Autor Subiect: Ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine  (Citit de 6816 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine
« : 23 Iunie, 2006, 07:45:29 pm »
"Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ce pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine" (Gabriel Garcia Marquez)

Ne schimba dragostea? Suntem altfel sau altceva atunci cand suntem cu celalalt? Ne lipsea ceva pana atunci?
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline Morena

• *
  • Mesaje postate: 26
  • Iubesc Si Asta Conteaza
    • Vezi Profilul
Re: Ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine
« Răspuns #1 : 23 Iulie, 2006, 02:28:51 pm »
Dragostea da un alt rost vietzi...ea ne face mai puternici....
Dragostea e un MOTIV puternic pt care merita sa luptzi
Dragostea muta muntzi din loc...
Le dau apelor foc...
Dragostea ne duce intr`un vis
Crezand ca suntem in paradis
Dragostea ne rupe pt o clipa de realitate
Purtandu`ne pe aripi departe
Si dura e dezamagirea
Si te pierzi cu firea
Cand Dragostea moare
Si trece de ale inimi hotare

sunt fapte multe ce vor sa demonstreze ca un singur moment de tacere e mai dureros decat 100 de fapte ce-ti dau placere

Offline serenity82

• Mesaje postate: 896
  • Just me
    • Vezi Profilul
Răspuns: Ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine
« Răspuns #2 : 23 Iulie, 2006, 03:23:12 pm »
DA ne schimba eu in acest moment iubesc pe cineva cum nu am mai iubit pana acum. de ce spun asta? pentru ca pentru prima data sunt dispusa sa renunt la tot pentru EL inclusiv la ani din viata doar sa stiu ca il voi avea aici. De cand l-am cunoscut sunt alta vad altfel viata si singurele clipe care ma mai fac sa plang sunt momentele in care nu-l am langa mine si mi-l doresc aproape. Sper sa reusesc sa-l pastrez pentru totdeauna langa mine
Cea mai mare iubire este cea care iti slabeste sufletul si care ne face sa vrem si mai mult. Cea care ne arde inimile si care ne linisteste mintile.

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2081
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 27 Iulie, 2006, 10:35:09 am »
...Citatul meu favorit... :)...

Eu sunt o floare cu parfum de tine
si sunt o luna fara de egal pe cer
sunt stea,
sunt inger,
sunt frunza,
sunt petale...
sunt tot ce nu am fost si as fi vrut sa sper...
Eu sunt buchetul ce ti-a crescut din suflet
si ma culeg din el in fiecare clipa...
sunt zambet,
sunt cer,
sunt porumbel,
sunt clipe
sunt tot ce sunt...caci esti si stii sa ma iubesti!

........................................................................................

Iubirea ne face mai frumosi, mai plini de stralucire..., ne da parca aripi atat de deschise incat le pot vedea si cei din jur...
Iubirea ne face mai buni, mai surazatori..., ne ia de pe chip orice neliniste si ne picteaza sufletul in curcubee..., iar asta pentru ca atunci cand iubim si stim ca suntem iubiti...ne permitem sa fim noi fara complexe, fara bariere, fara standarde..., iar sufletul isi permite sa fie copilul descult intr-un lan de margarete..., intr-o padure de povesti..., intr-o lume magica unde stim ca suntem suflet in sufletul cuiva...

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 27 Iulie, 2006, 03:04:46 pm »
dragostea elimina poate unul din cele mai mari defecte ale oamenilor:egoismul! cand iubesti cu adevarat nu poti sa te mai gandesti la tine...persoana iubita e cea mai importanta! atunci cand iubesti scrii poezii,devii mai docil,mai bun!iubirea ne face sa intram in competitie cu noi insine,sa scoatem la suprafata ce avem mai bun in noi!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

andreea_vdf

• Vizitator
« Răspuns #5 : 15 August, 2006, 04:21:27 pm »
da...ne schimba dragostea...eu...cele mai bune lucruri din viata le am facut cand eram indragostita...chiar cred in puterea pe care ne o da dragostea...e cel mai uimitor sentiment

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 25 Noiembrie, 2006, 07:59:21 pm »
 Ne schimba intr-adevar.Ne facem sa percepem totul altfel ,sa vedem lumea intr-o alta culoare, sa zambim mai mult si sa fim mai buni. Mie iubirea mi-a stres toate lacrimile din trecut si toate framantarile ce odata nu-mi dadeau pace,mi-a facut ochii sa straluceasca ,mi-a facut sufletul sa rada si a adus multa liniste si fericire in viata mea.Atunci cand sunt cu el sunt plina de bunatate ,sinceritate si-i ofer lui sufletul meu, tot ce e mai bun in mine. Cand il am alaturi sunt mai increzatoare,mai sigura pe mine,mai puternica si e asa bine.
« Ultima Modificare: 25 Noiembrie, 2006, 08:01:25 pm de just_a_tear »
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 27 Noiembrie, 2006, 10:55:45 pm »
dragostea nu ne aschimbă. după cum am mai spus, dragostea scoate la iveală din noi deopotrivă, ceea ce este mai bun şi ceea ce este mai rău. în dragoste nu este cale de mijloc.
de cele mai multe ori dragostea ne împlineşte, dragostea ne face să ne simţiam acasă lângă cel drag. cine nu a iubit, nu simte lipsa dragostei în episod acut, iar cel care a iubit, tânjeşte.
poate că, într-adevăr, ne suntem şi noi mai dragi atunci când iubim.
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • N.
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 08 Decembrie, 2006, 10:28:26 pm »
Nu cred ca dragostea ne schimba. Dar cred ca ne face frumosi. Din toate punctele de vedere. Si in afara si inauntru. Frumusetea fluturelui care s-a nascut din cocon...
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #9 : 08 Decembrie, 2006, 10:55:42 pm »
Si totusi parca acea stare de euforie, acei fluturi din stomacel, te fac sa vezi viata altfel. Te fac sa fii mai bun, mai intelegator, mai cu capul in nori... Din pacate trezirea poate fi prea dura in unele cazuri.   :(
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 10 Decembrie, 2006, 06:26:46 pm »

Draga mea Ingerasa frumosa si gingasa...., trezirea intotdeauna este dura, dar depinde de noi cum invatam sa "ne spalam sufletul pe fata" ca sa putem sa mergem mai departe.

George Sand (pe care l-am mai citat o data intr-un topic...) avea intr-adevar dreptate cand a spus :
                            "Orice inaltare este dureroasa. Orice transformare este suferinta."

Iubita...nici macar dragostea nu am ajunge sa o petuim daca nu am suferi macar o data din cauza ei...

Offline |ngerMorT

• Mesaje postate: 967
  • angel without wings...
    • Vezi Profilul
    • Disturbed
« Răspuns #11 : 10 Decembrie, 2006, 06:30:09 pm »
Asa este Lady Allia, ai dreptate. Dar totusi, nu i-as dori nimanui sa aiba parte de astfel de treziri.  :)

Te sarut domnita draga.
Viata poate fi inteleasa doar privind inapoi...dar trebuie traita privind inainte...

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 18 Decembrie, 2006, 05:01:24 pm »

...sunt nor si sunt abis...iar acum...nu mai sunt...nimic!
Oare cum paote cineva sa fie atat de iubit si placut...si cand e vorba sa fie vazut de cel de langa este un mare zero???? cum? eu nu pot intelege?!
Catre toti pot sa imi arat iubirea si caldura...numai cel pe care il iubesc nu o simte...! Sunt un nimeni!!!!!!!! Un nimeni!!!
Il iubesc mult mai mult decat enorm de mult...mult mai mult decat fiinta mea si nu sunt in stare sa il faca sa simta si sa inteleaga...! Mare paradox! Mare!

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : 18 Decembrie, 2006, 05:46:09 pm »
draga mea ,nu esti un NIMENI...in fata lui sunt convinsa ca,cu atat mai putin.poate ca uneori nu stim sa iubim.simtim acel sentiment inaltator,suntem constienti de faptul ca iubim...numai ca nu ii aratam si persoanei iubite acest lucru! Am un sfat pentru tine:vizioneaza filmul "if only"..daca l-ai vazut deja,mai vizioneaza-l o data-e o lectie pentru toti cei care iubesc!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."