Autor Subiect: de ce nu vrea sa aiba un orgasm?  (Citit de 4142 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ierdna

• Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
de ce nu vrea sa aiba un orgasm?
« : 21 Ianuarie, 2008, 02:39:43 pm »
d ce la fete le este frica sa aiba un orgasm...??? nu sunt pregatite? sau este frica?

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
Re: de ce nu vrea sa aiba un orgasm?
« Răspuns #1 : 21 Ianuarie, 2008, 03:16:49 pm »
  :) cu scuzele de rigoare.
(Acum chiar ca m-am inseninat.)
Domnule Ierdna,in primul rand iti urez un bun venit pe forumul nostru si ma iarta daca te necajesc spunandu-ti ca inainte de a posta este nevoie sa citesti regulamentul forumului.Una din regulile de baza este sa nu raspundem folosindu-ne de limbajul IRC pentru ca este greu de urmarit si uneori ne ia mult timp sa il "descifram" .

Referitor la subiectul pe care l-ai deschis pot sa-ti spun doar ca generalizarea nu-si are locul catusi de putin aici!

Apoi daca ai intampinat tu problema asta cu o fata eu cred ca nu este defel din cauza ca ei ii era frica ,ci doar pentru ca :
1.nu este pregatita
2.nu erati suficient de apropiati
si as mai adauga lipsa de comunicare ,altfel nu s-ar fi ajuns in situatia de a spune "Stop".
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #2 : 22 Ianuarie, 2008, 03:14:43 am »
Sustin ce spune just_a_tear (inclusiv rugamintea sa scrii corect gramatical, fara k si d c etc - este placut sa citesti un text frumos, si nu niste loguri de IRC)..

Iar la intrebare de ce nu vrea ? Prea vast raspunsul, ca sa explici de ce nu merge ceea ce ar trebui sa mearga de la sine. Inhibitii, lipsa dorintei, curiozitatea care a impins-o sa incerce, dar totusi pastreaza trairea pentru cel pe care il va iubi cu adevarat, cine stie ce e in mintea ei/sau ce isi doreste..
Daca esti nemultumit, e de datoria ta sa cauti unde iti e mai bine, nu :) ?
« Ultima Modificare: 22 Ianuarie, 2008, 03:16:30 am de viulian »

Offline darkwolfy

• Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 24 Ianuarie, 2008, 12:19:50 am »
buna seara si de la mine....

Hmmm... aceasta este o intrebare, care odata pusa la 100 de persoane (de ex.) , vei capata tot 100 de raspunsuri.
In general, o fata nu poate avea orgasm, din 2 motive : medical si/sau psihic.
Insa, un raspuns mai detaliat, este foarte greu de oferit. Depinde mult de trairile fetei in acele momente, de starea ei de spirit, de modul cum o faci tu sa se simta, de modul cum va intelegeti in timpul actului sexual , de relatia generala dintre voi, de cat de pregatita este ea ca sa poata atinge,si arata acel moment culminant al ei...  sant multe variante de raspuns.
Dar, printre altele, mai depinde si de tine , si de ceea ce faci/nu faci tu .
« Ultima Modificare: 24 Ianuarie, 2008, 12:24:52 am de darkwolfy »
Acolo unde nu exista fericire, acolo unde staruieste intunericul si viata trece fara alinare, acolo sunt eu, inecandu`ma in lacrimi de dor ... pentru TINE!