Autor Subiect: parinti vs tineri  (Citit de 1644 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline evilboy

• Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
parinti vs tineri
« : 15 Noiembrie, 2010, 05:04:48 pm »
sall all as vrea sami dati un sfat viata mea a prins culoare atunci cand miai gasit jumatatea.la in ceput totul a decurs frumos dar a aparut un obstacol intre mn si persoana iubita: parintii ei. ei nu ma accepta delok pt ca sunt rrom.in ciuda tuturor obstacolelor am ramas cu ea si sunt si acum timp de un an.fata nu e majora eu da si risk sa fiu acuzat.ce sa fac pt ca intre mn si ea sa  stabilit o legatura enorm de stransa ce pot face ? ce iese pan la urma?

Offline sulty

• *
  • Mesaje postate: 16
    • Vezi Profilul
Răspuns: parinti vs tineri
« Răspuns #1 : 15 Decembrie, 2010, 05:08:26 pm »
Nu ai cum sa te impotrivesti contra parintilor ei, pentru ca ea nu are cum sa se imparta intre tine si ei; un lucru pentru tine este clar: te iubeste si vrea sa fie cu tine. Daca pana acum s-a scurs un an, se poate sa traca si altii si sa fiti impreuna. Sincer eu nu prea agreez rromii, nu ii discriminez, dar mi-am facut o parere fata de cei cu care traiesc in orasul meu; nu sunt toti la fel, toti suntem fiinte umane si meritam sa iubim pe cine dorim. Daca fata te iubeste si tu o iubesti, nu ar trebui sa iti faci griji, insa sa nu exagerezi cu aceasta problema fata de ea, pentru ca o pui pe ea, in primul rand intr-o situatie dificila. Sfatul e sa astepti, si sa le demonstrezi parintilor ei ca esti o persoana buna care merita sa stea langa fata lor.