Autor Subiect: La Crucea de Piatra  (Citit de 4370 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Lord_Saladin

• Vizitator
La Crucea de Piatra
« : 28 Martie, 2006, 06:01:02 pm »
Unde x este un prieten bun si y este o femeie cu o voce groasa si cu un vadit accent strain.

X: salut
y: buna
x: ti-am gasit numarul de telefon intr-un ziar cu anunturi... si ... hmmm... voiam sa te intreb, cat ceri pentru ceea ce zici ca faci acolo ?
Y: nu cer nimic.
x: cum asa, cum adica nu ceri nimic ?
y: fac de placere
X: si ce placere gasesti in asta ?
y: uite ca asa imi place mie... imi place sa ma f... , sa fiu linsa...
x: si zici ca nu ceri nimic...
y: da, uite mah, nu cer nimic !asa imi place mie sa traiesc.. si ce ? Ce vrei sa iti fac ?
x: ............
Y: eu stau in zona "N" (undeva la periferia orasului).
x: ok

se inchide telefonu`.

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
Re: La Crucea de Piatra
« Răspuns #1 : 31 Martie, 2006, 07:50:25 pm »
Stii.. noi in Timisoara avem un ziar, care are o rubrica numita Posta lui Cupidon. La inceputurile ziarului apareau anunturi normale si decente, oameni care cautau pe cineva cu cine sa isi petreaca timpul, amici noi, poate o iubita/sotie, nimic anormal, dar de cativa ani se "inchirieaza" femei si barbati, totul pare sa decurga ca o afacere normala, se face caz de conditii si de prestatie. Nu pare sa deranjeze pe cineva, nu se auto-sesizeaza autoritatile desi ar trebuii pentru ca din cate stiu inca nu s-a legalizat prostitutia, si chiar daca ar fi asa acei oameni cu siguranta nu au conditii sa practice asa ceva. Presupunand totusi ca ar face cineva ceva si ar merge militia (cum le zic eu) peste ei, in afara de amenda nu au ce sa le faca, a doua zi iar sunt in actiune..
 In fine.. nimic iesit din comun in ce ai relatat mai sus, din pacate asta este realitatea zilei de azi.
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Lord_Saladin

• Vizitator
Re: La Crucea de Piatra
« Răspuns #2 : 02 Aprilie, 2006, 08:41:39 am »
Este dureros cum intr-o societate "evoluata", am decazut catre sclavia de tip antic.... in toate domeniile, mai ales in cel sexual, vad...

SI cu atat mai dureros, cu cat o parte insemnata a prostituatelor, pe plan mondial, provin din tara noastra.... Sa isi fii pierdut oare cu totul femeile romance virtutile lor ancestrale, si sa fii ajuns ele carpele Europei ?