Autor Subiect: Incurabilul optimist io mi-s !  (Citit de 2680 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cautatorul_de_vise

• Mesaje postate: 7
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Incurabilul optimist io mi-s !
« : 18 Mai, 2012, 04:08:35 pm »
Sunt un tip optimist si asta pentru ca mai cred ca exista dragoste dincolo de card si iubire dincolo de prohab sau ce se afla in interiorul unui chilot. Inca mai cred in povestea intalnirii, in schimbul de cuvinte si priviri, in tremurul inimii atunci cand ochii se intalnesc! Stiu ca suntem pe care de disparitie si ca cei ca mine sunt catalogati drept fraieri, dar asta e !

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • Gen: Femeie
  • N.
    • Vezi Profilul
Re: Incurabilul optimist io mi-s !
« Răspuns #1 : 18 Mai, 2012, 11:06:11 pm »
Bun venit printre ceilalti cautatori de vise. Si, chiar daca unii dintre noi nu mai credem in vise sau am incetat sa le mai cautam, ramane bucuria ca mai exista oameni ca tine. :) Sa-ti fie, deci, cautarea frumoasa si drumul senin!
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline cautatorul_de_vise

• Mesaje postate: 7
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 19 Mai, 2012, 09:22:57 am »
Multumesc pentru primire si pentru gandul bun !

Offline alexia

• Mesaje postate: 870
    • Vezi Profilul
    • Inainte de toate, fii OM!
« Răspuns #3 : 20 Mai, 2012, 11:59:55 pm »
Bun venit si sedere lunga! Sa crezi in vise si mai ales sa crezi ca ele se implinesc.  :)
"Ceea ce nu ma ucide, ma face mai puternic."

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • Gen: Bărbat
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #4 : 24 Mai, 2012, 10:57:57 am »
M-am trezit si eu din ratiune la asemenea chemare a iubirii :)

Dap ... cam asa e. Exista dragoste dincolo de card ... dar greu de gasit ... Trebuie mult noroc ...

Offline Zantiala

• Mesaje postate: 353
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 26 Mai, 2012, 04:49:46 pm »
Citat
Sunt un tip optimist si asta pentru ca mai cred ca exista dragoste dincolo de card si iubire dincolo de prohab sau ce se afla in interiorul unui chilot. Inca mai cred in povestea intalnirii, in schimbul de cuvinte si priviri, in tremurul inimii atunci cand ochii se intalnesc! Stiu ca suntem pe care de disparitie si ca cei ca mine sunt catalogati drept fraieri, dar asta e !

Da, asa e...
Suntem din ce in ce mai putini cei care mai gandim asa....
"Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creand cele mai mari valori morale"

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 26 Mai, 2012, 10:56:02 pm »
dar suntem....pentru ca exista...si pentru ca atunci cand o doresti, ea vine...asa cum ai asteptat-o...si este...asa cum ai visat-o...
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline Zantiala

• Mesaje postate: 353
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 27 Mai, 2012, 12:23:25 am »
Citat
dar suntem....pentru ca exista...si pentru ca atunci cand o doresti, ea vine...asa cum ai asteptat-o...si este...asa cum ai visat-o...

Si uite, sunt destule persoane, de toate varstele, cu origini dintre cele mai diverse, care s-au tot zbatut, s-au tot luptat, au asteptat, uneori ani in sir si au asteptat degeaba. Sau mai rau, au suferit trecand prin tot felul de iluzii, caci omul cand e insetat de iubire ajunge sa o caute si sa o gaseasca chiar si acolo unde ea nu exista.

Din pacate, nu toti avem noroc....
"Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creand cele mai mari valori morale"

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 27 Mai, 2012, 12:28:51 am »
Si uite, sunt destule persoane, de toate varstele, cu origini dintre cele mai diverse, care s-au tot zbatut, s-au tot luptat, au asteptat, uneori ani in sir si au asteptat degeaba. Sau mai rau, au suferit trecand prin tot felul de iluzii, caci omul cand e insetat de iubire ajunge sa o caute si sa o gaseasca chiar si acolo unde ea nu exista.

Din pacate, nu toti avem noroc....
nu toti sunt rasfatati ai sortii, Zantiala...nu toti isi intalnesc sufletul pereche in viata asta...si spera ca o vor gasi in viata urmatoare...degeaba te zbati...daca viata iti intersecteaza drumul cu cel al jumatatii aproape perfecte, indiferent ca lupti sau nu, ca mai ai sau nu speranta, se va intampla...nu conteaza varsta,originea,sexul sau locul in societate.Doar destinul hotaraste...
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 10 Iunie, 2012, 06:57:00 pm »
Bine ai venit ! Ma bucur ca inca mai exista visatori .
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume