Autor Subiect: a litle question  (Citit de 5132 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Shake0

• **
  • Mesaje postate: 37
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
a litle question
« : 30 Ianuarie, 2008, 07:30:36 am »
Am avut o prietena ce nu putea sa faca sex din cauza mamei sale care pur si simplu o ducea la ginecolog la orice suspiciune,. dar fata vrea sa faca sex! e raspunsul sexul anal?

doar ochestie de ma macina de mult timp...

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2081
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
Re: a litle question
« Răspuns #1 : 30 Ianuarie, 2008, 10:54:29 am »

Inainte de toate raspunsul cred ca este asteptarea. Dupa cum am mai spus...exista un timp pentru toate, deci si pentru domnisoara nerabdatoare de sex si pentru tine. Chiar daca nu ai sa faci sex atunci cand iti doresti virgin cu siguranta nu vei ramane (dupa cum reiese din nerabdarea ta), iar lucrurile se vor aseza singure pe fagasul lor normal.
 Nu grabi lucrurile importante care trebuie sa se intample in viata pentru ca ele nu mai se intorc ca sa se poata repara  ;).
 Cat despre prietena ta sfatul meu ar fi sa discute deschis cu mama sa despre acest subiect si sa nu se indaratniceasca sa priveasca lucrurile si sub alt aspect. S-ar putea sa gaseasca niste raspunsuri la niste intrebari pe care ea nici macar nu si le-a pus. Mama ei cu siguranta greseste, deoarece in absolut orice relatie, inclusiv aceea de mama-fiica totul se bazeaza pe incredere, sinceritate si respect, ca sa nu mai vorbim de respectarea unor decizii - ca sunt bune, ca sunt rele - pentru ca stand cu "ginecologul" langa ea nu va reusi decat sa o intarate si sa o indeparteze, iar faptul oricum se va consuma intr-o zi.

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 30 Ianuarie, 2008, 11:00:57 am »
Si totusi, varstele voastre care sunt?  ???
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 30 Ianuarie, 2008, 11:28:40 am »
Am avut o prietena ce nu putea sa faca sex din cauza mamei sale care pur si simplu o ducea la ginecolog la orice suspiciune,. dar fata vrea sa faca sex! e raspunsul sexul anal?

doar ochestie de ma macina de mult timp...

Cred ca trebuie sa mai astepti pana sa faci "sex" cu domnisoara. Iar despre sexul anal, cauta parerea unor medici. In principiu pe acolo trebuie sa iasa, nu sa intre ceva. e logic, dar consulta mai bine un medic.

Si totusi, varstele voastre care sunt?  ???

eu zic sa nu te mai miri charlie, tacerea e de aur. treci peste.
Let's put a smile on that face!

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 30 Ianuarie, 2008, 02:30:37 pm »
Sustin ceea ce spune Lady si Escu.

In situatia de fata cred ca este bine sa astepti pana cand veti avea ocazia de a face sex ,daca tu spui asa,normal pentru ca totusi este inceputul vietii sexuale pentru ea si ar trebui sa fie special ,bazat pe sentimente (pe care cuvantul "sex"-asa cum l-ai spus tu se pare ca nu le implica).

Apoi fata ,din moment ce este asa nerabdatoare ar trebui sa se documenteze,sa se informeze in legatura cu ce implica sexul anal,cat de sanatos este (nu pentru tine)pentru ea si cata placere ii poate oferi prima data ca apoi sa nu aibe regrete.

Ps.Iar daca si ea are 16 ani atunci ,scuza-mi sinceritatea,dar e mai bine sa asculte ce-i spune mama.
« Ultima Modificare: 30 Ianuarie, 2008, 02:32:13 pm de just_a_tear »
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline regina

• *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 18 Aprilie, 2008, 11:18:21 pm »
parerea mea este ca nu stie ce vrea; in viata cand incepi un lucru si te traumatizezi, deja o iei pe alte carari;
si problema nu vine de la parinti! nu e intotalitate sincera cu tine! sunt chestii pe care nu ti le-a spus; parinti doar iti apara onarea de regrete tot si la vorbele lor ajungi; ca dai de unu care dureaza actul 2 minute si n-o sa-i mai placa; acum intrebarea mea e ce face ? sau isi bate joc de inocenta ei ca sunt atatia pshihopati...
« Ultima Modificare: 18 Aprilie, 2008, 11:58:05 pm de viulian »

Offline fireblade

• *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 19 Aprilie, 2008, 08:37:03 am »
In principiu o fata ar trebui sa faca dragoste pentru prima data, nu sex. Cel putin asa era pe vremea mea :-[ poate ca am eu o mentalitate invechita.
E greu de crezut ca mai exista astfel de parinti dar, daca e asa , fata isi doreste sa fac sex doar pentru a-i face in ciuda mamei? Ar fi pacat, intrucat cred ca ar putea fi o experienta traumatizanta chiar si pentru o femeie cu mai multa "experienta". Asa ca nu, raspunsul nu este sexul anal. Dar intr-adevar este mai bine sa va documentati din punct de vedere medical :)Toate cele bune.