Autor Subiect: Va rog ajutati-ma!!  (Citit de 6299 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sebicu

• Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
Va rog ajutati-ma!!
« : 29 Iunie, 2008, 12:46:59 am »
Ok deci am 14 ani si inca nu am iubita....am gasit o gramada de optiuni,dar nu stiu sa agat o fata de loc.Sunt vreo 3-4 fete la mne in clasa care sunt superbe numai ca nu stiu cum sa le abordez...v-as fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi..si inca ceva nu sunt prea popular in clasa stiu eu de ce si toate fetele nici nu se gandesc sa se combine cu mne de aceea cer ajutorul de la voi dar daca tot nu reusesc o sa astept inca 2 ani sa trec intr-a noua sa vina alte fete care sa le iau de la 0...va multumsc antivcipat

Offline George Ene

• Mesaje postate: 1025
  • Gen: Bărbat
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: Va rog ajutati-ma!!
« Răspuns #1 : 29 Iunie, 2008, 01:11:31 am »
Măi Sebicule, bine faci că ne-ntrebi, pentru că noi, care am avut - cu ani în urmă vârsta ta - cam tot ca tine am păţit: adică n-am prea avut succes la fete... din prima. Tu, fii băiat deştept, nu dispera! Fii asemenea cocoşului: scoate pieptul, ia o atitudine serioasă, şi fă pe preocupatul, nu lăsa să se vadă că eşti necăjit că fetele nu te bagă-n seamă. Dar, nu sta prea mult ţanţoş, aşa cum îţi spusei, că nu e bine. Hotărăşte-te la una din colege, apoi caută să vorbeşti cu ea, eventual s-o întrebi ce face în vacanţă, ce face fratele ei (dacă are frate), mă rog, găseşti tu o chichiţă s-o abordezi. Ei, şi dacă se întâmplă să ai în buzunar, să zicem un măr, o bucată de zahăr, ori chiar o bomboană, fii atent cu fata şi oferă-i-o, aşa într-o doară. Arată-te generos, că fetelor le plac băieţii generoşi, care promit, în felul acesta, prin a fi atenţi, să se vadă, adică, că sunt bărbaţi de bază. Că, să ştii tu cum că fetele (oricât de mici sunt ele), când văd un băiat îl compară cu tatăl lor. Or, dacă tatăl unei fete, e gospodar, e generos etc, fata va vrea ca şi prietenul ei să fie tot aşa. Dacă tatăl ei e un beţiv, un papă-lapte, un om de nimic, apoi să ştii de la mine, că acea fată fuge de băieţi...
Tu dovedeşte-te om serios, chiar dacă la 14 ani n-ar cam fi vorba de seriozitate, decât, poate, doar spre a-ţi cuceri... iubita.
Îţi doresc succes! Şi-om mai vorbi!   
E cantu dinoscitur avis

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 29 Iunie, 2008, 10:07:06 am »
Salutari ,Sebicu si bine ai venit pe forum !
Parerea mea este ca nu trebuie sa te grabesti nici in dragoste si nici in viata ,in general .Faptul ca cele trei colege (toate considerate optiuni) sunt "superbe" nu e un motiv suficient pentru a face din ele iubitele tale .Stii de ce? Nu are rost sa te legi la cap doar de dragul vremurilor in care traiesti sau pentru ca amicii de ... "bere" au prietene. Daca iti place o fata in mod deosebita ,daca te atrage privirea sau bunatatea ei ,daca stie sa-ti fie prietena ,sa discute cu tine sau sa te asculte ,daca atunci cand esti in prezenta ei esti emotionat sau te face sa te simti deosebit ,daca atunci cand inchizi ochii seara in pat te gandesti cum ar fi sa te imbratiseze ,daca dintre toate celelalte numai pe ea o remarci atunci e cazul sa o faci pe fata asta prietena ta si sa petreceti clipe frumoase impreuna .Pana atunci insa,cred (zic si eu) ca ar trebui sa mai astepti nitel.

"Ok deci am 14 ani si inca nu am iubita" . E din cauza ca nu a sosit momentul potrivit ,dar esti rau tanar ,deci nu este nici un motiv de alarmare .

Asteptam vesti bune si ganduri optimiste !
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #3 : 29 Iunie, 2008, 10:58:31 am »
Bine ai venit pe LoveTime Sebicu. Am sa-ti dau un singur sfat: inainte de a aborda o fata inspre a o cuceri trebuie sa o cunosti. Observa fata fara sa intervii, vezi ce ii place sa faca, care sunt pasiunile ei, ce fel de prieteni are, etc. In functie de aceste informatii poti elabora o stategie de abordare si mai mult de atat, iti poti da seama cat de mult iti place cu adevarat de ea. Iti doresc multa bafta si relaxare in abordare.
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline inda

• Mesaje postate: 619
  • dust in the wind
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 29 Iunie, 2008, 11:41:53 am »
Bine ai venit pe la noi, Sebicule !

Ei, grea treaba cu fetele astea! Pai uite, eu spun ca daca tot a venit vacanta te orientezi si tu, vezi cu care dintre colegele tale te intalnesti mai des, intamplator, inafara scolii si asta poate insemna ca aveti ceva preocupari comune. Ca trebuie sa aveti ceva in comun, nu te poti lua doar dupa faptul ca sunt superbe  :D
Pe oricare ai alege-o, cu siguranta ca dupa ce vei ajunge la liceu acolo vei gasi alta si mergand de-a lungul vietii vei tot gasi si vei alege pana cand dintr-o data vei avea certitudinea ca una dintre ele este cea aleasa si nu vei mai dori sa cauti.
Asa ca nu fi dezamagit daca nu vei gasi inca de la inceput iubirea, ia-o incet, step by step  :)
sunt inda si numele meu e totuna cu vantul

Offline Paul

• Mesaje postate: 1520
  • Sa fiti iubiti!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 29 Iunie, 2008, 12:29:54 pm »
Bine ai venit Sebicu... Eu iti dau un singur sfat, sa fii indraznet, pentru ca e o calitate apreciata de fete, nu sta prea mult sa iti gandesti strategia, pentru ca nu faci decat sa iti amplifici nehotararea. Tot ce tre sa faci, e sa alegi una dintre candidate, si o inviti la o prajitura sau la un suc, sau la o plimbare. Alta calitate apreciata de fete este spontaneitatea, adica, nu iti pune in cap de acasa sa spui una sau alta cand te intalnesti cu ea... Lasa totul sa vina de la sine, in mod natural, si va fi cel mai bine. Mult succes.
Iubesc, deci exist.

Offline Emma

• Mesaje postate: 235
  • Gen: Femeie
  • Think before you speak. Read before you think
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 29 Iunie, 2008, 12:39:08 pm »
bine ai venit sebicu!

eu am citit postul tău şi tu ne ceri un sfat...uite, ai primit chiar mai multe, acum tu îl alegi pe care crezi tu că ţi se potriveşte...dar, pun pariu că tot nu ai primit clarificările de care aveai nevoie...şi ştii de ce? pentru că tu ne-ai spus nouă povestea pe jumătate:

Citat
.si inca ceva nu sunt prea popular in clasa stiu eu de ce si toate fetele nici nu se gandesc sa se combine cu mne

şi nu vrei să ne spui şi nouă dacă vrei să te ajutăm..?  ??? dacă e o problemă personală pe care nu poţi să ne-o împărtăşeşti..atunci...va trebui să găseşti singur soluţia...dacă totuşi te răzgândeşti..noi suntem aici  :)

am făcut această observaţie pentru că eu cred că problema ta de fapt este aceasta..cea pe care nu ne-ai spus-o...
Strong people don't put others down...
They lift them up..
(Michael P. Watson)

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • Gen: Femeie
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 29 Iunie, 2008, 09:43:38 pm »
sebicule, fii binevenit.
dec sfatuit, eu nu o fac de felul meu, însă sigur aici o să găseşti multe vorbe bune şi, de ce nu, poate vei scrie şi pe alte subiecte. :)
baftă!
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Sebicu

• Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 02 Iulie, 2008, 11:52:56 am »
Ok mc ca mi-ati dat atatea sfaturi ;D....faza ca eu stiu de ce pe care nu v-am spus-o e ceva personal care nu poate fi zis asa la oricine asa ca scz nu v-o pot spune.Nu prea cred eu ca am vreo sansa cu vreo fata din clasa dar o sa incerc in continuare orikum mc pentru toate sfaturile si poate o sa  imi mai dati si altele..mie mi s-a parut foarte interesanta faza cu tatal fetei ca ar trebui sa fiu ca el..o sa incerc.Toate sfaturile me-au fost de ajutor si poate o sa imi mai dati sa ma ajute si mai mult..mc din nou!!! ;D

Offline inda

• Mesaje postate: 619
  • dust in the wind
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 02 Iulie, 2008, 12:06:27 pm »
Eu ma bucur ca sfaturile ti-au fost de ajutor insa m-as bucura si mai mult daca ai incepe sa scrii frumos si literar, asa cum ai invatat la orele de limba romana. Te rog sa faci asta din respect pentru oamenii care te citesc si care si-au rupt din timpul lor ca sa-ti raspunda.
Daca mai ai intrebari poti sa ne intrebi, noi vom incerca sa-ti raspundem in masura in care, la randul tau, ne vei oferi informatii despre nedumeririle tale. 
sunt inda si numele meu e totuna cu vantul

Offline Sebicu

• Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 20 Iulie, 2008, 08:40:40 pm »
Ok..deci am gasit fata pentru mine.E buna prietena cu mine si cred ca am o sansa.O fac sa rada,vorbesc cu ea mult timp..de exemplu aseara era singura in casa si ii era cam frica asa ca i-am spus sa vorbeasca cu mine si nu o sa mai fie..asa ca am facut-o sa rada si am vorbit cu ea pana s-a dus la culcare.Acum astept sfaturi ce sa fac ca sa obtin o "intalnire cu ea".Multumesc din nou!!!

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 20 Iulie, 2008, 08:56:09 pm »
Sebicu-le...lucrurile simple..au cel mai mare succes cateodata. Eu zic sa pui mana pe telefon...si o suni... scoate-o la plimbare...la un parc/suc/cafea....Vezi cum e admosfera impreuna...condu-o acasa....si poate ai noroc...si te lasa s-o saruti...ei..si chiar daca o saruti si iti da o palma..nu-i bai...prima e din dragoste!
Curaj amice!
Bafta
Let's put a smile on that face!

Offline Sebicu

• Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 21 Iulie, 2008, 09:20:07 pm »
Eu m-am gandit sa o invit la un film da nuj daca sa merg doar eu si cu ea sau fiecare cu cate un preten/prietena.....va rog spuneti-mi.Multumesc!!

Offline Switty

• Mesaje postate: 266
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : 22 Iulie, 2008, 03:38:21 am »
Buna, Sebicule si bine ai venit aici ! Sa speram ca putem ajuta putin cu raspunsurile la dilemele tale.. si asta nu pentru ca le stim noi pe toate, ca oamenii mari, caci le avem si noi pe-ale noastre.. :)
Trecand la intrebarea pusa - ea e obiectul interesului tau, nu? Deci, lasa prietenii acasa si invit-o la film.
Sunteti la inceput, aveti nevoie de putin timp pentru a va cunoaste , a "sparge gheata"; sunt anumite lucruri pe care nu ai curajul si pe care nu le doresti spuse de fata cu alte persoane. Inhibitii vor fi oricum..fastaceli..momente de tacere..asadar, ia-ti inima in dinti.. si succes! :)
« Ultima Modificare: 22 Iulie, 2008, 03:40:35 am de Switty »
"Don't let the seeds keep you from enjoying the watermelon"

Offline alin333

• **
  • Mesaje postate: 39
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : 14 Decembrie, 2008, 12:42:06 am »
Ok deci am 14 ani si inca nu am iubita....am gasit o gramada de optiuni,dar nu stiu sa agat o fata de loc.Sunt vreo 3-4 fete la mne in clasa care sunt superbe numai ca nu stiu cum sa le abordez...v-as fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi..si inca ceva nu sunt prea popular in clasa stiu eu de ce si toate fetele nici nu se gandesc sa se combine cu mne de aceea cer ajutorul de la voi dar daca tot nu reusesc o sa astept inca 2 ani sa trec intr-a noua sa vina alte fete care sa le iau de la 0...va multumsc antivcipat
incearca sa afli ce ii place si s-o abordezi in felul urmator:Daca ii plac filmele o duci la cinematograf,daca ii place matematica ii spui ca ai nevoie de ea la o problema..........
Si incearca sa afli cat mai multe lucruri despre ea si sa-i faci pe plac.Nu te-as sfatui sa ii scri o poezie de dragoste.Dar incercarea moarte n-are.Dupaia va imprieteniti si va apropiati prea mult pana unul dintre voi v-a da "startul".Ai grija sa n-o jignesti sa nu te comporti urat cu ea si sa ii faci pe plac nici prea des nici prea rar dar incearca sa ii faci pe plac cand simti ca ceva nu e bine.Si s-o iei de nevasta cand crezi ca e timpul potrivit.Te sfatuiesc sa n-o iei de nevasta prea repede poate sa nu fie pregatita sa nu te placa sau mai rau sa-ti dea o palma peste fata:D  :)