el dar...
cum sa imi revin?

Offline Ben

• **
  • Mesaje postate: 42
  • Decat sa taci, mai bine spune"Nu"...
    • Vezi Profilul
Re: defazare?
« Răspuns #7 : 03 Noiembrie, 2011, 11:59:01 am »
Cunoscand pe altcineva vei putea sa fii din nou tu...altfel gandurile tale se indreapta spre el si nu poti face nimic...nici macar nu-l iubesti probabil dar pentru moment nu ai alta "preocupare"
cand energia si atentia ta vor fi canalizate in alta directie vei vedea ca el nu inseamna nimic pentru tine