Autor Subiect: Sexul oral-subiect delicat!  (Citit de 8362 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Nicolle_21

• Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
Sexul oral-subiect delicat!
« : 02 Septembrie, 2009, 05:57:20 pm »
Buna! ma confrunt de ceva timp cu o mica "prblema" ca sa spun asa. Acum 2 luni m-am culcat pt prima oara cu iubitul meu( Precizez ca nu e primul meu prieten, am mai avut o relatie de 2 ani).Pana aici toate bune si frumoase... doar ca imi da de inteles intr-un mod subtil ca ar dori sa-i fac sex oral.... Eu ma simt destul de inhibata de acest lucru(nu am facut niciodata chestia asta... va rog sa nu radeti de mine!). I-am sugerat ca inca nu sunt pregatita sa fac asta... dar imi este teama ca nu voi reusi sa trec peste aceasta inhibitie... pur si simplu pt mine asta e ceva... nou si ... tabu!! Cum as putea sa-i spun acest lucru astfel incat sa nu se simta jignit.... nu as dori sa ne despartim doar din cauza acestui aspect(suntem impeuna de 5 luni, ne iubim fff mult, ne intelegem bine dpdv sexual... mai putin partea cu sexul oral). Mersi. :)

Offline Ezo

• Mesaje postate: 211
  • Gen: Femeie
  • Luminicious :)
    • Vezi Profilul
    • Only you and I know what I hide here... :)
Răspuns: Sexul oral-subiect delicat!
« Răspuns #1 : 02 Septembrie, 2009, 06:17:00 pm »
Eu nu cred ca ar avea vreun motiv sa se simta jignit. Daca insista in continuare (chiar daca... subtil) ai putea sa-i spui ca, pur si simplu, inca nu esti pregatita sa faci lucrul acesta. Faptul ca eziti este o dovada clara ca subiectul nu este unul chiar atat de... tabu, adica se poate sa vina o vreme cand vei accepta sa faci si acest lucru. Poate chiar in ziua in care vei avea incredere deplina in partenerul tau.
Ce trebuie sa intelegi tu acum... este ca nimeni nu te poate obliga sa faci nimic impotriva vointei tale, iar daca prietenul tau te-ar putea parasi din atata lucru, eu cred ca nu este el cel care merita sa-ti fie alaturi.

Succes si fericire!  :)
Sa nu crezi ce-ti spun acum...

Offline dark_princes

• **
  • Mesaje postate: 43
  • daca ai carte...o duci la anticariat :P
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 02 Septembrie, 2009, 09:15:48 pm »
daca te iubeste nu insista nu?  nu e ceva anormal sa nu faci sex oral... eu nici nu ma  gandesc la asa ceva pentru prietenul meu , si nu din scarba, ci tot din rusine :">. eu am discutat cu al meu despre asa ceva dar am deschis eu subiectul :D, si a spus ca nu asteapta asa ceva de la mine.

vorbeste deschis cu el, nu trebuie sa te rusinezi ;)
"Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent
linistit ingrijorandu-te despre viitor.":D

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 03 Septembrie, 2009, 06:41:38 pm »
da, aşa e, trebuie discutat cu el. însă, indiferent cum va fi, el tot îşi va dori.
iar tu până la urmă o vei face atunci când vei simţi că e cazul să o faci. sau nu o vei face niciodată. principalul scop este să te simţi tu confortabil şi să nu faci lucruri pe care nu vrei să le faci. părerea mea.
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #4 : 04 Septembrie, 2009, 10:18:05 am »
Esti sigura ca mai tarziu ai sa vrei sa faci asta? Daca in acest moment simti ca nu e ceva ce ai vrea sa faci vreodata, spune-i asta! Nu il amana doar ca sa scapi de responsabilitate (nu spun ca ai face asta, e doar o varianta). Trebuie sa fii sincera cu tine, inainte de toate, iar mai apoi cu el.
Cum s-a spus si mai sus, daca te paraseste pentru atat.. accepta sa faci sex oral cu el si musca-l bine! O sa-ti placa ;)
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline Nicolle_21

• Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 04 Septembrie, 2009, 05:38:50 pm »
Sincer NU STIU! :( nu stiu daca mai tarziu voi putea face sau nu acest lucru :(. Stiu doar ca in acest moment nu ma simt deloc pregatita sa fac asta, am retineri, prejudecati si inhibitii  privind sexul oral. :( Pe de alta parte mi-as dori sa-mi fac fericit iubitul(nu as face never de teama ca m-ar parasi... no way! :nono:).. ma simt aiurea , vinovata...egoista!(mai ales ca el imi face sex oral :-[) :(
« Ultima Modificare: 04 Septembrie, 2009, 05:41:40 pm de Nicolle_21 »

Offline Iosif

• Mesaje postate: 1272
    • Vezi Profilul
    • Despre iubire
« Răspuns #6 : 05 Septembrie, 2009, 10:17:05 am »
Nu te mai stresa atat, totul la timpul lui. El iti face sex oral pentru ca inainte de toate ii place lui. Nu face un sacrificiu. ;)
Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.

Offline ilovechocolate

• Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 07 Septembrie, 2009, 10:20:19 am »
Nu are rost sa te framanti aiurea pe chestia asta. Relatia voastra nu sta intr-un sex oral. Oricum probabil vei ajunge si la asta, doar ca iti mai trebuie timp. Daca inca nu te simti pregatita, nu te forta fiindca nu merita. Exista mai multe moduri prin care va puteti "distra" nu doar prin sex oral, iar daca el iti face, ei bine.. a fost decizia lui, nu l-a obligat nimeni ceea ce inseamna ca ii place. :)

Offline digitty

• Mesaje postate: 495
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 18 Septembrie, 2009, 12:30:29 am »
a insinuat...si o sa mai insinueze...muuuult timp. depinde cata ambitie are :D sa-i fie de bine. sexul il faceti din placere si e nevoie de 2 persoane (sau chiar mai multe, dar vorbim despre cazul de fata  ;D ) pentru a-l savura din plin. Adica 2 perspective diferite...si pentru a va simti bine trebuie sa va pliati unul pe gusturile celuilalt. Insa e destul de dificil sa fie concordanta. Dar asta nu inseamna ca placerea e mai putin intensa. Sexul are prea multe de oferit pentru a fi impiedicat de lipsa sexului oral.
everything is ok in the end...if it's not ok, then it's not the end.

Offline micuta1989

• Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 05 Octombrie, 2009, 12:16:34 am »
vorbeste deschis cu iubitul tau, comunicarea conteaza foarte mult intr-o relatie, incercati sa fiti intai prieteni si dupa aceea iubiti, nu trebuie sa aveti secrete, e important sa va cunoaste-ti dorintele... lucruriile se vor rezolva de la sine, nu te grabi..iti spun asta din propria experienta,  pentru acum un an eram in aceeasi situatie, am facut ce am simtit, discutasem cu iubitul meu despre acest subiect si am facut am facut sex oral knd m-am simtit pregatita, nu m-am simtit nici o clipa presata sa o fac, iar acum a devenit parte din preludiu nostru.
iti doresc o relatie plina de iubire! ai grija de tine :)

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 05 Octombrie, 2009, 12:48:56 pm »
Daca o faci sau nu oral...pana la urma decizia iti apartine. Tu alegi, nu putem noi sa raspundem in locul tau. Inainte de a lua o decizie gandeste-te bine.
Pune pe o foaie, avantaje si dezavantaje. Sunt o gramada de chestii de care trebuie sa te interesezi. Cauta pe net, vorbeste cu oameni care au facut-o si care nu au facut-o si pune in balanta. Cat despre inhibitii... sunt o gramada de chestii care te ajuta sa treci peste ele. Trebuie doar sa-ti folosesti imaginatia.
Acum, din ce am citit, pe de o parte vrei (sa fie doar din cauza ca te simti "datoare" ?) iar pe de alta nu vrei (si aici pui tu motivele). Ideea e sa pui in balanta toate variantele si vezi ce iese. Nu te intreba acum daca iei decizia buna sau nu. Nu exista asa ceva. Experienta sau lipsa ei te poate duce in acelasi loc...depinde doar de tine.
Let's put a smile on that face!

Offline andutzyk18

• *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 17 Februarie, 2010, 06:55:56 pm »
pana la urma nu e nici o problema daca nu te simti pregatita.
vorbeste cu el,explicai ca nu esti pregatita...daca te iubeste cu adevarat te va intelege,numai ca trebuie sa vorbiti despre subiectul acesta.
el nu poate sti ce parere ai despre acest subiect..
nici eu nu am facut,dar am vb cu logodnicul meu si m-a inteles.
o voi face cand sunt pregatita,la fel si tu

Offline Ben

• **
  • Mesaje postate: 42
  • Decat sa taci, mai bine spune"Nu"...
    • Vezi Profilul
Re: Sexul oral-subiect delicat!
« Răspuns #12 : 03 Noiembrie, 2011, 01:08:36 pm »
Nici un "gentleman" nu spune (sau da de inteles) partenerei ca ar dori sa i se faca sex-oral. Ar trebui sa stie ca asta vine de la sine (in caz ca vine). Daca nu , atunci nu. Se poate trai si fara. Unii pot .