Autor Subiect: Sugestie  (Citit de 7013 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alexia

• Mesaje postate: 870
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
    • Inainte de toate, fii OM!
Sugestie
« : 04 Decembrie, 2007, 09:21:49 pm »
      Eu, Alexia, ma declar in fata tuturor, iubitoare de animale!
      Imi sunt dragi si niciodata nu m-au suparat mai mult decat au facut-o oamenii, asa ca propun, cu ajutorul celor priceputi, sa facem o categorie in care cei ca mine, sa poata povesti despre animale asa cum povestim despre orice altceva. Mai mult de atat, poate ca acest lucru ii va face si pe cei mai putin impatimiti ai dragostei, literaturii etc, sa ni se alature doar prin simplul fapt ca au un animal prieten si vor sa scrie despre el.
      Asadar, astept pareri! Multumesc!  :)

"Ceea ce nu ma ucide, ma face mai puternic."

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
Re: Sugestie
« Răspuns #1 : 04 Decembrie, 2007, 09:55:44 pm »
atât timp cât nimeni nu povesteşte despre animale chinuite...sunt de acord.  ;)
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 04 Decembrie, 2007, 09:59:36 pm »
in caz ca nu ati vazut la stiri, s-a votat legea, a trecut de parlament. cine chinuie sau omoara animale...ajunge la inchisoare. speram sa se voteze si cea cu politia animalelor.
Let's put a smile on that face!

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 04 Decembrie, 2007, 10:04:39 pm »
am semnat. pentru tot ce înseamnă protecţia animalelor.

în rest, de animale numai de bine. adun din toate cârciumile în care mă duc resturile din farfuria mea sau a prietenilor. apoi hrănesc primul câine întâlnit pe stradă.

iubesc toate animalele. eu la rândul meu am un cocker speniel. îl cheană axi. este cel mai răsfăţat, oportunist şi hoţ căţel pe care-l cunosc. în plus, se tăvăleşte în balegi (atunci când merge la munte). cică să-şi piardă urma. e fricos, lacom şi pueril. dar îl iubesc. am şi poză cu el. la un alt topic.

http://www.lovetime.ro/community/zona-libera/sufletele-necuvantatoare/0/

Offline alexia

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 04 Decembrie, 2007, 10:33:16 pm »
    Ok. Multumesc, Semi, si sunt de acord sa vorbim despre cat mai multe lucruri frumoase. Si eu sper, Escu, sa se infiinteze si politia animalelor. Poate intr-o zi...
     Eu am un amstaff, o frumoasa de 7 luni, plina de energie si de chef de joaca (promit si poze cu ea) pe care o cheama Zarra, 5 perusi (Paco, Cica, Coco, Arin si Tweety) si vreo 30 de pesti (au si ei nume  :P ). Nu intentionez sa fac acasa un pet-shop, insa asa s-a intamplat. Ce sa zic, uit instantaneu de probleme cand ajung acasa. E atat de multa energie si zarva in jurul meu incat imi este imposibil sa nu le acord atentie. Ce mai, tare imi sunt dragi!  :)

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 04 Decembrie, 2007, 10:36:59 pm »
să îţi trăiască! şi să te bucuri de ei.  ;)

Offline alexia

• Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 04 Decembrie, 2007, 10:41:52 pm »
     Demult am avut si eu un cocker dar, dupa o varsta, a cam luat-o rau, in cel mai serios mod, apoi l-am dus la tara si nu mai era un pericol pentru nimeni. Ai grija de Axi ca si el are grija de tine!

Ii place zapada??

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 04 Decembrie, 2007, 10:44:08 pm »
dacă îi place? orice seamănă cu apa e pentru el. mă înnebuneşte. unde vede o baltă, în ea e! nu prea e normal la cap.  :D

Offline Just

• Mesaje postate: 1089
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 05 Decembrie, 2007, 09:57:07 am »
Foarte frumos subiect ,Alexia.
Eu momentan am doar o hamsterita pe care o poti vedea la "Sufletele necuvantatoare" .Noi o strigam Miss. E foarte rapida si ii place joaca ,imi e draga de numa.I-am cumparat si un castel(pe masura ei ,desigur) ca sa traiasca in cele mai bune conditii.

Despre animalele pe care le-am avut sunt multe de spus .Au trecut prin viata mea catei (Nero,Spiky ,Rony),un papagal,pestisori (am avut multi) ,pisicute .Plus ca am salvat pasari pe care le ingrijeam pana isi reveneau ,am salvat soareci (stiu ca nu prea e normal ,dar ma luptam cu pisicul pe soarece ) ,gusteri ,soparle ,arici si mai multe necuvantatoare.

Si eu am votat pentru protectia animalelor.Sa-i chinuie pe cei ce chinuie animalele ! Oricum numai cine e lipsit de suflet si minte poate sa loveasca sau sa omoare cu brutalitate un animal ,care este total lipsit de aparare .Am vazut ca in Los Angeles ,parca e infiintata politia animalelor.Frumos! Oamenii aceia chiar luptau ca sa le salveze.

Aici unde locuiesc eu sunt foarte multe pisici pe afara ,ale nimanui.Sper ca sa ma pot alatura si eu ,mai tarziu ,acelor oameni care au infiintat o asociatie si pun mana de la mana sa le hraneasca ,macar atat.

Am mai vrut sa va spun de hingheri.Ar trebui sa puna oameni care iubesc animalele sa adune cainii vagabonzi si sa-i duca in locuri special amenajate pentru ei ,pana poate ca va veni vreun nou stapan sa-l ajute.Nu asa cum fac domnii astia actuali ,brute ce profita de puterea pe care o au .

Va mai astept sa ne vorbim si sa puneti poze cu animalutele voastre.
And I promise forever ...
"White dove Fly with the wind Take our hope under your wings For the world to know That hope will not die..."

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #9 : 05 Decembrie, 2007, 12:32:02 pm »
Cererea Alexiei se va rezolva in aceasta seara :)

Offline Cruella

• Mesaje postate: 218
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 05 Decembrie, 2007, 05:14:48 pm »
astept sa-mi ziceti locul in care sa va povestesc despre animalele mele :)
am avut animale de cînd m-am nascut, si sint absolut innebunita dupa ele, si am muuuuuuuuulte multe multe de povestit! veti incepe sa-mi iubiti animalele dupa ce cititi despre ele :)
My imaginary friend says you are crazy!

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 05 Decembrie, 2007, 05:31:21 pm »
Si Fifi(sau Elodia mai nou,ca e in trend) abia asteapta sa va povestesc cat de nastrusnica e!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #12 : 05 Decembrie, 2007, 08:49:50 pm »
Am creeat categoria si am mutat postul aici ca sa poata fi gasita ceva mai usor :)

Este in Grupuri de discutii / Hobbyuri.
[Am reorganizat putin si grupurile de discutii pentru ca erau 3-4 categorii doar pentru 3-4 topicuri]. Sper sa nu se supere lumea, dar am facut loc :) putin, ca deja erau aglomerate acolo.

Banui ca propunerea ca fiecare sa-si creeze topicul lui cu animalutul/le preferate si la care ceilalti sa participe daca le place, nu este rea. Daca aveti si alte idei, le astept; daca e ok asa spor la postat!

O idee faina, alexia, o sa postez si eu cu pestii mei :-[

PS: O sa caut topicuri asemanatoare daca au mai fost, sa le aduc aici in categorie.