Autor Subiect: am fost amant sau iubit  (Citit de 1690 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sorin_op

• Mesaje postate: 3
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
am fost amant sau iubit
« : 17 Martie, 2012, 12:19:03 am »
buna, chiar am avut nevoie de curaj k sa vb despre asta... o sa trec direct la subiect.. acum 1 an de zile am intalnit pe cineva .. mai bn zis o colega de munka.. ea tocmai era despartita recent de sotu ei dar nu erau divortati... am inceput sa ne intelegem fbn . am inceput sa iesim .. si incet incet a inceput sa se lege cv . intre noi.. fara sa imi dau seama m  a m indragostit de ea... dupa ce ne-am cunoscut.. aproximativ dupa 2 luni am inceput sa avem o relatie amnadoi.. ea avea si un copilas de 5 anisori cu sotu ei... incet incet  am inceput sa tin si la el ... totu a fost superb 9 luni de zile , chiar nu imi puteam imagina sa fie mai frumos.... dar dupa 9 luni .. sotu ei a inceput sa o caute din nou.. atunci relatia noastra a inceput sa se strice... am vazut k era f.. derutata nu stiu ce sa faca... simteam k ma iubeste pe mn.. dar pe deoaprate vroia sa fie din nou k sotu ei ... pt. k era un copilas la mijloc o casa o fam si etc... pana la urma ne-am despartit...  dar am ramas colegi de munka... mai bn de nu ramaneam nici colegi:).... acum cateva zile am discutat cu o prietena de iei si mi-a zis k inka nu ma uitat si ii este f, greu fara mn.. si inka mai simpte cv. f . mult pt.. mn ... dar ea nu are altceva in cap decat sa isi salveze casnicia.. si fam... oare daca mai exista sentimente  din partea amandurora.. dar ea se opune sentimentelor.... si nu vrea altceva decat sa isi salveze familia.... oara mai exista vreo sansa sa fim din nou impreuna???? sau ma lupt k morile de vant???:)

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Re: am fost amant sau iubit
« Răspuns #1 : 17 Martie, 2012, 10:47:51 am »
Povestea e foarte complicata. Oare de ce ai nevoie sa iti complici viata? Poate ar trebui sa reflectezi la asta. Dar revenind... E o situatie in care e foarte greu sa dai un sfat. Daca ea isi doreste foarte mult sa isi refaca familia, casnicia etc., chiar presupunand ca te iubeste pe tine mai mult, atunci asta ar trebui sa faca. Pentru ca daca nu ar face-o si s-ar intoarce la tine te-ar acuza (constient sau subconstient) permanent ca esti cauza rupturii dintre ea si sot. Indiferent de cauzalitate (imi dau seama ca a fost cumva invers). Si totusi... isi va reprosa ei, iti va reprosa tie... ca a vrut sa isi salveze casnicia si nu a reusit. Cred ca ar trebui sa stai de-o parte si sa ii lasi spatiul de care are nevoie. Daca va reusi sa isi salveze casnicia ... inseamna ca mai era ceva de salvat acolo. Daca nu - abia atunci ati mai putea fi impreuna fara vinovatii si regrete, remuscari etc.

Sigur, asta e o opinie construita pe baza a zece randuri scrise pe un forum. Pana la urma singurul sfat pe care mi-l dau constant mie este sa incerc sa nu iau deciziile altora, ci pe ale mele. :)

Iti doresc intelepciune si rabdare!
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline sorin_op

• Mesaje postate: 3
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Re: am fost amant sau iubit
« Răspuns #2 : 18 Martie, 2012, 02:10:08 am »
dap. ai f. mare dreptate .. nu esti prima sau primu care imi zice asta.... o sa incerc sa stau deoparte sper sa reusesc:)