Autor Subiect: Lacrimile ploii  (Citit de 1620 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lost.poppy

• Mesaje postate: 4
  • Gen: Femeie
  • Tot ce pierdem, pierdem pentru totdeauna.
    • Vezi Profilul
Lacrimile ploii
« : 30 Iunie, 2011, 07:46:34 am »
 ........ Ploaie si lacrimi...

....Ploua torential...ploua peste sufletul meu arid si inghetat.....trupul imi e biciuit de vantul ce mi sufla lacrimile amare..amestecandu le cu ploaia ...pasesc indecis si fara tinta prin lacurile formate in timp..ca niste mici cratere ramase in urma ranilor ...privesc in jur ..e aceeas cale pe care ma aflam cu ani in urma..am lasat in spate rascrucea care mi a schimbat viata..desii..sunt pe aceeas cale ..si la fel de singura si ratacita ca si atunci....
    .....Ma opresc..ridic ochii spre cer..nici macar..''soarele meu'' ,care ...candva imi incalzea sufletul inghetat nu mai vrea sa ma vada..s a ascuns si tace....s a ascuns dupa norii adusi de durere si dezamagiri....refuza sa ma mai vada..refuza sa mi mai lumineze calea....pt o secunda si poate pt ultima oara privesc rascrucea care a ramas in urma mea..si mi vad acolo ..ramas singur si pierdut ..sufletul..si el ma condamna.. a ramas acolo sperand la o raza razleata din partea ''unicului astru'' care la adus candva la viata...pt ca atunci..in acea zi de inceput de iarna..cand el era mai inghetat ca niciodata.. a devenit una cu soarele....iar acum..stand acolo..singur..speriat si dezorientat a ales.....iar eu am inteles..l am pierdut..iremediabil..
    .....sa ma intorc..nu mai pot..sansele mele le am irosit..si atunci..nu mi ramane decat sa merg inainte orbecaind prin ploaia ce nu mai inceteaza....merg inainte printre lacurile ce devin din ce in ce mai adanci si mai reci .....care mi incetinesc pasii..si simt cum ploaia care candva..demult, imi era confidenta tacuta..acum ma biciuie acuzator cu picaturile i reci ..ingreunandu mi mersul parca dinadins...nici ea nu intelege..si ea ma condamna...durerea care pana nu demult era doar sufleteasca..acum a devenit fizica si se transforma treptat intr un soi de amorteala mortala....inchid ochii si mi reamintesc..momentul asta l am mai trait candva..plangand..in ploaie...calcand dezorientata prin lacurile la fel de adanci si atunci..
    ...Stiu..simt ... cat de curand va veni momentul in care picioarele vor inceta si ele sa ma mai asculte..in care genunchii vor cadea in poate ultima inchinaciune a slabiciunii mele..slabiciune care a fost..hmm ciudat..mai puternica decat tot...
O viaţă mediocră poate fi justificată. Mai ales într-o lume mediocră. Dar mediocritatea iluziilor nu are nici o scuză