Autor Subiect: Nu pot fi fericit  (Citit de 1785 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline george25

• Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
  • Fight for dreams again and again
    • Vezi Profilul
Nu pot fi fericit
« : 13 Iulie, 2012, 12:25:48 pm »
Sunt un baiat de 18 anii si nu pot fi fericit fara ea..
Am avut o relatie de 8 luni..dar in ultimele luni ne-am despartit de vreo 20 de ori..cred :|

Numai cearta , neintelegere , nu ma iubeste asa cum vreau eu , e incapatanata , din cauza certurilor ,ei i scade iubirea pentru mine..se poarta urat , rece , nu prea vrea sa mai ma vada , ma evita..se vede ca nu mai ma iubeste ca inainte..sunt si eu am gelos , suparacios , dar stie ca nu vreau , stie ca o iubesc foarte mult .

Oare se mai poate salva ceva ? :| nu prea mai am nici incredere in ea..mia gresit, am iertato..am fost langa ea..ea se poarta rece , ma paraseste si eu dc TOT EU ma intorc la ea ?:( dc nu pot sta fara ea stiind ca se poarte rece cu mine , ca nu ma vrea... dc nu pot intelege ? :( dc in ultimu timp nu am avut puterea sa trec peste si sa fiu fericit ? :( dc sunt blocat asa ? :((

Un sfat ceva...

Offline Dexter16

• Mesaje postate: 136
  • Gen: Bărbat
  • Albul e o culoare ipocrita...
    • Vezi Profilul
Re: Nu pot fi fericit
« Răspuns #1 : 17 Iulie, 2012, 03:54:02 pm »
Iti dau eu un sfat ignorant: "Mai sunt fete pe Pamant!"
Asta as vrea sa o crezi dar mi se pare ca imi semeni si daca e asa atunci deja stii asta ,dar doar teoretic pentru ca inima nu vrea sa priceapa asa ceva.
Dar totusi sunt doar 2 variante :ori doar ti se pare tie ca nu mai tine la tine si defapt esti cel mai important pentru ea(destul de putin probabil sa fie asta adevarata) , ori s-a saturat de relatia voastra ,de ganduri negre, de incercarile de a rezolva certuri si atunci cauta fericirea in alta parte.
Avand in vedere ca e a doua varianta mai mult ca sigur exista 2 raspunsuri :
1.(si cel mai simplu ,dar cel mai dureros) despartete, rupe orice legatura si nu da o secunda inapoi.
2. (si cel mai greu) treci peste probleme, suparari si altele, lase-le nerezolvate pana cand le va veni timpul (incearca sa le faci sa nu le vina timpul niciodata) Incetul cu incetul lucrurile ar trebui sa mearga mai bine daca ai ajunge sa faci asta corect si la timp....dar dak lucrurile continua sa se deterioreze ....fa-ti asigurare de sanatate sau ceva : o sa ai nevoie de niste carje pentru inima ta cateva zile cel putin....
Nu uita ca desi florile infloresc de capu lor pe campii ,daca o aduci in casa tot va trebui sa ai grija de ea....