Autor Subiect: cu sau fara prezervativ!(pentru baieti!)  (Citit de 20593 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

naked_inside

• Vizitator
cu sau fara prezervativ!(pentru baieti!)
« : 29 Noiembrie, 2004, 11:01:04 am »
noi fetele,nu stim ce simtiti voi...ei,cum e?cu sau fara?

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
Răspuns: cu sau fara prezervativ!(pentru baieti!)
« Răspuns #1 : 29 Noiembrie, 2004, 11:35:14 am »
FARA!

Cu prezervativ eu nu simt mai nimic ... :(

Si e nashpa ca nu foarte multe fete folosesc anticonceptionale. As folosi cu drag anticonceptionale masculine daca ar fi testate bine (asa cum sunt cele ale tipelor).

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Re: cu sau fara prezervativ!(pentru baieti!)
« Răspuns #2 : 29 Noiembrie, 2004, 11:40:03 am »
Eu cred ca uiti un "detaliu", ca prezervativul nu te protejeaza numai de o sarcina nedorita...
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

D3rb3d3u

• Vizitator
« Răspuns #3 : 29 Noiembrie, 2004, 11:46:10 am »
Intr-o relatie, unde este incredere, nu se pune problema prezervativului.

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #4 : 29 Noiembrie, 2004, 06:12:47 pm »
 Corect, Derbedeule. :)
 Unde nu exista trecuturi "dubioase", exista un viitor frumos, si din punct de vedere sexual.

naked_inside

• Vizitator
« Răspuns #5 : 30 Noiembrie, 2004, 02:29:46 pm »
ok,voi ziceti ca fara...dar daca e asa cum ganditi voi,ca trebuie sa existe incredere,atunci oare nu trebuie sa se puna problema si:"Pai am incredere in ea,o iubesc si vreau numai binele ei,al nostru.Pai daca ramane insarcinata ii distrug viata!"...cam asa ceva...nu?

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #6 : 30 Noiembrie, 2004, 03:07:23 pm »
 Exista si alte metode contraceptive inafara prezervativului... care , de bine de rau, nu "manca" din placere... prezervativul cred ca ar trebui folosit in relatiile intime cu persoane cu un trecut mai dubios... pentru cei care pot sa treaca peste asta, si sa acepte persoane cu un asemenea trecut.
 Parerea mea.

bke

• Vizitator
« Răspuns #7 : 30 Noiembrie, 2004, 08:13:57 pm »
Dar nu trebuie sa existe neaparat incredere... poti sa il/o rogi sa isi faca un control si sa iti arate rezultatele;)exista multe metode contraceptive cel mai cunoscut fiind prezervativul... sa ne faca si noua rasa baieti niste contraceptive ff sigure si e ok

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #8 : 30 Noiembrie, 2004, 09:00:20 pm »
Eu sunt pro prezervativ! :) de ce? nu pt ca nu as avea incredere in partener, ci pentru ca nu am incredere in mine :D...si nu, nu ma refer la boli sau alte minuni d'astea...ma refer la faptul ca anticonceptionalele implica multa responsabilitate, multa grija...ele trebuie luate zilnic al aceeasi ora pentru a avea efect maxim...Iar eu si tinerea mea de minte...:)
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

D3rb3d3u

• Vizitator
« Răspuns #9 : 30 Noiembrie, 2004, 10:48:42 pm »
  Nu este neaparat nevoie sa iei conceptionale, ca sa poti face dragoste fara prezervativ. Am mai spus ca este nevoie de incredere intre parteneri....increderea sexuala....

Offline viulian

• Administrator
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 30 Noiembrie, 2004, 11:10:11 pm »
Sustin parerea lui |ngerMorT .. pana la urma un act sexual inseamna relaxare, si e cam nashpa sa-ti stopezi orgasmul fizic. Cand pierderea controlului bate la usa, tu sa incepi sa te lupti cu propriul organism ?

Asa ca sincer prefer prezervativul daca singura alternativa ar fi "fereste-ma barbate!" ;D

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #11 : 01 Decembrie, 2004, 01:02:12 am »
Mai de ca va mai iubiti voi doi...de ce nu va luati o camera separat? :)
Revenind la prezervative and company...Daca ziceti ca nu puteti simti placere fizica prea mare folosind prezervativ, va aduc la cunoastere (recunoastere de fapt) ca mai exista si alte metode de satisfacere a placerilor fizice, fara prezervativ. :D Totusi...cred ca exagerati cand spuneti ca nu simtiti nimic...adica sigur exagerati :P Prezervativul ramane in opinia mea cea mai buna varianta pentru o noapte linistita, fara stres,  de dragoste petrecuta cu iubitul (sau iubita:P)...anticonceptionalele sunt de acord ca sunt super ok, dar nu in cazul meu :D...memory problems :P
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #12 : 01 Decembrie, 2004, 09:09:54 am »
 Da tot cel mai bine e daca o faci, sa o faci fara "ucigasul de placere", fara anticonceptionale, si fara nimic... Dar cati dintre noi mai respecta vechile reguli de incepere si practicare a sexului in cadrul casatoriei, etc ? ::)

naked_inside

• Vizitator
« Răspuns #13 : 02 Decembrie, 2004, 03:05:46 pm »
eu sigur nu respect...dar nu poti sa te bazezi doar pe "ca el simte"...acuma pe bune...chiar si lichidul care se alibereaza fara ca el sa isi dea seama(tine-ti minte ca se elibereaza!)...ei bine,pana si el contine anumiti "dracusori jucausi" capabili sa te fecundeze...amu pe bune,decat anticonceptionale,care iti deregleaza functionarea normala a organismului prin stoparea functionarii glandelor endocrine,mai bine cu prezervativ...parerea mea!

Offline viulian

• Administrator
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : 02 Decembrie, 2004, 03:39:25 pm »
naked_inside, poti sa argumentezi te rog "anticonceptionale,care iti deregleaza functionarea normala a organismului" ?

Eu n-am vazut nici o femeie care sa vrea sa ia asa ceva si sa aiba probleme..

Adica de cele mai multe ori sunt reactii la ideea de anticonceptionale - nu la ele insele.. anticonceptionalele sunt chiar recomandate de medici pentru unele boli de piele, reglementand echilibrul hormonal.

Deci :) ?