Autor Subiect: Cum imi pot aduce mai usor iubita la orgasm vaginal?  (Citit de 4081 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alexander

• Mesaje postate: 2
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Cum imi pot aduce mai usor iubita la orgasm vaginal?
« : 17 Iunie, 2011, 11:08:26 am »
Hay,
am urmatoarea problema.
Am de cativa ani o iubita si e mare dragoste intre noi. Ne intelegem perfect, planuri de viitor, kids, etc. Locuim impreuna.
Si ne intelegem zic eu si destul de bine la pat. Sex is great. Incercam toate pozitiile, facem dragoste si 2-3 ore fara intrerupere, e absolut super la pat, dar....
... in pofida unei abordari romantice, mangaieri, stimulari, o dezbrac romantic, sarutari, preludiu prelungit in pat, stimulari multiple, inclusiv clitoridiene... nu reusesc decat foarte rar sa-i provoc un orgasm vaginal.
Orgasm clitoridian e simplu, il obtin cu sarutari si magaieri in 10 min.
Orgasm vaginal nu.
Facem dragoste in mai multe pozitii, folosesc tehnicile clasice sa nu termin, insist pe anumite pozitii care ii plac, de exemplu cu ea deasupra, dar...
...in final nu ajunge acolo.
Eu sunt excitat de atata amor si sunt nevoit sa ma autocontrolez (opriri) din ce in ce mai des, pana ii stric de tot cheful.
Problema nu e la mine, vorbesc de opriri dupa mult timp de cand am inceput, dar aparent nici la ea, pentru ca totusi uneori ajunge acolo....
...nu stiu unde gresesc...nu stiu ce sa mai incerc...s-o stimulez manual inainte pana aproape de orgasm? ea zice ca nu e important pt ea, se simte super oricum, si o cred, DAR...
..please help cu sfaturi

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Re: Cum imi pot aduce mai usor iubita la orgasm vaginal?
« Răspuns #1 : 17 Iunie, 2011, 07:28:06 pm »
Parerea mea este ca te rasfeti :) Iti creezi false probleme. Daca ti-a spus ca nu e important pentru ea, chiar nu e important. Uneori pentru o femeie nici macar orgasmul in sine nu conteaza, de care o fi el, ci tot ceea ce se intampla pana acolo. Daca aveti o relatie sexuala excelenta, ce probleme poti sa-ti faci! Nu e cazul. Parerea mea. Nu te mai gandi la asta. E total inutil.
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline Thanenut

• Mesaje postate: 2
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
    • gclub
Re: Cum imi pot aduce mai usor iubita la orgasm vaginal?
« Răspuns #2 : 10 Ianuarie, 2018, 05:52:58 am »
Aș vrea să știu și eu. Sper că are ceva de făcut. Dar ea mi-a spus dragostea ta și am făcut-o.