Autor Subiect: Volumul de debut "farul de la capătul tuturor lumilor mele" va vedea tiparul  (Citit de 5467 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Lady Allia

• Mesaje postate: 2081
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
Datorită unei persoane foarte speciale şi dragi mie care a avut de ani de zile încredere în "căldura, frumuseţea şi puterea din sufletul cuvintelor mele"..., datorită susţinerii constante a unora dintre voi...am dat naştere motto-ului care mă reprezintă: "Cum facem imposibilul? Cu entuziasm!" şi...am trimis manuscrisul către editură. A fost acceptat, trebuie să primesc descrierea CIP de la Biblioteca Naţională...vor urma apoi alte câteva procedee şi....apoi dăm petrecerea de bun venit al cărţii!

Ceea ce mă face fericită este faptul că am prelucrat-o în totalitate...de la manuscris la copertă şi sunt foarte mândră de mine ... fără pic de modestie :D de data aceasta!

VĂ MULŢUMESC DIN SUFLET PENTRU IMBOLDURI, SUSŢINERE ŞI ÎNCREDEREA

PE CARE MI-AŢI ACORDAT-O MEREU

chiar şi atunci când eu nu o mai aveam!

Pentru a vă face idee despre ce va fi să fie... vă prezint

UN VIS ÎMPLINIT:

Offline Alecsandra

• Mesaje postate: 222
  • Kiss me 'til you're drunk! :>
    • Vezi Profilul
Felicitari !  :-*
Make me your radio and turn me up when you feel low. :)

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
ma bucur enorm pentru tine, draga mea draga...sa ma anunti cand apare cartea. O vreau si eu , neaparat.
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
Wow :) felicitari! E foarte greu sa duci un proiect pana la capat, chiar daca idei ar fi, asa ca nestiind inca lucrarea - felicitari pentru efortul de a trece de foarte foarte multe detalii de care sunt convins ca ai dat pe drum.

Bravo :)

Offline Eve

• Mesaje postate: 382
    • Vezi Profilul
La cat mai multe si o primire asa cum merita! Felicitari! :hug:
"plici-pleoci pe sotron:
o casuta, a doua casuta ... cu a treia fuge un melc"

Offline sunshine

• Mesaje postate: 1420
  • Fii tu insuti schimbarea pe care o doresti lumii
    • Vezi Profilul
    • http://lilysunrise.blogspot.com/
Bravo, sis, sunt f mandra de tine . Astept cu nerabdare lansarea. FELICITARI ! :hooray:
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Offline Angy

• Mesaje postate: 263
  • I don't want to believe. I want to know.
    • Vezi Profilul
Felicitari ! Din toata inima. Nu ne inviti la lansare? :hooray: :hooray: :hooray:
There is no finish line. Never in life !!!

Offline alexia

• Mesaje postate: 870
    • Vezi Profilul
    • Inainte de toate, fii OM!
Foarte tare! Felicitari in primul rand ca ai reusit sa-ti implinesti un vis. Sa ne anunti cand e lansarea si poate ne dai si cate un autograf!  :cheers:
"Ceea ce nu ma ucide, ma face mai puternic."

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul

Vă mulţumesc tuturor pentru felicitări şi pentru susţinere!

Acest prim volum de debut, care este un volum de poezie de dragoste este un prim pas în împlinirea unui vis şi este practic poarta prin care în viitorul apropiat se vor lansa proiecte mai vechi: două volume de poveşti pentru copii, iar anul viitor va apărea primul roman scris de mine  :) şi un proiect foarte mare care va fi lansat şi peste hotare, o enciclopedie sub o formă mai neobişnuită a Vrancei. Acest proiect face parte dintr-unul mai mare, dat fiind că în timp i se vor mai adăuga încă trei judeţe: Bihor, Alba şi Maramureş.

Cât despre vise, ele sunt visate pentru a fi împlinite, altfel, nu sunt decât regrete sau dureri! Indiferent de piedici, trebuie să privim mereu în faţă, să nu ne pierdem voinţa şi credinţa şi să nu ne abandonăm niciodată visele, ...când vom fi făcut asta, renunţăm deja la o mare parte din noi!

Vă doresc şi vouă să vă împliniţi visele, oricât de sus sau dweparte vi se par a fi!

P.S.: După ce mă voi cunoaşte şi eu personal cu "farul de la capătul tuturor lumilor mele" şi ne vom bucura de vedere  :), am să revin cu un număr de telefon pentru cei acre doriţi să aveţi această carte în biblioteca personală.

Lansarea se va face la Focşani şi poate destul de curând voi face una şi la Bucureşti!
De sărbătorit...bineînţeles că vom sărbători, altfel nici nu se poate!  :happydance: :cheers: :hug:

Offline Elena.

• Mesaje postate: 66
    • Vezi Profilul
Felicitari Lady si din partea mea! Iti doresc mult succes in continuare.
Nu-ti trai viata visand,traieste-ti visele!

Offline Crissu Crx

• Mesaje postate: 9
  • 10x 4 acting like u cared...
    • Vezi Profilul
Felicitari Lady ALlia!!
[/b][/color]
daca vrei sa fi iubit,iubeste!

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
felicitări draga Allia! să nu uiţi să ne anunţi data lansării la Bucureşti. şi locul. :)
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Lady Allia

• Vezi Profilul
Momentan vă anunţ data lansării la Adjud  :).

Vi-am povestit cândva despre călătoria sufletului meu pe meleagurile vrâncene, despre dragostea mea la primii paşi pe aceste locuri şi de aceste locuri, de prima staţie unde am coborât şi am făcut cunoştinţă întâia oară cu aerul Moldovei, cu oamenii ei, cu străzile, cu aleile, cu parcurile, cu târgurile...şi cu o nouă viaţă.

Vi-am povestit despre un orăşel unde am învăţat din nou "să fac primii paşi în viaţă", în iubire, în "încrederea" în oameni, în prieteni, în dragoste..., un orăşel unde am cunoscut un soţ, o mamă, o bunică, o mătuşă care au ştiut mereu să îmi fie aproape, să îmi ia sufletul în palme şi să mă ajute să mă ridic iar şi iar.

În acest oraş despre care unii spun că nu au ce face deoarece este mult prea mic viaţa are un ritm alert, lucrurile sunt mereu în schimbare, oamenii muncesc şi sunt liniştiţi, copiii au un parc frumos unde se pot juca, au un club al lor unde îşi pot dezvolta talentele şi pot socializa, au cluburi de dans, fac karting din când în când, fac sport şi unii dintre ei ajung la performanţe deosebite, iar tinerii, mulţi tineri...mi-a şoptit Doamna Director Tatiana Valea, preferă să treacă pragul Bibliotecii Municipale "Elena Lahovary" pentru a citi, pentru a intra în lumea aceea magică a cărţilor unde fiecare putem fi ceva, cineva...un erou, o prinţesă, o mamă, un soldat...şi nimeni nu ne poate smulge aripile :).

Orăşelul despre care vă vorbesc se numeşte Adjud şi cineva mi-a spus că  "aceia care vor bea apă din Trotuş nu vor mai pleaca de aici"... Deşi am zâmbit când am auzit această vorbă...s-a dovedit a fi adevărată :) şi recunosc încă odată că acest adevăr este unul foarte fericit pentru mine.

Deşi iniţial mi-am dorit ca prima lansare să aibă loc în Focşani, se pare că surprizele se ţin lanţ şi, am deosebita plăcere să vă anunţ că lansarea cărţii "Farul de la capătul tuturor lumilor mele" va avea loc la Biblioteca Municipală Adjud, pe data de 31 Octombrie între orele 12-13.

Emoţiile vor fi şi mai mari deoarece alături de mine, va avea lansarea de carte cunoscutul scriitor de catrene, Domnul Ion Croitoru, iar în sală vor fi prezente persoanele cele mai dragi şi apropiate mie, prieteni pe care nu i-am văzut încă niciodată, prieteni pe care îi ştiu de o viaţă, cunoscuţi de care mă leagă multe întâmplări frumoase, tineri care vor să primească, iar de data aceasta eu va trebui să ştiu să dau mai departe...în aşa fel încât să nu dezamăgesc.

În sală se va afla şi o Doamnă cu un glas îngeresc pentru care biblioteca este o casă a ei unde îşi simte sufletul fericit şi liniştit, pentru care biblioteca este un copil pe care dumneaei l-a primit cu bucurie, l-a crescut, pe care îl îngrijeşte şi-l iubeşte şi pentru care îşi doreşte un viitor frumos şi deosebit. Această Doamnă se numeşte Doamna Tatiana Valea şi trebuie să recunosc că a trecut ceva vreme de când eu nu am mai simţit atât de multă gingăşie şi seninătate în sufletul şi vocea unui om. Am simţit cu adevărat că sunt binevenită şi aşteptată într-un loc unde cartea şi poezia este la ea acasă: într-o bibliotecă şi într-un suflet mare.

Îi mulţumesc pentru tot sprijinul, zâmbetul, seninul şi elanul pe care mi l-a dăruit mie, unui om pe care nu l-a întâlnit niciodată decât din carte!

În sală am înţeles că se vor afla şi câţiva reprezentanţi din presa şi televiziunea locală, dar sunt convinsă că adevăratul motiv al prezenţei lor acolo este faptul că bibliotecarii adjudeni sărbătoresc Săptămâna Bibliotecii care va avea loc între 28 octombrie-3 noiembrie, Biblioteca Municipală Adjud fiind la cea de-a 27-a ediţie.

Pe această cale, vă invit pe cei care doriţi şi puteţi, să veniţi Duminică, 31 Octombrie la Adjud pentru a-mi fi alături în acel moment atât de emoţionant şi deosebit mie. Această carte a luat naştere pentru că voi existaţi, pentru că voi mi-aţi dat puterea de a scrie, pentru că voi m-aţi făcut să găsesc în mine încrederea de a merge mai departe în lumea peniţei.

Vă mulţumesc şi vă aştept cu mare emoţie!

P.S.:

Cei dintre voi care îşi doresc cartea şi nu pot veni la lansare, pot să mă contacteze pe mail lady-allia@yahoo.com. Cartea va fi livrată ramburs.
« Ultima Modificare: 14 Octombrie, 2010, 09:59:59 pm de Lady Allia »

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
Felicitari si la mai multe carti
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume