Sondaj

Preferati virginele ?

Da.
Nu conteaza.
Nu.

Autor Subiect: pentru baieti - preferati virginele ?  (Citit de 78178 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
pentru baieti - preferati virginele ?
« : 04 Octombrie, 2004, 10:30:58 pm »
Uite, taman discutam cu Muzafer intr-un thread separat despre virgine..

Voi daca ati avea de ales intre o virgina si o tipa asemanatoare, dar care nu este virgina, ce ati prefera ?

Eu sunt de parere ca mai bine le evit. Sunt un pic stangace, fastacite, si trebuie sa fii muuuuult mai tandru cu ele si mai atent si mai oricum o fi, decat cu o femeie care stie deja ce vrea si cu care lucrurile merg normal.
Pe de alta parte, a fi tu primul... mmmmm...

friend

• Vizitator
Re: pentru baieti - preferati virginele ?
« Răspuns #1 : 05 Octombrie, 2004, 02:37:35 am »
Draga Viulian, intrebarea ta ma face sa ma apropii cu oarecare ezitare de ea. Raspunsul se gaseste in functie de ceea ce cauti de fapt: partenera de pat sau partenera de viata?

Pentru pat, normal, e simplu de crezut ca cea cu experienta poate sa serveasca mai bine scopului tau. Dar nu fiindca asta ar presupune infinit mai putina atentie si tandrete din partea ta, caci fiecare femeie isi va dori asta, ci fiindca iti poate oferi de la bun inceput placerea la care visezi. In plus, te scapa de o oarecare responsabilitate.

Dar ca si partenera de viata, multi ar prefera-o pe cea virgina. Si fiindca, asa cum bine spui, tu ai fi primul, cu implicatii deopotriva pentru amandoi, dar mai ales pentru ca vrei ca tu sa fii si singurul barbat pentru ea pe viitor.

Asta inseamna a raspunde la intrebarea "ce preferati?". Nu exclud insa pe nici o femeie de la o viata fericita de familie doar pentru ca viata ei sexuala se intinde pe o perioada mai lunga decat casnicia ei.

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #2 : 05 Octombrie, 2004, 10:35:36 am »
Se pare ca pana acum am fost singurul care a votat "Nu conteaza". Cred ca daca o iubesti nu conteaza daca este sau nu virgina, tandretea pe care o oferi unei virgine si atentia speciala de care se tot vorbeste trebuie oferita si fetei cu care esti de mai mult timp, trebuie sa continui sa o cuceresti si dupa ce o ai. Inclusiv in pat atentiile speciale nu strica niciodata.
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #3 : 05 Octombrie, 2004, 01:25:40 pm »
Virgina ! Virgina ! :D :D
 Binecuvantati sunt norocosii care mai gasesc fete virgine !Aceia sunt oameni norocosi cu adevarat.
 Sincer, mai bine o fata nestiutoare," habarnista", decat una experimentata... niciodata nu vei sti ce a facut inainte cu "celalalt"... Inteleg ca de la o anumita varsta in sus, gasesti femei divortate, femei trecute prin viata, si atunci e bine sa negi, sau pur si simplu sa nu mai intrebi chestii din acestea, ar suna aproape absurd sa intrebi o femeie de 30-40 de ani daca e virgina sau nu  :D.
 Dar parerea mea e urmatoarea: cat esti tanar, proaspat iesit din adolescenta, pana spre 25-27 de ani,  ai tot dreptul sa cauti o virgina... e un vis frumos, un vis al tineretii... puritatea la urma urmei, e singurul dar ce il poti oferi o singura data in viata.
 Mai cu folos e un trandafir pe care il rupi tu, decat o tulpina de pe care au rupt altii (proverb muzaferesc) .

P.S: primul barbat din viata unei femei nu se uita niciodata.Toate femeile il  pastreaza in inima mereu... chiar daca pentru multe , aceasta amintire va fii fie o nostalgie, fie o greseala a tineretii, fie o amintire dureroasa, de care nu le va face placere sa isi aduca aminte. Il vor pastra in inima mereu, si isi vor aduce aminte de el pe tot parcursul vietii... va fii ca o umbra palida a unui barbat ce a iubit-o ("iubit" in sensul de act sexual, aici ) odata, chiar in detrimentul celui pe care il va iubi mai tarziu si care ii va merita cu adevarat dragostea... .E un fapt trist, stiu ca  multi si multe ma vor contrazice, dar asa e.

friend

• Vizitator
« Răspuns #4 : 05 Octombrie, 2004, 01:35:27 pm »
 ;D Mi-a placut! Pentru faza cu virgina la 40 de ani si pentru proverbul muzaferesc ti-am dat un punct la popularitate! :D Apropos, daca zici de doua ori "virgina" inseamna ca poti sa votezi de doua ori? ;D

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #5 : 05 Octombrie, 2004, 04:14:38 pm »
 Mersi, friend.
 Oricum, te admir ca ai facut o treaba publicand aceea carte "am iubit o fata"... mi-a fost de real folos mie, si cred ca si altora. :)

Offline instinkt

• Mesaje postate: 109
  • Iubeste si vei fi fericit !
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 05 Octombrie, 2004, 08:35:15 pm »
Am votat nu conteaza, pentru ca intr-adevar, daca iubesti, nu mai conteaza ce s-a intamplat inainte. Ii vei darui aceeasi dragoste si aceeasi atentie ca unei fete virgine...

Offline inoni

• **
  • Mesaje postate: 32
  • in nimic se ascunde ARTA, dar noi suntem banali...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 16 Octombrie, 2004, 12:20:11 am »
parerea mea umila....

sunt unii care prefera virginile... de ce? pentru ca astfel ei pot fi primii... ei dar din aceste categorii sunt indivizii care vor doar sa le-o traga si atat si mai sunt si indivizii care iubesc acea fata.... acestia sunt insa, cu parere de rau, prea putini

in general baietii nu prefera virginile... de ce ar face-o? multi dintrei ei vor doar o partida buna de sex, cu o femeie care stie ce face.... nu vor sa piarda timpul....

si mai sunt si unii care vor virgine... pentru casatorie... in unele cazuri chestia asta e scuzabila.....

si cam atat
Comaprativ cu idealul meu.... existenta ta mi-a umilit fantezia

Offline sklipila

• *
  • Mesaje postate: 10
  • Gen: Femeie
  • wind beneath my wings
    • Vezi Profilul
Răspuns: pentru baieti - preferati virginele ?
« Răspuns #8 : 16 Octombrie, 2004, 07:16:45 pm »
 ::)

...ce subiect delicat. Sunt sigura ca majoritatea fetelor isi pun vesnica intrebare : "sa ma marit virgina?" ... In schimb baietii n-au nici o treaba cu asta. Ba chiar sunt tare-tare mandri daca le cade in plasa o virgina (nu va bag pe toti in aceeasi oala) ...
Dar de ce oare baietii "au voie" sa incerce mai multe inainte de casatorie iar fetele nu? De ce s-a pus mereu problema pe fecioare si nu "feciori" ?  >:(

Each of us represents a star in heaven. Sometimes we shine with the rest, sometimes we twinkle alone and sometimes, when we least expect it, we make someone's dreams come true...

friend

• Vizitator
« Răspuns #9 : 16 Octombrie, 2004, 07:25:04 pm »
Pai... fecioria la baieti, oricum ea poate fi afirmata sus si tare, de oricine in momentul nuntii! Nu ii impiedica nimic. Cine ar putea dovedi contrariul! Dar ai dreptate ca ar trebui sa existe si in privinta lor o mai mare retinere. In mod normal nici ei nu "au voie"! :)

Offline viulian

• Administrator
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 16 Octombrie, 2004, 07:30:02 pm »
Pentru ca suntem intr-o societate patriarhala, si orgoliul ranit al barbatilor inselati a dus la ingradirea libertatii sexuale a femeilor :)
De aceea femeia nu are voie sa fie "patata", caci ea va trebui sa fie teritoriul "alesului".

Ma rog, asta pe scurt asa.. problema e mai delicata cum ziceai si tu, dar in mare se ajunge la egoism si orgoliu masculin, cam oricum ai privi-o.

In ceea ce ma priveste, cu o tipa virgina mi se pare ca as avea mai mult de tras.. ummm.. in sensul obositor.. umm.. in sensul ca ar fi mai dificil s.. ummm.. la naiba. Vreau sa zic ca ai mai multe batai de cap, deh!
« Ultima Modificare: 16 Octombrie, 2004, 08:15:42 pm de viulian »

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #11 : 17 Octombrie, 2004, 02:02:51 pm »
 Fiecare e liber sa creada ce vrea... doar suntem intr-o societate libera.
 Dar totusi, societatea asta "libera" nu iti da sansa sa iti gasesti o partenera virgina, daca tu intr-adevar asta iti doresti.... te obliga sa faci concesii si sa accepti fete cu un trecut dubios, pentru ca pur si simplu altceva nu prea mai gasesti.
 Societatea moderna se caracterizeaza prin rasturnarea totala a sistemelor de valori ce au caracterizat societatea de-a lungul vremii... de aceea, toate aceste teorii sociale care exista acum, exista pur si simplu pentru a contrazice ce a fost in trecut,  nu pentru a oferi o cale mai buna.
 Nu exista o lege scrisa sau nescrisa acum ca o fata trebuie neaparat sa nu mai fie virgina pana la 25 de ani.... dar acuma, daca o fata ramane curata pana dupa 20 de ani, e supusa presiunii acestei societati in care traim... nu m-i se pare corect... in mod normal, daca suntem asa de "liberi", ar trebui sa poti sa gasesti fete curate, si fete cu experienta... 

Offline viulian

• Administrator
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 17 Octombrie, 2004, 02:18:37 pm »
Pai gasesti si fete curate Muzafer :) eu am intalnit in mod echilibrat si de unele si de celelalte, dar cu virginele am avut mai multe batai de cap.

Gasesti rar fete curate din cateva motive:

1. nu te invarti in mediul in care ele se invart..
2. multe virgine la 2X de ani de fapt au ajuns acolo din cauza propriilor lor inhibitii, frustrari, conflicte. Sansele ca astea sa se manifeste si cand le vei curta tu sunt destul de mari, deci vei gasi ceva "curat" dar.. nu vei avea access.
3. poate gasesti o fata curata, dar ea isi asteapta zburatorul, si ea isi va darui virginitatea doar aceluia. Si poate tu nu esti acela..

Deci.. este un joc al numerelor. Vrei sa gasesti ceea ce te intereseaza, trebuie sa cauti. Crezi ca mie imi este mai usor sa gasesc ceea ce caut ? La fel de dificil imi este si mie. Nu pot avea o relatie cu orice tipa care nu mai e virgina.

Si trebuie sa cauti pana nimeresti.

Faptul ca societatea a evoluat, oare nu inseamna ca au iesit la iveala lucruri care erau reprimate? Atat din punct de vedere social, cat si stiintific ?

Si exprimarea "cu trecut dubios" indica lipsa de incredere. De ce trebuie sa stii trecutul ? Nu poti deduce in prezent ce fel este fata ? Ai incredere in ea ? O respecti dar in acelasi timp ii ceri sa iti respecte granitele ?
Stii, e o vorba. Nu te lua dupa vorbele tipei, ci dupa faptele ei. Daca ea acum este cu tine, peste juma de an este cu tine, peste un an este cu tine, si lucrurile sunt faine, chiar mai conteaza trecutul ? Crede-ma, va fi un continuu prezent feeric, si asta e tot ce va conta :)

Lord_Saladin

• Vizitator
« Răspuns #13 : 17 Octombrie, 2004, 02:28:27 pm »
 WOW ! Ai intalnit virgine.... :D

oricum am lua-o... ceea ce cauti tu e mult, mult mai usor e de gasit... stii... tu cauti ceva ce .... hmmm,  cum sa iti spun eu tie ? .. cauti ceva care e intr-un fel "in acord" cu vremea in care traim... in vreme ce eu caut ceva care e "in contrast" cu societatea.... Ca sa exemplific un pic... tu cauti un telefon mobil cu camera digitala si diverse alte facilitati, in vreme ce eu caut un telefon vechi din sec XIX... cred ca tu ai mai multe sanse, oricum.
 Eu unul , iti urez succes !

friend

• Vizitator
« Răspuns #14 : 17 Octombrie, 2004, 02:36:29 pm »
 ;D ;D ;D

Mai, Muzafer, mai!

;D ;D ;D
« Ultima Modificare: 17 Octombrie, 2004, 02:39:37 pm de friend »