Sondaj

ce este durerea?

cand iti bati joc de viata ta?
1 (33.3%)
cand iti morcei dragi?
2 (66.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 3

Autor Subiect: dor de cei dragi..de cei ce ne privesc  (Citit de 1334 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline adriana.mititica

• Mesaje postate: 1
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
dor de cei dragi..de cei ce ne privesc
« : 06 Septembrie, 2011, 09:36:58 pm »
va scriu cu mare do in inima,dupa surioara mea care a murit..in martie 2011..avea 30 ani doar ce ii implinise si trei copilasi care au ramas fara mama,,imi eatat de dor de ea ..simt cateodata ca nu mai pot,,dar ma uit la ce mia lasat si stiu ca trebuie  sa ii cresc.. :angel:sant niste ingerasi,,santprea mici sa fie abandonati si de mine,,cel mareincepe acum clasa 1/a si poate numai el stie ce e in inimioara lui ca pe el nu il conduce ,,mama,la scoala,,fata are 5 anisori ,,si trbuie  sa seduca la gradinita,,nu e mamalanga ea..atatea zile a plans si spunea ca ii e dor de mama...dar mama a inchis ochii..pt.todeauna..ii priveste de undeva de sus..cel mic are doar 2 anisori nu stie de ce?                                              Ce e durerea???in noiembrie 2010 mi-a murit tatal,,,stateam langa sicriu si nu puteam sa cred...simteam doar o gaura in inima cum se mareste...cu fiecare clipa...incepeam sa accept ca a murit...cand inima mi sa sfaramat de tot a murit sora...lasandumi trei copii  mici si atatea intrebari care nu isi va gasi niciodata raspunsul...un dor mare ma apasa nu ea zi sa nu vb cu ea,,acum astept de atata timp macar un sms,,cum ma intreba mereu,....ce faci gagica?

Offline Dexter16

• Mesaje postate: 136
  • Gen: Bărbat
  • Albul e o culoare ipocrita...
    • Vezi Profilul
Re: dor de cei dragi..de cei ce ne privesc
« Răspuns #1 : 18 Septembrie, 2011, 09:53:31 pm »
eu am raspuns ca durerea e atunci cand iti bati joc de viata ta si sti de ce? pentru ca desi e o durere ....suprema ...ca sa zic asa , atunci cand iti mor cei dragi , makar ai consolarea ca s-au dus intr-un loc mai bun si le e mai bine aklo ....si kiar dak nu crezi ca dupa viata exista rai , makar ai consolarea ca acea pers si-a termiant drumul spre moarte pentru ca viata e defapt doar un drum spre moarte.....cei mai multi se tem de moarte ...eu nu ma tem decat de teama....mi-e frica ca are sa vina un moment in care are sa imi fie asa de frica incat nu am sa ma mai pot misca , gandi , scoate vreun sunet....
Dupa mine e mai dureros sa-ti bati joc de propia viata , pentru ca orice bataie de joc a vietii tale , incetineste drumul spre moarte...stii de ce? pentru ca atunki cand esti trist ca nu ai ce ti-ai dorit , ca ai pierdut acel lucru pentru ca nu ai asudat inca putin in plus , timpul trece de un milion de ori mai greu , si atunci cum o sa ma scap de tristetea asta? in felul asta drumul; spre moarte , spre liniste , poate chiar spre mai bine , se lungeste
Asa ca ,draga adriana (ce tare acum imi dau seama ca avem acelasi nume - eu sunt Adrian , incantat :D) nu mai fi trista pentru ce-i care se duc , si nu te mai gandi la asta ca la o pierdere . Amintestete-ti ca ei vor fi intotdeauna langa tine.
Nu uita ca desi florile infloresc de capu lor pe campii ,daca o aduci in casa tot va trebui sa ai grija de ea....