Autor Subiect: un sfat.....o poveste de student.....  (Citit de 4171 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sunflash

• Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
un sfat.....o poveste de student.....
« : 07 Februarie, 2008, 01:34:12 am »
Hy lume am si eu o problema ....sunt in anul intai de facultate si la inceput mia placut de o fata care era din cate am vorbit cu ea pe mess un fel de varianta mea feminina -adik cumsecade,de treaba,credea in iubirea adevarata di ncate am vorbit cu ea nu puteam sa scot din minte k mai exista astfel de oameni... afsot un soc pt mine pt k la facultate am intalni oameni deosebiti printre care ea (Ramona) si inca o fata deosebita Mirela despre care o sa vorbesc mai in colo.As si dupa cum obisnuiam sa o conduc pana acasa(40 de min pe jos pana acolo si 40 de minute pana inapoi) vorbeam despre multe chestii si pe zi ce trecea imi palcea tot mai mult de ea pt ceea ce era ,nici nu arata nasapa era foart frumoasa...dar o data m-am hotarat sa vad sa vb cu ea dak sepaote sa fim impreuna.Cu ea vorbeam aprope totul schimbam secrete opinii si sentimente etc...si in ziua aceea am mers la o cofetari sa discutam si  :( cik avea prieten de 2 saptamani si  :'( eram si eu suparat pt k era o fata deosebita nu puteam sa ii gasesc nici un defect...dar pana la urma am gasit si defectul ei ..ea Ramona era destul de distanta ..asa cum eram si eu inainte...era distanta nu lasa pe nimeni sa se apropie prea mult de ea ...motive pt care so si despartit de multi dintre prietenii ei....si pana la urma am legat o prietenie destul de puternica cu ea.Dupa aceasta lunga poveste trec acuma la Marea problema a mea...in timp ce imi palcea de Ramona aveam si sentimente foarte puternice si fatza de Mirela cu care vorbeam dar nu atatea chestii intime k si cu Ramona,si de ziua balului facultaii la care am mers eu cu ramona, o prietena a ei si Mirela (eu intre 3 ciudat sentimentul) asa si la bal nu puteam sa o conving pe Ramoan sa vina sa danseze cu mine (motiv era k era cuplata inca de atunci cu baiatul respectiv)in fine m-am distrat super cu Mirela am dansat neam simtit super amandoi.....asa si dupa bal am mers la plimabre cu ea si am conduso pana acasa si am si urcat sus la ea unde am mai stat vb cu ea cu frateso si varuso care statea la ei(mentionez k era totusi ora 3 noaptea si sa vi cu un coleg pe care il stii de 2 lun iacasa ciudata...in fine).In club mirela era mai mereu cu mainlie dupa mine si imi dadea impresia ca ma place ..spre  dipserearea prietenului meu care vroia sa se bage in sema cu ea....asa nah si de atunci ma tot gandeam la ea mentionez k dupa un timp a urmat si discutia cu Ramona in care nah am lamurit cum stau lucrurile ...si nah am zis k lu Mirela ii palce de mine dadea impresia asta inca de cand neam intanlit prima data ....si nah dupa ceva timp in care am vb si chestii am zis k sa vad k dak e asa cum cred eu si k ma palce paote o fi ceva si cand era sa vb de asta aa nu k nah ca prietenii in genu indiferent cum si ce ii ziceam nimik nu puteam sa o conving dar desi a spus nu eu am rams tot timpul cu ea langa ea etc pt k nu puteam sa imi scot din cap ideea k ea paote ma palce dar nu stie cum sa imi spuna ...si pe parcursul lunilor ma primit la ea acasa(mentionez k st singura cu sorasa si prietenul ei ,frateso si varuso)acu recent am dormit cu ea in camera si mai nou nesimitre din aprtea mea nu am mai dormit pe jos am stat la ea in pat si nu m-am mai dat jos si o fost nevoita sa acepte dar nu a dormti am vorbit despre o gramda de chestii....cum ca imi aplce ff mult sa stau cu ea si k mi greu sa ma despart si dak si ea ma palce si iar k prieteni k ceea ce vad eu k ma palce mai mult nu exista si chestii de genu ...singura colcuzie la care am ajuns dupa noaptea aceea era k nu are idee ce simte nu stie ce vorbeste in concluzie este o fire destul de aiurit but veryy cute...o persoan deosbita care are calitatiile ramonei dar si alta calitate anume ma intelg cu ea in cu totul alt nivel ....nush si cu timpul nu mio mai pot scoate din minte sunt acuma in sesiune si am si maine examen si tot la ea ma gandesc ...nu mai stiu ce sa zic ce sa fac ...dintre toate fetele pe care leam cunoscut la viatza mea e ea cea mai speciala ,ma simt ff apropait de ea dar nu pot sa o conving sa fie cu mine /cred k ma pace mai mult decat isi da ea seama /sau paote ma insel....nustiu va rog dativa si voi cu parerea pt k eu unu nu ma istiu ce sa fac .....pana la ea nu am mai simtit nimik atat de puternic pt o fata si vreau sa isi deia si ea seam de ceea ce siminte...chair si ramona a observat la un momentdat k :esti indragostit !!!! si k si ea o observat k cik si Mirela ma place ...daor oare nuam k prieteni sau mai mult ....va rog sa ma scuzati pt scrisu oribil si fara noima dar sunt obosit stresat am si examen maine si nu ma invatzat mai nimik.....dak puteti sa imi dati vreun sfat sau ceva i idee o parere v-as aprecia.......multumesc

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
Re: un sfat.....o poveste de student.....
« Răspuns #1 : 07 Februarie, 2008, 08:46:14 am »
Bine ai venit pe acest forum in primul rand. In al doilea rand incearca sa scrii corect din punct de vedere gramatical. Fara prescurtari de cuvinte, fara "k" in loc de "ca". Incearca sa folosesti semnele de punctuatie mai des. Iti spun astea pentru ca noua cititorilor ne este greu sa urmarim firul povestirii tale.
Cat despre "sfaturi" legate de problemele tale...ce pot spune. Esti tanar si cu siguranta vei intalni si alte fete.
Let's put a smile on that face!

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 07 Februarie, 2008, 10:08:55 am »
In al doilea rand incearca sa scrii corect din punct de vedere gramatical. Fara prescurtari de cuvinte, fara "k" in loc de "ca". Incearca sa folosesti semnele de punctuatie mai des.

Vreau sa rectific ceva. NU INCERCA. FA-O ! Ca ma doare capul dupa primul rand.
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • Gen: Femeie
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 07 Februarie, 2008, 03:58:35 pm »
buna sunflash
1. fii binevenit pe site la noi!

2. nu are sens sa iti mai atrag si eu atentia asupra formei in care scrii, au facut-o deja baietii care au scris inaintea mea, intr-un mod mai mult sau mai putin evident.  :)

3. in legatura cu problema pentru care ne-ai scris, este foarte greu sa dai sfaturi oamenilor pe care-i cunosti, ca sa nu mai spun ce greu este sa dai sfaturi celor pe care nu-i cunosti. in special cand tu ai pus toata povestea in 30 de randuri. in probleme de inima cel mai bine este ca cel implicat sa decida singur si sa faca ceea ce considera ca trebuie facut. ceea ce iti pot dori e sa ai multa intelepciune ca sa stii ce drum sa urmezi.
 ;)
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #4 : 07 Februarie, 2008, 08:36:17 pm »
Mi se pare o poveste destul de imbarligata. Ar fi bine poate sa incepi prin a stabilii ce simti pentru fiecare fata in parte, nu ce ai vrea de la ele, ci, ce simti tu, la modul cel mai rational.
Stii reclama la Sprite? Fetele simt cand urla hormonii! Fi tu insuti si lasa lucrurile sa curga de la sine, nu forta, si daca chiar te hotaresti sa fortezi, lasa vorbaria si sarut-o! Atunci vei obtine un raspuns clar si probabil destul de aproape de adevar.
Este riscant sa interpretezi gesturile fetelor din ziua de azi! Traim intr-o epoca in care nici in cazul in care va sarutati nu inseamna ca este ceva la mijloc.
Fetelor le plac baietii care au incredere in sine, asta iti recomand si eu, ai incredere in tine si nu dispera, la momentul potrivit lucrurile o vor lua pe un fagas sexy!
Pana atunci insa, numai bine si multa bafta, atat la examene cat si la fete!
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 07 Februarie, 2008, 10:12:24 pm »
off topic:"fagas sexy"....:)))))))))))))))).prea tare!!!!nu m-am putut abtine!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline Zantiala

• Mesaje postate: 353
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 07 Februarie, 2008, 10:16:23 pm »
Sunflash, fa o ordine in viata-ti sentimentala, dar si in felul in care scrii :)
"Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creand cele mai mari valori morale"

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 08 Februarie, 2008, 10:39:24 am »
   Buna Sunflash.
   Ar trebui sa-i spui ceea ce simti pentru ea,si sa o lasi sa aleaga,daca ramane cu tine sau nu-" nu are idee ce simte nu stie ce vorbeste in concluzie este o fire destul de aiurit "
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume