Autor Subiect: cum iti dai seama daca fata e sau a fost virgina?  (Citit de 136366 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline vadvoci

• Mesaje postate: 4
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
cum iti dai seama daca fata e sau a fost virgina?
« : 26 Ianuarie, 2005, 12:01:35 am »
salutare!
poate ca aceasta tema va va face sa radeti...Ce sa spun.asta e.am si eu o problema....
    acum ceva timp mi-am inceput viata sexuala alaturi de prietena mea.suntem impreuna d 6 luni.ea mi-a spus ca eu am fost primul ei baiat..
    prima data totul a fost ok.numai ca pe ea nu a durut-o,nu a curs sange as cum se spune...Asta m-a pus pe ganduri.Am inceput sa ma gandesc la tot felul de prostii si pana la urma am intrebat-o pe ea.ea mi-a spus ca am fost primul ei baiat si ca nu a curs nimic pt ca are himerul foarte elastic,asta fiind un motiv si pt ca nu a durat-o.
    as vrea sa ma lamuriti si pe mine daca se poate...
    va multumesc

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
Re: cum iti dai seama daca fata e sau a fost virgina?
« Răspuns #1 : 26 Ianuarie, 2005, 12:18:11 am »
Man, nu stiu ce sa zic, nu sunt doctor de meserie, dar mie nu mi s-a intamplat sa nu simt o rezistenta in momentul primei penetrari.. Daca ai fost grabit insa, e posibil sa nu-ti mai aduci aminte  :-\ ca a fost un mic obstacol in drum.

Pe de alta parte.. fata iti da motive sa nu ai incredere in ea, in afara de aceasta dilema ?

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • Gen: Femeie
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
Răspuns: cum iti dai seama daca fata e sau a fost virgina?
« Răspuns #2 : 26 Ianuarie, 2005, 12:27:27 am »
cum iti dai seama? cu greu. deflorarea difera de la fata la fata, dar asta stii deja...promit sa ma documentez si iti povestesc. dar de ce esti atat de curios sa afli adevarul? exista clar si posibilitatea himenului elastic, acesta "rupandu-se" mai greu, in timp dupa repetari...sangerarea de asemenea poate lipsi. nu te gandi ca atunci cand dezvirginezi o fata, trebuie sa-ti rupi penisul incercand...:D
insa, dupa cum am spus, voi reveni documentata... 8)
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline vadvoci

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 26 Ianuarie, 2005, 01:33:06 am »
va mutumesc,
   dar vin cu o completare...nu am simtit nimic care sa-mi opreasca..activitatea.adica vreun obstacol ceva...si pot sa spun ca nu am probleme cu...sunt perfect normal.am facut cam de 10 ori cu ea dragoste si nu am simtit nimic...e la fel.am incredere in ea,si se poarta ca si cum nu ar stii prea mult.pot sa spun ca este mai infibata decat mine.sunt curios...daca e posibil ca dupa a 10 a oara sa nu se rupa nimic...
    inca ceva....la inceput m-am purtat cu grija cu ea.adica am luat-o usor sa n-o doara ceva...dar a dupa a doua oara..am fost altfel.eram de neoprit...:)....si asta nu inteleg.chiar asa d elastic sa-i fie  himerul?
   va multumesc   

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 26 Ianuarie, 2005, 09:07:21 am »
"Himen – formatiune  care  stramtoreaza  orificiul  vaginal. Himenul este o membrana subtire de piele care se afla in interiorul orificiulului vaginal. Himenul unei fete se ingroasa si el si devine mai proeminent in timpul pubertatii.
Himenul are aspect diferit la diferite femei, in unele cazuri este doar o fasie ingusta si franjurata de piele in jurul marginii orificiului vaginului. El poate fi intins peste orificiu si are una sau mai multe gauri in el. Nu toate femeile au un himen foarte proeminent. Himenul unor femei este atat de mic si subtire incat abia poate fi observat. Unele femei in general s-au nascut ara. Dintre cele care au, nu toate au himen care se intinde peste orificiul vaginal.
Unele femei au himen in franjuri, in jurul marginilor orificiulului vaginal; altele au un himen semilunar atat de mic incat abia se vede. Himenul se poate intinde sau rupe in diferite moduri: in timpul calariei, cand faci sfoara, cand cazi de pe bicicleta sau faci o miscare de intindere, desi acesta nu este un lucru foarte obisnuit. Faptul ca o femeie are sau nu himen nu inseamna ca ea a avut sau nu relatii sexuale cu un barbat. Unele femei au raporturi sexuale numeroase fara ca himenul lor sa se rupa si fara sa apara sangerarea."

Sexualitate - Mic dictionar

Offline vadvoci

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 26 Ianuarie, 2005, 11:08:44 am »
iti multumesc mult SEMIRAMIS...
   Ultima fraza din "povestea ta" e exact ce mi-a spus si prietena mea.Inainte de a va intreba pe voi...am intrebat si alte fete dar care nu au reusit sa ma lamureasca.
   va multumesc din suflet pt sfaturi..si va doresc la toti multa sanatate si fericire!
   sigur o sa ne mai vedem....pe aici!

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 26 Ianuarie, 2005, 12:06:28 pm »
cu placere vadvoci, nu stiu cat te-am ajutat. totusi, nu-ti fa griji in privinta asta. este probabil ca asta sa fie adevarul (ma refer la ce ti-a spus prietena ta). asa cum a spus si iulian, daca nu-ti da alte motive de banuiala...ia-o ca atare. si repet: este explicat si confirmat stiintific acest aspect, al lipsei sangerarii, al lipsei durerii, al lipsei opunerii de rezistenta.
nu-ti mai fa atatea griji si bucura-te de aceasta experienta, imbunatateste-o si fii fericit!!!

Offline merlyn

• *
  • Mesaje postate: 18
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 03 August, 2006, 10:17:16 am »
Eu cred ca cel mai mult conteaza cat de bine va este impreuna! :)
Si ai incredere in ceea ce-ti spune.Daca te minte,adevarul va iesi candva la iveala  ???
E doar o chestiune de timp!
Asa ca,incearca sa faci cat mai frumoasa ,fiecare clipa petrecuta alaturi de ea !
Aceste ,,indoieli,, sunt menite sa ne distruga .Nu-ti fac bine!!!
Crede-ma... :-*
Cand ceva ti se intampla, bun sau rau, cugeta la ce inseamna. Acolo gasesti un scop in care viata te invata cum sa razi mai tare sau cum sa nu plangi prea repede.

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 03 August, 2006, 10:19:24 am »
topicul e din 2005. cred ca a aflat pana acum, nu ?  ???
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline serenity82

• Mesaje postate: 896
  • Just me
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 03 August, 2006, 11:15:02 am »
hai mei nu fi rau nu toata lumea a intrat pe forum din 2005 ;) esti incredibil uneori  ;D
Cea mai mare iubire este cea care iti slabeste sufletul si care ne face sa vrem si mai mult. Cea care ne arde inimile si care ne linisteste mintile.

Offline merlyn

• *
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 03 August, 2006, 11:41:50 am »
consider ca multe din aceste raspunsuri pot folosi cuiva...Cine stie?! :-*
Cand ceva ti se intampla, bun sau rau, cugeta la ce inseamna. Acolo gasesti un scop in care viata te invata cum sa razi mai tare sau cum sa nu plangi prea repede.

Offline Marcat pentru stergere...

• Mesaje postate: 118
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 03 August, 2006, 11:44:58 am »
Am si eu o intrebare: O fata virgina este foarte sensibila la atingeri. Dupa ce nu mai e virgina, sensibilitatea scade? Sa-i pui mana pe... si sa nu mai fie asa "saritoare" ca inainte. E adevarat ceea ce am spus?

Offline merlyn

• *
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 03 August, 2006, 03:55:55 pm »
Nu este tocmai adevarat!Zonele erogene difera de la femeie la femeie(sau de la fata la fata...)Totul este sa-i descoperi punctele sensibile... ;)

Offline Marcat pentru stergere...

• Mesaje postate: 118
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : 05 August, 2006, 12:53:48 pm »
Zonele erogene tot ele raman, asta stiu si eu.  Eu ma refeream daca fata respectiva se schimba fizic sau psihic. Daca mai gandeste, reactioneaza la fel. Deci, se schimba?

Zamolxis

• Vizitator
« Răspuns #14 : 22 August, 2006, 05:07:26 pm »
Se schimba doar daca intretine viata sexuala regulata, adica face dragoste de mai multe ori...
Daca a inceput asta devreme, se schimba si fizic, in sensul ca devine (de obicei) ceva mai plinuta (dar nu cu mult), i se dezvolta sanii, soldurile, etc. Intr-un cuvant, se metamorfozeaza dintr-o fetita intr-o adolescenta  :)

Ca si mentalitate, se schimba diferit, de la caz la caz...  depinde cu cine, cum, in ce conditii a facut-o... e una cand ajunge la pat cu un baiat dupa o relatie serioasa si ajunge sa o faca din dragoste, alta e cand , ma rog...