Autor Subiect: Question  (Citit de 4839 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline CRISTINELUL

• Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
Question
« : 03 Iunie, 2008, 12:41:06 pm »

Vara trecuta am cunoscut pe cineva, insa la vremea aceea nu am stat prea mult timp in preajma ei.  Recent am inceput sa vorbim pe net. Cuprinsi de entuziasm, ne-am intalnit din nou, am stat 3 zile impreuna, dar nu s-a intamplat nimic, sau cel putin ea am impresia ca se astepta la ceva. De altfel, ea a fost cea care a insistat sa ne vdm (eu stau in CT, ea in Buc). Pe de alta parte, am impresia ca ea inca este indragostita de un baiat pe care l-a cunoscut acum ceva timp, desi spune "ca nu va putea fi niciodata cu el".

Si de fapt, acum, peste cateva zile, mi-am dat seama ca de fapt m-am indragostit de ea.Ce ar trebui sa fac? Sunt confuz :angel:

Offline inda

• Mesaje postate: 619
  • dust in the wind
    • Vezi Profilul
Re: Question
« Răspuns #1 : 03 Iunie, 2008, 01:30:27 pm »
In primul rand, iti spun: bine-ai venit printre noi :)

Referitor la ce "ar trebui sa faci" nu prea stiu ce sa-ti spun, in principiu nu trebuie sa faci ceva, asta este o optiune a ta nu o cerinta. Poate ar fi mai bine sa-ti clarifici ce simti cu adevarat fata de ea, daca sentimentul tau e dragoste sau doar dorinta de a te intalni cu ea, entuziasmul unui nou inceput.
Si daca realizezi ca intr-adevar e dragoste sentimentul tau, inainte de a-ti face sperante si planuri poate ar fi bine sa te edifici ce-i cu prietenul acela cu care nu poate fi  :D
sunt inda si numele meu e totuna cu vantul

Offline Răzvan Vlad

• **
  • Mesaje postate: 33
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 03 Iunie, 2008, 03:10:44 pm »
Probabil el (cel de-al treilea personaj) este cu altcineva. Cu cat exista mai multe piedici in calea indeplinirii visului ei, cu atat mai greu ii va fi ei sa se desprinda de el. Asta daca este o visatoare, of course! Asteapta sa-i treaca, nu te arata slab. Si priveste-ti adversarul! (Daca intelegi ce anume a fascinat-o la el, o vei cunoaste mai bine.)

Offline CRISTINELUL

• Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 03 Iunie, 2008, 07:20:37 pm »
Multumesc pentru sfaturi... Chiar nu stiu ce sa fac..

Offline CRISTINELUL

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 04 Iunie, 2008, 11:49:15 am »
Probabil el (cel de-al treilea personaj) este cu altcineva. Cu cat exista mai multe piedici in calea indeplinirii visului ei, cu atat mai greu ii va fi ei sa se desprinda de el. Asta daca este o visatoare, of course! Asteapta sa-i treaca, nu te arata slab. Si priveste-ti adversarul! (Daca intelegi ce anume a fascinat-o la el, o vei cunoaste mai bine.)

Asta e faza. Chiar nu inteleg ce a fascinat-o. El nu are nimic special...

Offline liviu

• Mesaje postate: 156
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 04 Iunie, 2008, 12:25:36 pm »

Probabil ca e nevoie, mai intai, de o evaluare a propriilor resurse..

Cat despre faptul daca cineva are/nu are ceva special (in afara faptului - cert -, ca fiecare persoana este unica).. ar mai trebui mentionat si ca a fi/a nu fi frumos/oasa tine nu de anatomie, ci de permisiunea/programarea parentala (la fel si a avea succes!!!)

In virtutea anatomiei, fata e draguta sau fotogenica, dar numai zambetul tatalui poate face frumusetea sa straluceasca in ochii unei femei. Faptele copiilor sunt dedicate cuiva. Baiatul e inteligent sau sportiv ori plin de succes pentru mama, iar fata e inteligenta, frumoasa ori fertila pentru tata. Sau, pe de alta parte, baiatul e prost, slab sau neindemanatic pentru parintii sai, iar fata e proasta, urata sau frigida pentru parintii ei, daca asta vor acestia!

Ar mai trebui adaugat ca un copil trebuie sa invete de la cineva cum sa faca un lucru, daca e sa-l faca bine.. Astfel ca, de obicei copilul face un lucru sau altul pentru parintele de sex opus si invata de la parintele de acelasi sex.

La o ultima analiza, vom descoperi ca noi suntem ceea ce am reusit sa facem cu ceea ce au facut parintii nostri din noi! :)
« Ultima Modificare: 04 Iunie, 2008, 12:28:15 pm de liviu »

Offline inda

• Mesaje postate: 619
  • dust in the wind
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 04 Iunie, 2008, 12:25:59 pm »

Niciodata sa nu subestimezi dorinta si incapatanarea oamenilor de a aveea ceea ce stiu ca nu poate fi a lor!
sunt inda si numele meu e totuna cu vantul

Offline Paul

• Mesaje postate: 1520
  • Gen: Bărbat
  • Sa fiti iubiti!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 06 Iunie, 2008, 12:39:33 am »
Daca ti-ai dat seama ca te-ai indragostit de ea, fa ce iti spune sufletul, intalneste-te din nou cu ea. Dar te sfatuiesc sa fii un pic rezervat in a-ti declara sentimentele, cel putin o perioada, pana iti dai seama daca merita. Vezi cum se comporta, fa-o sa-ti povesteasca de baiatul acela, cunoaste-o un pic mai mult.
Multa bafta.
Iubesc, deci exist.

Offline CRISTINELUL

• Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 06 Iunie, 2008, 10:44:40 pm »
Blue, iti multumesc. Poate ca ai dreptate... Asa o sa fac, voi mai astepta.

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 06 Iunie, 2008, 10:47:48 pm »
Bun venit ,Cristinel!

In primul rand eu cred ca trebuie sa-ti acorzi putin timp ,tie si gandurilor tale .Asta pana in momentul in care nu vei mai fi confuz .Nu lua decizii pripite ,ci doar analizeaza situatia.Cel mai bine este sa-ti clarifici sentimentele pentru ea .Intalniti-va ,discutati ,vezi ce-i place si ce nu ,apropie-ti-o mai mult ca sa o intelegi mai bine si totodata ca sa intelegi ceea ce simti cu adevarat.

Inca ceva " am impresia ca ea inca este indragostita de un baiat" ,cauta sa scapi de acest "am impresia".

Numai bine!
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline alin333

• **
  • Mesaje postate: 39
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 14 Decembrie, 2008, 12:43:44 pm »
Multumesc pentru sfaturi... Chiar nu stiu ce sa fac..
Depinde daca o placi tare mult fii alaturi de ea stiu ca e greu ca tu stai in CT iar ea in Buc.Primul pas afla ce ii place ne te-as sfatui sa-i dai o poema(scrisoare) de dragoste nu merge in tot timpul.Pasul doi daca ii plac filmele duo la cinematrograf cand vine.Pas trei incearca sa nu o superi.Cred ca in continuare te descurci