Autor Subiect: fac prea mult lumea sa sufere  (Citit de 4482 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline buburuza

• **
  • Mesaje postate: 48
  • Gen: Femeie
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
fac prea mult lumea sa sufere
« : 06 Decembrie, 2004, 05:25:22 pm »
buna prieteni sunt tot eu acea buburuza care inca nu a aflat ce este mai bine pentru ea.unii dintre voi stiti cine sunt si o mare problema de-a mea.dar pe langa aceea mai am inca destule astfel de probleme pe care abia acum m-am hotarat sa vi le spun cu speranta ca imi ve-ti spune voi ce se-ntampla cu mine si de ce fac atat de multe persoane sa sufere.va rog ajutati-ma nu mai rezista sa mi se spuna tot timpul "mai bine nu te cunosteam si fugeam de la-nceput din calea ta,tu nu esti fericita deoarece nu stii sa faci pe altii fericiti." m-au ranit si ma ranesc incontinuare aceste cuvinte pentru ca stiu ca eu nu sunt asa,sau cel putin nu eram candva.totul a inceput de cand m-am despartit de victor(tipu de care v-am povestit mai inainte).aceasta despartire mi-a lasat un gust amar si ma facut sa cred ca defapt nimeni nu ma iubeste,nu reprezint nimic pentru nimeni.acest sentiment mai traieste si acum,ma stapaneste desi stiu persoane care tin la mine.el mi-a aratat candva ca sunt totul pentru el,plecand fara sa priveasca inapoi decat din cand in cand si atunci nu stiu exact din ce motiv,ma facut sa cred ca defapt,nimeni nu ma va iubi niciodata.daca celui caruia eram si sunt in stare sa-i ofera tot,nu-l pot tine langa mine inseamna ca nu sunt in stare de nimic.cand a plecat,acum un an,mi-am jurat ca-l voi avea inapoi cu orice pret dar ca pana atunci trebuie sa vad lumea plangand,sa afle ce-nseamna sa suferi,sa te simti singur pe pamant. :'(.mi-am zis si m-am tinut de cuvant fara sa ma gandesc ca acest lucru imi va dauna si mai mult.toata aceasta razbunare nu mi l-a adus inapoi.mi-a adus doar suferinta si un caracter pe care eu una nu-l recunosc.m-am legat de foarte multe persoane care nu mi se potriveau deloc,m-au maturizat dar in moduri care nu mai facut decat sa sufar si mai mult.ultima persoana pe care am reusit sa-l fac sa sufere mi-a spus ceea ce am citat mai sus.ma ranit poate fara sa vrea,dar defapt eu sunt singura care am facut tot posibilul sa ma ranesc incontinuare crezand ca data viitoare cand va mai aparea un print calare care sa-mi arate ca sutn totul pentru el si apoi sa plece,nu voi mai suferi in halul asta.nu mai suport sa vad lumea suferind din cauza mea dar nu ma pot opri mi-a intrat in sange.cred ca doar iubirea ma poate salva cu adevarat.tind sa cred ca doar iubind cu adevarat voi scapa de aceasta rautate care ma raneste si pe mine.

"nu esti persoana pe care o arati la prima vedere,esti cu 2 fete,ma iei in brate sa ma linistesti si ma injunghii pe la spate.regret ca m-am apropiat de tine crezand ca in curand ma vei iubi si tu.mi-ai spus ca iubesti alta persoana si doar lui ii poti oferi totul.eu cred ca te iubesti numai pe tine iar el a fugit cand a vazut cine esti."

oare nu ar rani pe oricine aceste vorbe?si stiti ce e culmea?nu ma ranit faptul ca el acum ma uraste ci faptul ca victor "a fugit cand a vazut cine esti".atunci m-am gandit imediat daca i-am facut ceva rau lui.dupa zile intregi de rememorare am realizat ca n-ai cum sa faci rau unei persoane pe care o iubesti mai mult decat propria ta viata.in schimb iubirea te poate face sa-i ranesti pe toti ceilalti din jurul tau.
lumea e perversa fii diferit de ea

D3rb3d3u

• Vizitator
Re: fac prea mult lumea sa sufere
« Răspuns #1 : 06 Decembrie, 2004, 06:07:37 pm »
As citi ce scrie aici, dar ca sunt o groaza de greseli de ortografie, si ma ia cu fiorii :) Las pe altii sa iti dea sfaturi la acest text, eu doar pot sa iti dedic melodia Planeta Moldova - Redactia :))

Offline buburuza

• **
  • Mesaje postate: 48
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 08 Decembrie, 2004, 12:16:58 pm »
      EI DOMNULE D3RB3D3U ASA SE-NTAMPLA CU DRAGOSTEA ASTA,AM UITAT SI SA MAI SCRIU.DAR NICI O PROBLEMA MI-A SPUS MOS NICOLAE CA TU MA VEI AJUTA SA-MI REVIN.MERSI SI PUPICI.

P.S. FA-TE PROFESOR!PLS.
lumea e perversa fii diferit de ea

D3rb3d3u

• Vizitator
« Răspuns #3 : 08 Decembrie, 2004, 12:45:03 pm »
Draga Buburuza,
 in primul rand te rog scuza tonul cu care ti-am raspuns. Problema cea mai importanta nu tine de persoanele cu care intri in contact, ci tin de tine. Incearca sa stai singura o perioada, sa te linistesti, sa te analizezi, sa iti evaluezi trecutul si relatiile tale, si sa incepi sa iti pui intrebari: de ce s-a intamplat asa, cum am ajuns in acele momente urate, ce vreau de la mine, ce vreau de la o relatie.
   Razbunarea nu te ajuta la nimic, pentru ca mai mult iti faci rau tie. Daca este creat precedentul, nimic nu poti face ca persoana la care tii sa se intoarca inapoi in viata ta. Degeaba se cosmetizeaza situatia, daca in fond, ea este destul de putreda. Deci, incearca sa te linistesti si sa te impaci cu tine insuti. Asta e cel mai important lucru care trebuie sa il faci.
  Multa bafta pe viitor !

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
Răspuns: fac prea mult lumea sa sufere
« Răspuns #4 : 08 Decembrie, 2004, 12:55:28 pm »
vei vedea draga mea, ca singuratatea si o perioada calma te va ajuta sa te intelegi.  intr-adevar razbunarea nu ajuta la nimic. rau este foarte usor sa faci...bine e mai greu. nu trebuie sa crezi ca esti persoana langa nimeni nu poate sta. trebuie sa vezi ce trebuie sa faci ca sa-ti fie bine, in acelasi timp neranind pe nimeni altcineva, pentru ca acest drept nu-l ai...
te asteptam sa ne mai scrii!
te pup.
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Evangeline

• Mesaje postate: 665
  • Printesa Katterina de Beauburg
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 09 Decembrie, 2004, 03:16:08 am »
Draga buburuza,
Eu cred ca ar trebui sa incerci sa te cunosti mai bine. Sa afli ce-ti place si ce nu. Daca nu-ti place sa ranesti pe cineva, nu o face, doar pt. simplu fapt ca acel baiat poate fi al tau daca te razbuni. Crede-ma e o prostie, nu merita. Daca el te iubea nu-ti spunea cuv. care sa te raneasca.Stiu ca uneori ai vrea sa nu mai existi, dar exista cineva care te iubeste cu adevarat si te va face fericita, numai ca inca nu l-ai cunoscut sau poate nu ti-ai dat seama. ;D
Nu asculta vorbele rautaciose ale celor care-ti spun ca nu insemni nimic, nimeni nu are dreptul sa judece. Ti-as sugera sa-i ierti pe toti cei care "te urasc" si sa incerci sa fii mai buna. Noi nu avem decat dreptul sa iertam, nu sa judecam. Probabil ca cei care ti-au vorbit urat au gresit mai mult decat tine. How knows?
Bafta! :)
Never, never quit!

Offline Evangeline

• Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 09 Decembrie, 2004, 04:17:47 am »
Draga buburuza,
Eu cred ca ar trebui sa incerci sa te cunosti mai bine. Sa afli ce-ti place si ce nu. Daca nu-ti place sa ranesti pe cineva, nu o face, doar pt. simplu fapt ca acel baiat poate fi al tau daca te razbuni. Crede-ma e o prostie, nu merita. Daca el te iubea nu-ti spunea cuv. care sa te raneasca.Stiu ca uneori ai vrea sa nu mai existi, dar exista cineva care te iubeste cu adevarat si te va face fericita, numai ca inca nu l-ai cunoscut sau poate nu ti-ai dat seama.
Nu asculta vorbele rautaciose ale celor care-ti spun ca nu insemni nimic, nimeni nu are dreptul sa judece. Ti-as sugera sa-i ierti pe toti cei care "te urasc" si sa incerci sa fii mai buna. Noi nu avem decat dreptul sa iertam, nu sa judecam. Probabil ca cei care ti-au vorbit urat au gresit mai mult decat tine. Who knows?
Bafta!
Never, never quit!

D3rb3d3u

• Vizitator
« Răspuns #7 : 09 Decembrie, 2004, 08:41:27 am »
draga kytty17 ,
  mesajul tau e varza.

Offline Evangeline

• Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 09 Decembrie, 2004, 11:16:50 pm »
Cred ca tu nu stii sa intelegi ce vreau sa exprim. Nu m-am suparat pt. ce mi-ai spus, dar ce-ar fi sa vezi si greselile tale, nu numai pe ale celor din jur. ;)
Never, never quit!