Autor Subiect: Un mic sfat intr-un oras atat de mare :)  (Citit de 2443 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline asda asdasd

• Mesaje postate: 9
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
Un mic sfat intr-un oras atat de mare :)
« : 12 Iunie, 2010, 05:04:46 pm »
Bună tuturor,
Încă o mică problemă a apărut între timp. Ca să înţelegeţi cât mai bine o sa vă fac un scurt rezumat.
De câteva luni sunt prin Bucuresti (cam 6), si nu am încă un cerc de prieteni, e cam greu sa găseşti aşa ceva prin Bucureşti (nu mai sunt student so ... acum muncesc ...), la serviciu majoritatea sunt căsătoriţi şi nu am cu cine ieşi la cafea, suc, bere etc.
Din spusele de mai sus reiese clar ca sunt singur (...), aşa că aş dori să ştiu unde pot merge să pot intra în vorbă cu cineva. Nu stiu unde să merg singur, sau dacă se oferă cineva să-mi arate împrejurimile prin weedend-uri sau timp liber ar fi ceva foarte frumos, poate intru şi eu în ritm ca toată lumea :).
 Nu ma supăr dacă se oferă o fetiţă :D.
Ceva idei bune pentru început ar ajuta enorm ...

« Ultima Modificare: 12 Iunie, 2010, 05:40:57 pm de tavinio24 »

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
Răspuns: Un mic sfat intr-un oras atat de mare :)
« Răspuns #1 : 14 Iunie, 2010, 12:18:09 pm »
Mai, tu vrei sa te lege astia? Despre ce fetita vorbesti?! :)

Bucurestiul incepe si nu se mai termina, e urias. Eu unul cunosc 0.001% din el. Dar asta imi este de folos. :) Am fost vineri in Bucuresti si faptul ca nu cunosc orasul a fost un motiv bun sa intru in vorba cu lumea. Oriunde te-ai uita este cineva. Gaseste curajul din tine si activeaza-l. Te poti baga in seama cu oricine. Nu ai nimic de pierdut.

Zici ca "nu am cu cine ieşi la cafea, suc, bere etc.". Fa ce am sugerat mai sus si mai vorbim. ;)

Succes!
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 14 Iunie, 2010, 03:16:23 pm »
Am fost vineri in Bucuresti si [...]

... si de ce nu zici mai?  :bop:
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline asda asdasd

• Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 14 Iunie, 2010, 05:07:58 pm »
Aha, o sa vad ce sa fac prin parc :), sau poate o sa ma duc la niste cursuri de dans :). Danke
 ... poate gasesc partenera ...

Offline Ezo

• Mesaje postate: 211
  • Gen: Femeie
  • Luminicious :)
    • Vezi Profilul
    • Only you and I know what I hide here... :)
« Răspuns #4 : 14 Iunie, 2010, 10:49:49 pm »
Cursuri de dans am vrut sa fac si eu mai demult, dar inca nu am avut ocazia... Timpul nu prea imi permite... Sunt inca studenta, ce sa-i faci. Si intr-adevar, Bucuresti-ul e frumos, iar eu nu ezit sa ies si singura, din cand in cand, pentru a-l descoperi :) Apropos, sper ca nu ai ratat Street Delivery din weekend, au nu am reusit sa petrec acolo decat vreo 2 ore, insa pline. Cat despre oameni, sunt mai mult de 2 milioane de locuitori in Bucuresti, plus ca este suprapopulat zi de zi si weekend de weekend de turisti si de alti curiosi, ma indoiesc sa nu poti aborda nici unul.

Mult succes!
Sa nu crezi ce-ti spun acum...

Offline asda asdasd

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 15 Iunie, 2010, 05:15:24 pm »
Duminica am murit de cald pe langa masina, cica am vrut sa fac curat (dupa 2 minute mi-a trecut). :))
Timp liber nici eu nu prea am, decat sa fiu singur prefer sa imi fac timp, ca mai tarziu s-ar putea sa nu mai deloc timp.
Si nu prea sunt genul care ies singur, de intrat in vorba mai intru din cand in cand, dar mi se pare o pierdere prea mare de vreme :).

Esti studenta la ... ? la ce univ ... ? da-mi pm daca nu vrei sa postezi aici .

Offline miki2010

• Mesaje postate: 5
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 06 August, 2010, 03:37:25 pm »
Eu am stat in Bucuresti 3 ani jumatate ,sincer f slabe sanse sa iti faci prieteni, cunoscuti da iti poti face insa prieteni ..f greu. Norocul meu a fost ca eu aveam deja o prietena acolo ,si pe parcurs la compania unde am lucrat m-am mai imprietenit cu o colega si asa mi-am facut 2 prietene de suflet ..Dar in rest e f greu sa te integrezi intr-un grup ..