Autor Subiect: "colaborarea" dintre natiuni...  (Citit de 4344 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline monkysor25

• Mesaje postate: 3
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
"colaborarea" dintre natiuni...
« : 24 Decembrie, 2004, 02:09:52 am »
vreau sa stiu: voi ce parere aveti despre relatiile dintre romance si alte nationalitati?de buna oara am intilnit un tip..care e grec...corespondam de mult pe net, si tipul sustine ca sint femeia vietii lui.,..si ..multe chestii de astea..oare sa il cred sau nu? oare poti intemeia o familie , o relatie cu o alta traditie ...decit a ta?
monkysor

Offline Fiul_Ploii

• **
  • Mesaje postate: 34
  • Gen: Bărbat
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: "colaborarea" dintre natiuni...
« Răspuns #1 : 24 Decembrie, 2004, 08:32:17 am »
vreau sa stiu: familia ti-o intemeiezi tot pe net ? L-ai cunoscut macar face to face, sa iti pui aceasta problema primordiala ? :) Sa stii ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.
Si ca sa iti raspund la intrebare, 1: da, se poate intemeia o familie, intre doua persoane cu nationalitati diferite (m-am convins pe pielea mea) si 2: deschide ochii mai bine, pentru ca, a te casatori, nu e un lucru asa de usor. Trebuie sa simti ca respectivul te iubeste, nu doar sa te arunci cu capul inainte, doar pentru ca iti spune acest lucru.
Bafta si Sarbatori Fericite !
Ce que vous n’aimez pas, ne le faites pas !

Offline Ezo

• Mesaje postate: 211
  • Gen: Femeie
  • Luminicious :)
    • Vezi Profilul
    • Only you and I know what I hide here... :)
Răspuns: "colaborarea" dintre natiuni...
« Răspuns #2 : 07 Iulie, 2009, 10:04:54 am »
Tot ce vreau sa punctez este ca... de orice nationalitate ar fi, barbatii... sunt la fel, adica sunt tot... oameni. In consecinta, se vor comporta in orice situatie data ca niste oameni, si nu ca niste "mentalitati" sau ca niste "nationalitati". Si ei au sentimente, si ei poate au iubiri trecute la care inca se mai gandesc din cand in cand, si ei sufera uneori din dragoste, si ei se ataseaza mai usor sau mai greu de o persoana.... Fiecare dintre noi suntem diferiti si unici. Diferita si unica va fi si experienta acumulata de fiecare dintre noi, si personalitatea, si modul de a reactiona in diferite circumstante.

Acum, ca sa fiu un pic mai explicita... Sa va povestesc un pic despre francezul meu.  :) Este un om extraordinar, un excelent bucatar (cu ocazia asta, am facut cunostinta un pic mai in profunzime cu bucataria franceza... :D ), canta la pian si a facut 6 ani de trompeta (desi inca nu am avut ocazia sa il aud performand la acest instrument), e muncitor, e serios, e organizat, e sociabil, e aratos, e sportiv, e sensibil... e tot ce si-ar putea dori o femeie. Dar e la fel de pierdut ca orice suflet care... a iubit odata si s-a daruit cu toata fiinta lui unei femei... care nu a stiut sa aprecieze toate aceste lucruri. Acum, imaginea ei ii bantuieste viata si sentimentele, l-a transformat intr-un morocanos si intr-un sceptic... Iar ceea ce a fost si poate ca inca mai este intre noi... nu se poate numi mai mult decat... poveste trista... Din mii de motive. Dintre care cele mai tragice mi se par tot cele care tin de trecutul lui, pentru ca nu ii dau voie sa se mai bucure de clipe, atat cat mai putem si cat ne mai este permis...

In concluzie, o familie nu se poate intemeia in lipsa dragostei, iar dragostea... este acelasi sentiment inaltator, sacru, greu de atins si greu de pastrat pentru romani, ca si pentru francezi, sau orice nationalitate vreti voi... Take care!  :)
Sa nu crezi ce-ti spun acum...

Offline Pompierulatomic

• *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Răspuns: "colaborarea" dintre natiuni...
« Răspuns #3 : 09 Iulie, 2009, 02:09:21 pm »
Ezo are dreptate.
E foarte uşor să  exprimi unele lucruri sub anonimatul internetului. Discuţia pe internet, cu toate mijloacele gen web cam, microfoane, tot ce vrei, tot va pastra o perdea între cei doi.
La perdea mă refer la acel 90 % necunoscut. Tu ai văzut până acum doar ce a vrut el să vezi, l-ai văzut doar dupa ce si-a facut freza sau s-a îmbrăcat într-un anumit fel(dau exemplu). În concluzie ai vazut doar ce a vrut el să îţi arate şi partea asta e puţin posibil să nu îţi placă. Nu l-ai văzut cum se comportă în societate, nu şti dacă se poate ieşi cu el pe stradă sau nu, nu îi cunoşti grupul,  etc. În plus el poate discută cu 10 fete aceeaşi treabă şi multe alte lucruri care răman de văzut la faţa locului când deja e puţin tarziu .