Autor Subiect: I need you guys  (Citit de 1190 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline allynna

• Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
I need you guys
« : 30 Septembrie, 2010, 11:30:21 am »
ufff...dc lumea tre sa sufere? sa va zic "povestea mea"....Acum o luna de zile...am cunoscut un tip, care la inceput  nu mi a placut, dar stand de vorba am realizat ca e un baiat extraordinar si mi ar place sa l cunosc mai mult....Am stat de vorba foarte mult in primele zile....apoi ne am gandit sa continuam relatia chiar daca eu stau la cluj si el la bucuresti....nu parea sa fie o piedica atunci.....Merge totul foarte bine si....sunt destul de fericita....e genu de baiat care stie cum sa ma ia....daaaar....aseara a venit vorba de distanta :( am vrut sa vad ce reactie are si l am intrebat daca ar avea ceva de spus daca eu i as zice ca nu mai vreau sa continuam pentru ca mi e greu sa ma gandesc ca nu l vad atata timp....si...mi a zis ca nu ar avea ce sa zica....asa e....e distanta prea mare...si nu stie cat o sa tina relatia asta....pfff...mi a dat de inteles ca....ar fi bine sa ne oprim aici pana nu devine prea serioasa relatia.. :(( Am plans destul de mult...pentru ca pentru mine deja devenise important...imi facusem planuri si din cate mi a spus, si el....vorbea despre "noi" la viitor....Voi ce parere aveti???stiu ca tine la mine....si ii pare rau ca suntem departe ...dar.....nu vad ca ar vrea sa incerce sa faca lucrurile sa mearga indiferent de cati kilometri ne despart....Eu sincer as incerca...stiu ca e greu...dar a inceput prea frumos ca sa renuntam doar pentru ca suntem departe....Am speranta ca din relatia asta ar putea sa iasa ceva extraordinar....ca as putea sa fie iubire adevarata....Ce sa fac??nu vreau sa fiu singura care lupta.....help me...

Offline Alecsandra

• Mesaje postate: 222
  • Gen: Femeie
  • Kiss me 'til you're drunk! :>
    • Vezi Profilul
Răspuns: I need you guys
« Răspuns #1 : 30 Septembrie, 2010, 12:36:19 pm »
Din cate am inteles, tu esti studenta. O relatie la distanta este foarte greu de pastrat. Trebuie multa rabdare si mai ales INCREDERE.
Eu zic asa. Traieste viata de student, ca e foarte faina, ocupa-te mai mult de tine, ca o sa ai timp de relatii serioase mai incolo. Oricum, baietii nu o sa intarzie sa apara cu propuneri, asa ca nu ai nimic de pierdut. Nimeni nu este indispensabil, deci fii tare, incearca sa uiti. O sa fie foarte bine, o sa vezi. Numai fericire iti doresc!
Make me your radio and turn me up when you feel low. :)

Offline bel-marduk

• *
  • Mesaje postate: 17
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
Răspuns: I need you guys
« Răspuns #2 : 23 Ianuarie, 2011, 11:39:16 am »
Pe scurt : sfirseste aceasta relatie si incepe alta....
totul e relativ, si relativul e relativ.