Autor Subiect: poveste unei fetite care sa maturizat fara sa vrea  (Citit de 1646 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline yasmyna

• Mesaje postate: 2
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
poveste unei fetite care sa maturizat fara sa vrea
« : 22 August, 2011, 12:17:54 am »
Nici nu stiu cum sa incep dar cum e vorba aia incepe cu inceputul cred ca asa am sa si fac ma numesc yasemyna si sunt din costanta si am nevoie de multe sfaturi.totul a inceput de cand mam nascut din cate imi povestea mama eu locuiesc intr-o casa modesta cu o camera si o bucatarie de cand ma stiu violenta in familia nu a incetat decat atunci cand am plecat de acasa tata deseori bea si incepea sa o injure pe mama sa ne dea afara din casa o batea nu tine cont de ce se poate intampla  dar am tacut si mam inchis in mn pana la un momendat cand am crezut ca am gasit o portita de scapare  :'( dar na fost asa la varsta de 13 ani am avut primul contact sexual dupa care acea persoana ma parasit pentru o ala fata.Am trecut si peste asta dupa vreo 6 luni am cunoscut un baiat care credeam ca nu o sa fie la fel ca celalant dar aparentele inseala am fost impreuna timp de 6 luni dupa care mia pus o cinditie ca sa mai fiu cu el trebuia sa ma prostituiez la varsta aceea am crezut ca am gasit norocul ca pot sa ma mut de acs sa fiu pe cont propriu si asa a fost mam mutat la el la varsta de 14 ani eu ma prostituam bani care ii faceam luam diverse lucruri haine bani de mancare in casa diverse si tot asa am continuat cam vro 1 an dupa care miam dat seama ca mam indragostit si mi se parea ceva normal sa fac treaba asta el mereu imi spune ca ma iubeste si ca facem asta pentru viitorul nostru si apoi o sa ne oprim sa mai facem asa ceva cu promisiunile astea au trecut 5 ani si cu speranta ca odata o sa fac nunta cu el si o sa am un cpoil si o familie care nu am cunoscuto niciodata copilaria a trecut pe langa mine am uitat sa va spun ceva cand lam cunoscut pe el miam lasat scoala timp de un an dupa care mam inscris inapoi si am facut clasa a 7 trebuia sa intru in a8 dar viata iar mia intors spatele prieteni lui tot aceasi treaba faceau si uni chiar au ramas cu fetele carea au facut asa ceva au copii si sunt fericite au o familie un prieten deal lui era cu fata lui in turcia si la sunat si pe el daca vrea sa vina cu mn in turcia sa facem mai multi bani si sa terminam odata cu treaba asta si asa a fost nu mam mai dus la scoala si am plecat in turcia am luat procura de la mama si tata cu motivul ca are o matusa acolo si mergem la munca am ajuns acolo toate \bune si frumoase\ el a stat timp de o luna cu mn dupa care sa intors in tara si eu am ramas akolo trebuia sa fac bani sa fac casa  :'(.dupa 7 luni am ajuns si eu acsa in timpul acesta el venea odat la o luna sa ma vada acum sunt acasa am venit de 2 luni si tot la el stau in prezent stiu ca nu e corect ce fac dar am ramas cu speranta si obijnuita ca voi ramane cu el am nevoie sa ma ajutati cu sfaturi cum sa scap de speranta care nu ma lasa sami iau viata de la inceput.aici sa ajuns acele batai si certuri in familie crezand ca viata e mai buna dar nu e asa help me  :'( cum sa fac si ce pareri aveti multumesc ca ati citit sper sa va fie de folos povestea mea

Offline Zantiala

• Mesaje postate: 353
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
Re: poveste unei fetite care sa maturizat fara sa vrea
« Răspuns #1 : 04 Decembrie, 2011, 01:24:59 am »
Citat
Nici nu stiu cum sa incep dar cum e vorba aia incepe cu inceputul cred ca asa am sa si fac ma numesc yasemyna si sunt din costanta si am nevoie de multe sfaturi.totul a inceput de cand mam nascut din cate imi povestea mama eu locuiesc intr-o casa modesta cu o camera si o bucatarie de cand ma stiu violenta in familia nu a incetat decat atunci cand am plecat de acasa tata deseori bea si incepea sa o injure pe mama sa ne dea afara din casa o batea nu tine cont de ce se poate intampla  dar am tacut si mam inchis in mn pana la un momendat cand am crezut ca am gasit o portita de scapare

E regretabil ceea ce s-a intamplat.

Citat
dar na fost asa la varsta de 13 ani am avut primul contact sexual dupa care acea persoana ma parasit pentru o ala fata.

Te-ai grabit... Ai facut o mare greseala, din punctul meu de vedere, e momentul cheie in toata povestea ta. Acesta e momentul cand ai lepadat, practic definitiv, copilaria. Ai devenit femeie la 13 ani....

Citat
dupa care mia pus o cinditie ca sa mai fiu cu el trebuia sa ma prostituiez la varsta aceea am crezut ca am gasit norocul ca pot sa ma mut de acs sa fiu pe cont propriu si asa a fost mam mutat la el la varsta de 14 ani eu ma prostituam bani

Si ti-ai vandut si demnitatea....

Nu e usor de dat un sfat. Pentru ca nu stiu ce ai vrea sa auzi. Pentru ca, din cate imi dau seama din ce ai scris, inca nu te-ai trezit si nu iti dai seama cat de jos ai ajuns.

Poti sa te prefaci ca asta e viata, si sa continui tot asa, prostituandu-te. Va merge poate trei, patru, poate si zece ani cat timp esti inca tanara, dupa care, incet, incet, vei ajunge o ruina. Te vor tabari bolile (pe care inevitabil, odata si odata le vei lua, ca iti place sau nu), te va cuprinde oboseala de viata si scarba. Nu iti doresc sa ajungi aici.

Sau... poti sa iti refaci viata. Niciodata nu e prea tarziu. Poti incepe prin a cauta un serviciu, poate nu la fel de bine platit, dar onorant. De asemenea, un sfat bun ar fi sa incepi, incet, incet, sa te detasezi de lumea violenta si obscena in care ai crescut. Acesta ar fi, zic eu, primul pas.  :)
"Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creand cele mai mari valori morale"

Offline Dexter16

• Mesaje postate: 136
  • Albul e o culoare ipocrita...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 05 Decembrie, 2011, 12:55:19 am »
Ce raspuns simplu Zantiala : "iao de la capat" de parca ar fi simplu ca "buna ziua".

Parerea mea e ca nu ai gasit locul potrivit pentru un sfat la o asemenea poveste yasmyna...
Si eu am avut in familie certuri , batai ,dar suntem diferiti in doua puncte cruciale :1. eu sunt baiat si daca ar fi fost sa se profite de mine as fi acum in 50 de alti adolescenti care probabil la nastere au avut probleme cu vreun organ ,dar in niciun caz nu as mai fi in viata si 2 si cel mai important , eu am avut puterea sa spun NU vietii asteia , am avut puterea de a spune "Vreau sa opresc lantul asta de violenta" . Acum sunt un baiat de 16 ani , care a trecut prin multe dezamagiri in dragoste , dar fara sa imi fie rusine de cine sunt (pentru ca tie iti e rusine de ceea ce esti altfel nu ai vrea sa schimbi asta).
          De ce ti-am spus cine sunt eu si ce am facut eu ? Simplu , pentru ca tu trebuie sa gasesti o asemenea putere in tine. Totusi , am spus ca nu ai gasit locul potrivit pentru ca nu cred ca cineva de aici a trecut vreodata prin ceea ce ai trecut tu. Adica sigur , toti am trecut prin vreo drama a inimii , unii poate au trecut si prin partea cu relatie sexuala si parasire dupa aceea , dar cu siguranta nimeni de aici nu a trecut prin ceva macar asemanator cu ce ai patit tu.
       Inca mai vrei un sfat? Nu stiu daca ti-l pot da ,avand in vedere ca nu stiu cat de periculos e tipul ala cu care umbli ,dar daca lucrurile chiar sunt la alegerea ta (sa pleci sau sa ramai cu el) , eu ....chiar te-as ruga....sa pleci de langa el . Undeva , oriunde ....
      Ai spus ceva de speranta parca... Nu stiu ce fel de speranta mai ai langa persoana aia dupa ce ai trecut prin toate astea ,dar nu merita sa te ranesti singura asa .
      Zantiala spunea ceva de ...a te face sa te simti mai bine....dar eu nu cred ca trebuie sa te simti mai bine ,dimpotriva , trebuie sa gasesti putere si sa iesi din ceea ce esti acum.
      Cam asta e parerea mea si daca am gresit cu ceva , rog din suflet corectati-ma pentru ca ,asa cum am spus : "Eu am trait ceea ce tu ai pierdut - viata ! "
Nu uita ca desi florile infloresc de capu lor pe campii ,daca o aduci in casa tot va trebui sa ai grija de ea....

Offline Zantiala

• Mesaje postate: 353
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 06 Decembrie, 2011, 12:12:30 am »
Citat
Ce raspuns simplu Zantiala : "iao de la capat" de parca ar fi simplu ca "buna ziua".
Citat
      Zantiala spunea ceva de ...a te face sa te simti mai bine....dar eu nu cred ca trebuie sa te simti mai bine ,dimpotriva , trebuie sa gasesti putere si sa iesi din ceea ce esti acum.

Mi-ai rastalmacit vorbele, dovada ca nu ai inteles aproape nimic din ce am scris,
Dar ce mai conteaza, sa trecem peste asta !

Uneori, oamenii au nevoie de o zgandareala serioasa ca sa se trezeasca. De o palma de apa rece, aplicata la momentul potrivit, pentru binele lor.... Mai departe, fiecare alege ce vrea.
"Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creand cele mai mari valori morale"