Autor Subiect: sex sau dragoste?  (Citit de 5071 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline bya4u

• Mesaje postate: 5
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
sex sau dragoste?
« : 17 Noiembrie, 2004, 09:01:26 am »
   Cred ca ati inceput sa ma cunoasteti.Nu demult mi-am publicat povestea pe acest site.
  Sex sau dragoste?Multe fete incearca sa inteleaga de ce cand sunt cu iubitul acesta le zice :"hai sa facem sex" si nu "hai sa facem dragoste".DE CE? De ce baietii nu cunosc cuvantul dragoste? de ce baietii nu stiu sa faca decat sex?
   Parera mea este ca faci dragoste atunci cand o faci cu cineva pe care il iubesti si invers.Eu cred ca sex fac fetele de pe trotuar sau cele fara principii?
  Ce inseamna sa fii o c***a?Multi au impresia ca daca te culci cu prietenul esti o asemenea fata.De ce?

Offline lara

• *
  • Mesaje postate: 14
  • Gen: Femeie
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: sex sau dragoste?
« Răspuns #1 : 22 Noiembrie, 2004, 10:41:28 pm »
parerile sunt foarte impartite...a face dragoste cu iubitul tau sau a face sex e cam acelasi lucru...nu vad unde e problema? ;D atata timp cit nu te culci cu n... barbatii totul e ok dar daca iubitul tau vrea sa faceti sex de ce nu?...pana la urma si noi femeile ne dorim acelasi lucru ca si barbatii...da  unii spun hai sa facem sex e intradevar desgustator..dar daca iubitul tau iti spune soptind la urechie ca te doreste si ca vrea sa faca sex nebun cu tine ...parca  pare mai senzual nu?? :-*

Offline vrajitorul din oz

• Mesaje postate: 53
  • Gen: Bărbat
  • I am a man in search of a vision.
    • Vezi Profilul
    • blog...
« Răspuns #2 : 23 Noiembrie, 2004, 04:46:49 pm »
Ne mai usor sa zicem "facem sex" decat "facem dragoste"... poate din cauza ca sexul e perceput ca mai putin implicativ... poti face sex cu o persoana fara s-o iubesti, dar e mai greu sa faci dragoste cu ea in conditiile astea
se poate intampla insa si sa faci dragoste cu cineva pe care nu-l iubesti...  e vorba de implicare sufleteasca... mi s-a intamplat... un gen de abandon pe care-l accepti langa celalalt, cu usurinta daca formezi un cuplu cu el, rareori daca nu il cunosti bine.... si totusi faptul ca nu il cunosti, iti poate usura apropierea.... e mai simplu sa dai jos barierele, stiind ca nu te poate rani foarte tare in cazul in care ar dori s-o faca...
Cred totusi ca, dincolo de dictionar si sensurile pe care le dam cuvintelor, a face sex e mai la moda, iar a face dragoste e mult prea intim pentru a fi discutat in public...
"Silence is a text easy to misread." (A. A. Attanasio, 'The Eagle and the Sword')

Offline iulia

• Mesaje postate: 4
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 29 Noiembrie, 2004, 08:08:37 pm »
Pt pertutm

Daca faci dragoste inseamna ca iubesti persoana,daca nu o iubesti se numeste sex. Insusi cuvantul dragoste inseamna iubire,asa ca e fals ceea ce spui tu ca poti face dragoste cu cineva fara sa-l iubesti. E un mare nonsens.Fara suparare.....eu asa cred.

Offline Goddess

• Mesaje postate: 60
  • Gen: Femeie
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 14 Decembrie, 2004, 04:34:27 pm »
"A face dragoste" implica senzualitatea, romantismul, tandretea, un spatiu perfect...!
"a face sex"... experimentezi n pozitii  si o faci in  diferite locuri. Nu poti spune "am facut dragoste cu prietenul pe masina de spalat"... sau m stii? daca sunt puse si niste lumanarele...

;D
"Some people are so afraid to die that they never begin to live."
Henry Van Dyke