Autor Subiect: povestea mea  (Citit de 2065 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bebelusha

• Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
povestea mea
« : 11 Octombrie, 2009, 07:51:59 pm »
buna,va spun si eu povestea mea.a inceput acum 10 luni,mai exact in decembrie anul trecut,la intoarcere din spania(lucrasem la o firma de transport).il cunosteam de ceva timp dar nu ma interesa,nici nu-mi placea,totusi m-am cuplat cu el....ma gandesc zi azi de ce oare :o.tipul era casatorit dar nu conta pt ca era o aventura ::).sarbatorile le-am facut singura,cu ai mei,dupa ne-am revazut si am ajuns sa ma indragostesc si mai grav sa-l iubesc.il iubesc mai mult ca viata mea.dar el m-a parasit,si nu inteleg motivul,dupa 10 luni totul s-a terminat fara sa-mi spuna,fara sa stiu motivul.atat de simplu ¨¨nu mai vreau,s-a terminat¨¨. :(in acest timp m-am ocupat de multe probleme legate de firma lui(era domeniul meu).acum il urasc si il iubesc.il urasc ca s-a folosit de mine,ca nu a ramas cu mine,ca m-a mintit ca ma iubeste(eu asta cred).cum poti iubi un om si il parasesti ca pe o carpa?el asta a facut.il urasc si vreau sa ma razbun dar il iubesc si nu ma lasa sufletul.intre timp sotia lui a aflat de mine si il ameninta ca ii lua totul(trecuse pe numele ei).ce sa fac pt ca sufar si il vreau inapoi.dar oare pt ce il vreau?! >:(

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
Răspuns: povestea mea
« Răspuns #1 : 11 Octombrie, 2009, 08:01:07 pm »
buna,va spun si eu povestea mea.a inceput acum 10 luni,mai exact in decembrie anul trecut,la intoarcere din spania(lucrasem la o firma de transport).il cunosteam de ceva timp dar nu ma interesa,nici nu-mi placea,totusi m-am cuplat cu el....ma gandesc zi azi de ce oare :o.tipul era casatorit dar nu conta pt ca era o aventura ::).sarbatorile le-am facut singura,cu ai mei,dupa ne-am revazut si am ajuns sa ma indragostesc si mai grav sa-l iubesc.il iubesc mai mult ca viata mea.dar el m-a parasit,si nu inteleg motivul,dupa 10 luni totul s-a terminat fara sa-mi spuna,fara sa stiu motivul.atat de simplu ¨¨nu mai vreau,s-a terminat¨¨. :(in acest timp m-am ocupat de multe probleme legate de firma lui(era domeniul meu).acum il urasc si il iubesc.il urasc ca s-a folosit de mine,ca nu a ramas cu mine,ca m-a mintit ca ma iubeste(eu asta cred).cum poti iubi un om si il parasesti ca pe o carpa?el asta a facut.il urasc si vreau sa ma razbun dar il iubesc si nu ma lasa sufletul.intre timp sotia lui a aflat de mine si il ameninta ca ii lua totul(trecuse pe numele ei).ce sa fac pt ca sufar si il vreau inapoi.dar oare pt ce il vreau?! >:(

Pai daca spui ca e casatorit... nu cred ca mai conteaza motivul pentru care te-a parasit. Nu cred ca il urasti, e doar un sentiment de rezbunare. ti-e ciuda ca ai fost parasita si vrei sa sufere cum ai suferit si tu. Ura si iubirea nu au cum sa stea impreuna cand e vorba de aceeasi persoana.
Totul depinde de tine, iti sugerez sa aflii ce doresti de la el si apoi pune in balanta. Poti sa tanjesti dupa el o perioada si sa suferi, sau sa-ti vezi de viata mai departe.
Raspunsurile sunt in tine, trebuie doar sa scormonesti dupa ele.

PS: bine ai venit pe forumul nostru. La cat mai multe cuvinte.
Let's put a smile on that face!

Offline Angy

• Mesaje postate: 263
  • Gen: Femeie
  • I don't want to believe. I want to know.
    • Vezi Profilul
Răspuns: povestea mea
« Răspuns #2 : 14 Octombrie, 2009, 12:33:38 am »
Il vrei inapoi ca sa suferi. Te-a parasit "atat de simplu" cum si-a inselat si sotia. Bebelusa,lasa razbunarea, traieste-ti viata ta si nu a altuia,cu siguranta vei gasi un suflet care sa te iubeasca cu adevarat.
There is no finish line. Never in life !!!