Autor Subiect: pls help  (Citit de 4720 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alex1976

• Vizitator
pls help
« : 13 Iulie, 2004, 09:03:55 pm »
Salutare ... sunt nou aici pe forum ... si m-am inregistrat prin intermediul unei probleme la care cred ca e necesitata si opinia voastra..
Am intalnit o fata mai tanara decat mine cu 4 ani ..... o plac f mult ... si dese ori ma gandesc ca diferenta de varsta dintre mine si ea e oleaca cam "marisoara" ......  am facut tot posibilul sa ma intalnesc cu aceasta persoana ... am ajutat-o atunci cand a fost nevoie ... am incercat sa o fac mereu fericita ..... dar ma gandesc ca daca as avea o relatie mai stransa cu ea ...  persoanele pe care le vom intalni se vor speria oleaca de dif de varsta dintre noi doi .... ceea ce cred ca o sa atraga atentie....
M-am temut inca demult ca  la persoana care voi tine asa mult nu va coincide varsta cu a mea ... si asa s-a intamplat ... la inceput ea a incercat sa ma evite .. a speriat-o oleaca varsta mea ... acum ne cunoastem mai bine....
Voi ce parere aveti ??? e ceva anormal?? este ea mult mai mica decat mine??? nu stiu cum am sa arat eu la 64 si cum o sa arate ea la 60 de ani??? plss write me a few things here :'(

incognito

• Vizitator
Re: pls help
« Răspuns #1 : 13 Iulie, 2004, 11:03:29 pm »
o diferenta de 4 ani e absolut normala. nu-ti fa griji.
tu cati ani ai?

alex1976

• Vizitator
« Răspuns #2 : 14 Iulie, 2004, 12:29:34 am »
am 24 si o cunosc de cand avea 14 ... iar eu aveam 18 ...... pe atunci cand vb-eam cu prieteni de ai mei sau de ai ei ... ziceau ca e cam mare diferenta de varsta ... ca eu eram adult si aveam 18 iar ea este minora si are 14 ... totusi tot timpul asta am tinut la ea si inca ma mai intelnesc cu ea ..... am fost in scoala cu ea pana am terminat a 12-a ... ea terminase a 8-a .... apoi o mai vizitam  cand era la liceu .... nu stiu oare ei de ce ziceau ca e cam mare varsta ... eu in clasa a 12-a si ea in a 8-a ...... cei de a 8-a normal ii vedeau mai mari pe cei de a 12-a :)

eVo

• Vizitator
« Răspuns #3 : 14 Iulie, 2004, 11:13:44 am »
poate ai 24 dar gandesti ca la 18 .. no ofense .. daca tu crezi ca 4 ani e o diferenta mare de varsta .. eu nush ce sa mai zic .. iti dau un pont uitate aici http://www.desprecopii.com/default.asp  .. ai sa vezi ca lumea se poate iubi si cu diferente de 35 de ani .. e dezbatut la greu subiectul asta .. poate inveti ceva

ascultati inima si fa ce simti

eVo

• Vizitator
« Răspuns #4 : 14 Iulie, 2004, 11:49:23 am »
eu stiam ca dragostea nu are varsta !

;)

androgin

• Vizitator
« Răspuns #5 : 14 Iulie, 2004, 03:37:16 pm »
stai linistit, Alex!...priveste in jurul tau! rar mai vezi impreuna persoane de aceeasi varsta. unde exista maturitate trebuie sa fie si pasiune, elan, copilarie...cativa ani diferenta reprezista de fapt sarea si piperul intr-o relatie.

hmm, si totusi, mi-e greu sa cred ca asta e adevaratul motiv pentru care nu te-ai apropiat mai mult de ea... hai sa spunem ca acest fapt ar fi putut constitui o problema atunci cand ai cunoscut-o...tu major...ea minora...dar acum nu mai are absolut nici o relevanta. esti sigur ca asta te retine?

daca e doar atat, iti zic: nu mai bate apa in piua si treci la fapte! n-o sa va considere nimeni niste ciudatenii pentru o diferenta de varsta care probabil ca nici nu se observa din punct de vedere fizic (nu cred ca scrie undeva pe fruntea ta 28, iar pe a ei 20 ;) )

in schimb, daca e mai mult de atat, analizeaza bine situatia, descopera punctele slabe si vezi daca pot fi inlaturate.

Offline kiddoe

• Mesaje postate: 64
  • Gen: Femeie
  • xoxo
    • Vezi Profilul
    • jUrNaL
« Răspuns #6 : 26 August, 2004, 11:55:45 pm »
as long as shes not a minor anymore, than you have no problem. for years is not a big deal at all... mainly because girls are usually 2 years more mature than guys... yes yes you know its true ;] so think of it as its just a 2 year difference. i think if u care about her, then those 4 years wont make a difference at all. also, dont take it to heart what people say or think about the two of you. just put yourselves before others. so what if poeple talk? let them talk while you enjoy your life with them. if you two are happy, then enjoy eachother. maybe theyre just jealous they dont have what you two do. i hope everything works out for you. to me it seems like the two of you are a perfect match. youve known for a long time... you have a special bond age should not interfere with. take care

LOVE IS NOTHING BUT A NUMBER
wipe away my tears

Offline buburuza

• **
  • Mesaje postate: 48
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 13 Decembrie, 2004, 04:52:09 pm »
 ;)salut alex!voi incerca sa fiu cat mai directa si fara a intra in detalii deoarece povestea este simpla.dupa ce m-am despartit de tipul la care tin si acum am cunoscut logic un alt tip.el face curand 26 iar eu in vara 20.suntem impreuna de 2 luni,nu-l iubesc cu adevarat sau cel putin nu ca pe celalalt dar relatia merge struna.eu zic sa-i dai bataie,diferenta de varsta nu este o piedica in fata a oricarei relatii a-ti vrea sa o aveti.te pupici
lumea e perversa fii diferit de ea

Offline flori de tei

• Mesaje postate: 8
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 20 Ianuarie, 2005, 01:25:24 pm »
dragul meu, scuza-ma, dar 4 ani nu inseamna nimic, absolut nimic. intre parinti mei e o diferenta de 7 ani in favoarea tatalui meu si sunt de aproape 30 de ani impreuna, arata foarte bine alaturi si nu cred ca s-a gandit cineva vreodata sa-si faca probleme din pricina acestei diferente.
se spune ca dragostea nu are varsta, nu are limita si nu are moarte. daca tu crezi in dragoste, da-o incolo de varsta, mai ales ca e vorba despre numai 4 ani.

Offline da_na

• *
  • Mesaje postate: 16
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 05 Iunie, 2005, 07:53:07 pm »
voi sunteti impreuna sau ea tia spus ca nu puteti fi impreuna ca e diferenta prea mare de ani?
daca cumva sunteti impreuna nu stiu de ce iti mai pui problema asta lasa totul sa mearga de la sine si o sa vezi ca daca relatia se va termina nu se va termina din cauza diferentei de varsta care nu e deloc mare

Offline arcticwinds

• **
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Bărbat
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 06 Iunie, 2005, 06:08:40 pm »
parerea mea e ca varsta nu conteaza dar totusi incearca sa ai grija de ea  .....  si oare este vorba despre OCI ? ... infine cum a zis si aliyah ... age is nothin but a number ( varsta nu este decat un numar ) si am vazut cazuri si mai mari sa zic asa in care era diferenta de 15 ani cel putin asa ca nu iti fie frica cat timp este iubire ... bafta  ..... pace 
« Ultima Modificare: 06 Iunie, 2005, 06:12:00 pm de arcticwinds »
hell si paved whit samariteans

Offline Guardian|Angel

• Mesaje postate: 1041
  • i`ll be wherever you`ll need me...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 11 Iunie, 2005, 09:41:04 pm »
Iti voi da doar un exemplu...tatal fostului meu iubit a implinit de curand 66 de ani...sotia lui ,a implinit cu o luna mai tarziu,23 de ani...ti se pare ca 4 ani e o diferenta mare de varsta???ai zis bine TI SE PARE!
Tinand cont de faptul ca(revenind la tatal fostului meu iubit) persoana respectiva are 2 copii,2 baieti mai exact,care sunt mai mari decat "mama vitrega " cu 2 si respectiv 7 ani...ce parere ai?
"Femeia domnilor, e singura care conteaza!!"

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 11 Iunie, 2005, 09:43:34 pm »
la 4 ani diferenta nu zice nimeni nimic, doar cei care au o mica problema la cap  ;D
ce sa mai zica atunci cei care se "prezinta" cu o diferenta de 10 - 12 ani....
stai linistit.... va fi bine
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline Guardian|Angel

• Mesaje postate: 1041
  • i`ll be wherever you`ll need me...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : 12 Iunie, 2005, 01:04:03 pm »
am o prietena care are 18 ani,iar prietenul ei(cu care e impreuna,de 2 ani) are 28 de ani...nici nu se observa diferenta de varsta...din ce cazuza??se potrivesc...le sta atat de bine impreuna,se inteleg atat de bine...incat....ce mai conteaza varsta???nu le pasa lor....nu le pasa nici altora...si daca le-ar pasa...ce?
"Femeia domnilor, e singura care conteaza!!"