Autor Subiect: povestea mea  (Citit de 3464 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline doar atât

• Mesaje postate: 5
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
povestea mea
« : 19 Martie, 2005, 02:15:15 am »
Inca nu sunt 100% decis daca locul topicului este aici, sau la povesti de dragoste... Dar m-am decis sa-l deschid aici, pentru ca in seara asta sunt foarte trist. Ca, de fapt, de 5 zile incoace...

Sa incepem cu inceputurile... 9 martie 2004, ziua cand a inceput totul. O intalnisem pe ea, dragostea mea. Nu prima dragoste, si sper ca nici ultima. Dar, deocamdata, cea mai mare. Eu aveam 18 ani, ea avea 15. Desi aveam unele retineri in a iesi cu fete mai mici de 17 ani (deh, la varsta mea, deja nu era destul de barbatesc sa ies cu fete "de-a 9-a"), ea mi-a cazut cu tronc. Adevarul e ca nici nu arata de 15 ani, peste tot era luata drept studenta, era diferita. Si din acea zi de 9 martie, a devenit a mea. La inceput a fost, din partea mea, doar o alternativa, suferisem cu ceva vreme inainte si jurasem sa fac sa sufere orice fata mi-ar iesi in cale. Ei, cu ea a fost altfel. Dupa o saptamana m-a facut sa uit de mine, m-a facut sa nu mai stiu de fosta, de ranchiuna, de ura, de razbunare. Pur si simplu ne indragostisem unul de celalalt ca doi nebuni. Ne intelegeam de minune, nimic nu putea sa ne stea in cale.

A venit bacul, la mine. A fost langa mine, tot timpul, m-a sustinut, m-a incurajat, m-a consolat cand nu mi-a iesit cum trebuia... Ma iubea, si o iubeam. Era intotdeauna in primul rand la concertele mele (am avut formatie), intotdeauna ma saruta inainte si dupa concert... Ieseam cand prindeam ocazia, la inceput era putin mai nasol cu ai ei, data fiind diferenta de varsta... Am trecut si peste asta, oricum era destul de libera.

Am fost la mare. Adica am fost eu, cu prietenii mei, zece zile, iar in ultimele 3 zile a venit si ea, cu prietenii si rudele ei. N-o sa uit niciodata ziua in care a ajuns... Ea ajungea la 12 dupa-masa, asa ca, cu o noapte inainte, mi-am propus sa dorm, sa o pot astepta la gara. Ei, n-a fost sa fie, pentru ca toti prietenii mei (ca niciodata!) s-au hotarat sa iasa la discoteca. Nu am putut sa raman singurul sa doarma asa ca am mers cu ei. Neesential. Ideea e ca pe la 4 dimineata, putin beat fiind, mi-am amintit ca eu inca nu vazusem rasaritul in Vama. Si cum asta era unul din scopurile principale ale "vizitei" mele la mare, am intrebat cine vine cu mine la rasarit, in Vama. Bineinteles ca nimeni n-a vrut sa vina, au pus propunerea pe seama berilor, si au plecat acasa. Ei, la 4:30, eu eram in gara, in drum spre Mangalia. Am ajuns la 5 jumate in Vama, si am vazut cel mai frumos rasarit din viata mea, dupa care am luat-o incetisor, pe jos, spre 2 Mai, cu gandul la ea... Am ajuns inapoi in Costinesti pe la 10, iar la 10 jumate m-a traznit alta idee. La ora 11 am suit in trenul spre Constanta, cu gandul ca  o sa cobor la Constanta, si o sa urc in trenul care mergea inspre Costinesti, trenul in care era ea. Norocul meu a fost ca am sunat-o cand eram in Eforie Sud, si mi-a spus ca tocmai a plecat din Constanta. Am sarit din tren, si am asteptat trenul ei. Nu va imaginati ce a fost cand ne-am vazut... In acea zi am simtit ce inseamna sa iubesti, sa fii liber, la mare. Am facut dragoste in apa, a venit furtuna. Cea mai frumoasa furtuna ce a existat vreodata. A doua zi am fost la Mangalia, sa mancam inghetata turceasca, apoi la Saturn, sa mancam hamsii la ceaun (doar in Saturn sunt adevaratele hamsii, pe cuvant de onoare). A treia zi, cea mai frumoasa, dar si cea mai trista. Ziua plecarii mele. Trebuia sa stau inca o saptamana departe de ea, dupa ce tocmai ma indragostisem din nou de ea... Cand am plecat de acolo, am trait ceva pe cat de dureros, pe atat de frumos. A fost prima data cand am plecat de langa o fata cu lacrimi in ochi... Si, pe cat de rau imi parea ca plec, pe atat eram de fericit ca traiesc asa ceva, o dragoste atat de puternica...

In fine, sa n-o lungesc atat... s-a intors, au trecut zilele, noptile, la fel de fericite ca si pana atunci, era clar ca nimic nu putea sa ne desparta. Ei, aici a intervenit ghinionul... Eram la ea acasa, era o ocazie, sarbatoare, si la un moment dat ne-am trezit singuri. Aici sarim peste detalii, pana la momentul cand au intrat ai ei peste noi... Of, parca si acum ma simt prost... Ma rog, eu am fost invitat sa plec acasa, ei i-a fost explicat ca nu ma va mai vedea niciodata... O perioada infernala, dar a trecut. Ne-am vazut o vreme pe ascuns, dar pana la urma a inteles mama ei ca nu poate sa ne stea in cale, si am primit si "binecuvantarea" ei...

Si au trecut zilele, a inceput scoala, am inceput facultatea, a venit Craciunul... Atunci, iarna, a inceput totul sa se duca dracului, incetul cu incetul... Mie imi revenisera filmele legate de fosta, acea fosta era insistenta, ma voia cu orice pret, si am inceput sa am indoieli... In noaptea de Revelion, pe la ora 4, am inceput sa ne certam, eu fiind "obosit", si s-a ajuns la o despartire, de vreo 5 minute... A doua zi, la fel, dar nu ne-a tinut mai mult de o ora...

(continuarea in postul urmator)
Now, when I walk the streets, kings and queens step aside,
Every woman I meet, they all stay satisfied...

Offline doar atât

• Vezi Profilul
episodul 2
« Răspuns #1 : 19 Martie, 2005, 02:40:36 am »
Ramasesem la ziua de 1 ianuarie. A trecut. A ramas doar o amintire neplacuta, am fost un prost... Cum spuneam, a trecut...

Dar. Vesnicul "dar"... dupa vreo doua saptamani, ma aflam la o cafea nocturna cu niste prieteni. Pe la 3 dimineata, noi iesisem la cafea, iar unii dintre ei la bere. Atat a trebuit, au inceput discutii aprinse, m-am suparat pe ei, din una-n alta, mi-am adus aminte ca relatia mea cu ea nu mai merge bine, asa ca am sunat-o si... am facut-o lata... rau de tot. M-a iertat, a doua zi am stat de vorba, ne-am discutat relatia, am punctat problemele, si am decis sa mergem mai departe, altfel. O schimbare in bine. Si a fost bine. A fost minunat. De atunci, din ianuarie incepand. Pana acum, luni.

Duminica trecuta, mi-am dat seama ca ceva nu era cum trebuie. Simteam ca se raceste. Simteam cum se indeparteaza de mine. Si simteam ca e bine asa, ca voiam sa se termine. Si luni dimineata m-am dus la ea la scoala cu un singur gand. Sa-i pun capat. Cand am ajuns, am avut parte de o surpriza. "Vreau sa ne despartim". Exact asa mi-a zis. Primele doua minute m-am simtit usurat, am discutat, veseli amandoi, ne bucuram ca am ajuns la aceeasi concluzie, nici n-am stat sa terminam discutia, eram fericiti ca nu ne-am certat. De la ea de la scoala pana acasa fac 10 minute. In astea zece minute mi s-a intunecat vederea, mi s-au inmuiat picioarele, am simtit ca mor. Inima imi batea ca la iepure, nu mai puteam gandi. Am sunat-o si am intrebat-o "pui, ce dracu am facut?". "ce trebuia, lasa ca e mai bine asa"... Am simtit ca mor. Abia am mancat ceva toata ziua, abia am adormit. M-am trezit a doua zi, am mers la faculta, unde nu am rezistat mai mult de jumatate de ora, si am fugit la ea la scoala. Cu cel mai frumos, mai mare si mai rosu trandafir pe care l-am gasit. Am luat-o la o plimbare, pe vechile noastre bancute, in parc, si i-am explicat cat de mult o iubesc. Si cat de mult am gresit, si cat de mult o vreu inapoi. Si cat de greu mi-e fara ea. Si cat...

"Nu, de data asta nu dau inapoi"...

O ora jumate am discutat toate aspectele relatiei noastre, am incercat sa o aduc inapoi. Nu. Nu se mai poate. Am incercat. Am mai purtat niste discutii, la telefon. "deocamdata, asta este", atat aud... Astept. Au trecut doua zile de cand n-am vorbit cu ea. Dar maine sper sa ma intalnesc cu ea. Trebuia sa mergem impreuna la un eveniment, si sper ca nu va lipsi, chiar daca nu mai suntem impreuna. Sper doar... Sper ca, asa cum eu simt intotdeauna cand e trista, sau cand ceva nu e in neregula cu ea, chiar sa fim la capete diferite ale lumii, asa sper sa simta si ea, macar o farama din ce simt eu acum, din dor, din dragoste, din amintiri... Sper doar.

O iubesc.
« Ultima Modificare: 21 Martie, 2005, 03:37:44 am de doar atât »

Offline doar atât

• Vezi Profilul
Re: povestea mea
« Răspuns #2 : 11 Aprilie, 2005, 11:06:11 am »
Povestea mea este, din fericire, una cu happy-end. Nu, nu ne-am împăcat a doua zi, nici nu m-am întâlnit cu ea.
Ne-am împăcat abia în 1 aprilie, fără glumă. A fost cea mai frumoasă zi din viaţa mea. A venit la mine de dimineaţă, la ora 9, la 10 trebuia să plecăm undeva, şi să ne întoarcem până la 13. N-am mai plecat niciunde, am făcut dragoste cum n-am făcut niciodată. O dată, şi încă o dată, şi încă o dată. Suntem, din nou, nedespărţiţi. În astea trei săptămâni, cât am fost despărţiţi, mi-am încălcat toate principiile legate de fete, legate de onoare, bărbăţie şi mândrie. Şi sunt fericit. O iubesc. Mă iubeşte. Nu mai lipseşte nimic, suntem unul.

Offline flori de tei

• Mesaje postate: 8
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 13 Aprilie, 2005, 01:17:37 pm »
A fost o surpriza pt mine finalul, dar o surpriza nespus de placuta.
Va felicit si ... casa de piatra

Offline Guardian|Angel

• Mesaje postate: 1041
  • Gen: Femeie
  • i`ll be wherever you`ll need me...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 15 Aprilie, 2005, 03:15:13 pm »
felicitarile mele...inainte de a citi finalul,chiar vroiam sa iti spun ca ce ati trait voi a fost o frumoasa poveste de dragoste....si sa lupti pentru a o recapata.....sper sa fiti ca la inceput,cat mai mult timp.....
"Femeia domnilor, e singura care conteaza!!"

Offline shadowgir16

• *
  • Mesaje postate: 22
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 08 Mai, 2005, 11:32:45 pm »
frumoasa poveste.... ma bucur ca ati ramas impreuna dupa tot ce a fost...aveti grija de voi!  :-*