Autor Subiect: dezgust sau ignoranta?  (Citit de 6156 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline monkysor25

• Mesaje postate: 3
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
dezgust sau ignoranta?
« : 20 Decembrie, 2004, 07:35:37 pm »
vreau si eu sa dezbat un subiect aici...nu stiu daca e potrivit sa vorbesc despre asta, dar exista cineva care poate sa imi dea un raspuns la intrebarea:de ce barbatii evita sa ofere o placere deosebita femeilor(aceea a cunilingusului), in schimb sint mari amatori de a primi...?!nu inteleg de ce li se pare ca fac ceva "imoral si dispretuitor",ferindu-se sa vorbeasca despre asta, si cu atit mai mult sa o si aplice?
monkysor

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • Gen: Femeie
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
Re: dezgust sau ignoranta?
« Răspuns #1 : 20 Decembrie, 2004, 08:59:14 pm »
Cred ca ai avut tu ghinionul ;) de a da peste astfel de baieti...eu una sunt de parere ca nu poti in nici un caz generaliza ideea asta.
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • Gen: Femeie
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
Răspuns: dezgust sau ignoranta?
« Răspuns #2 : 21 Decembrie, 2004, 10:05:33 am »
in primul rand, sunt de acord cu IngerMort.
in al doilea rand, noi ca societate, am trecut de rusinea sexului oral si acceptam practicarea acestuia. bineinteles totul tine de a simti. nu este o obligativitate in acelasi timp. de asemena sunt persoane care sunt mai pudice, sunt persoane egoiste. in pat nu trebuie sa fii egoist sau sa dai ceva la schimb, repet, totul e sa simti...
bafta!
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

bke

• Vizitator
« Răspuns #3 : 23 Decembrie, 2004, 12:46:05 am »
sunt baieti si baieti , unii ca se dau mari la gasca lor ca primesc si nu dau, altii ca daca au auzit in gasca ,ca daca dau sunt niste fraieri sau asa ceva e inadmisibil... depinde de creierasul si respectul fiecaruia...

Robert.

• Vizitator
« Răspuns #4 : 23 Decembrie, 2004, 01:20:47 am »
Ce sa dea, mai bke?! ;D ;D ;D

(clopotei)

PS: Raspunzand la intrebare, nu e vorba in nici un caz de ignoranta pentru cel care tine sa obtina propria placere(asa cum spui) ci, daca exista asemenea cazuri, e vorba de dezgust, probabil, sau de un soi de superioritate masculina! S-ar crede injosit, ma gandesc! In gasca multi se lauda doar cu ce primesc si tac chitic in privinta comportamentului lor. Dupa parerea mea, in gasca ar trebui sa se taca de tot! Nu-mi plac asemenea caractere! Dar si bke are dreptate sa indrepte discutia spre influenta găştii, fiindca educatia sexuala se face de cele mai multe ori pe strada si daca acolo auzi ceva ca fiind injositor te marcheaza.

PPS: Ce PS lung! 8)

DIANA

• Vizitator
« Răspuns #5 : 23 Decembrie, 2004, 01:47:17 am »
Eu cred ca tine de o anumita maturitate toata povestea asta. Adica un tip care nu ofera aceasta pacere doar pentru ca gasca lui considera ca asta inseamna injosire, atunci tipul respectiv va trebui sa mai creasca putin.  ;)

Robert.

• Vizitator
« Răspuns #6 : 23 Decembrie, 2004, 01:51:22 am »
Absolut adevarat, dar daca va creste tot in gasca atunci degeaba creste! ;)

bke

• Vizitator
« Răspuns #7 : 23 Decembrie, 2004, 02:17:23 am »
well,multi nu prea au invatat ca daca "dai" nu inseamna ca vrei "primi" ceva dupa....

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #8 : 23 Decembrie, 2004, 03:59:33 am »
A face dragoste (sex) este ceva intim, cred că ar trebuii să rămână intim şi să nu fie dezbătut (sub forma de lauda) în gaşcă. Sunt băieţi care au trecut de 18 ani fără să fi făcut sex şi se dau mari experţi NUMAI pentru că se consideră o ruşine că nu ai "avut" o fată pănă la aceea vârstă..
Cred că este treaba mea, şi numai a mea dacă am avut sau nu parte de vre-o relaţie de orizontală. Din gaşcă se invaţă lucruri care nu tot timpul coincid cu realitatea..

Legat de cunnilingus: totul are un început, într-adevăr, nu toţi băieţii acceptă să facă aşa ceva, dar e la fel şi la fete, nici ele nu acceptă toate să facă felaţie. Cred ca acest subiect trebuie discutat cu partenerul şi dacă refuzul este categoric, indiferent de motiv, trebuie inţeles.
Dezgustul poate fi unul din motivele de refuz, indicat e, de fapt FOARTE indicat e ca partenerii să se spele înainte de a începe o relaţie sexuală, asta este un mod de a prevenii dezgustul. Dacă tot nu vrea, se trece la paragraful precedent, adică va trebuii să înţelegeţi fetelor.
« Ultima Modificare: 23 Decembrie, 2004, 04:04:41 am de J. S. »
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

bke

• Vizitator
« Răspuns #9 : 25 Decembrie, 2004, 02:59:10 pm »
trebuie sa completez putin:D "prevenii dezgustul. Dacă tot nu vrea, se trece la paragraful precedent, adică va trebuii să înţelegeţi fetelor." valabil si pentru baieti ;)

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #10 : 25 Decembrie, 2004, 06:29:28 pm »
Evident, indiferent care nu vrea, daca o face doar sa faca partenerului pe plac.. este un fel de viol, nu? :)
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.