Autor Subiect: noi doi  (Citit de 4453 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • Gen: Femeie
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
noi doi
« : 22 Aprilie, 2008, 07:29:21 am »
Ma nasc in fiecare dimineata tanjind dupa un gram de iubire... ma sting in noapte cu lacrimi in suflet de dorul tau... te sarut in vis si ma trezesc in bratele tale frematind de fericire... imi promit atunci ca nimeni nu mi te va lua... si te sarut... si ma saruti, cum numai doi frumosi nebuni o pot face.
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline amelie

• Vezi Profilul
Re: noi doi
« Răspuns #1 : 25 Mai, 2008, 07:57:45 am »
Mă voi întoarce uneori să te trăiesc mai mult. Eşti cel în care-mi ascult pietrele şi orchestrele de corzi la margine de timp, mergând prin cuvânt ca pe un ţărm în răsărit de viaţă…
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline Switty

• Mesaje postate: 266
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 25 Mai, 2008, 12:42:04 pm »
Frumos, amelie  :)..nici nu-mi venea sa continui, de teama de a nu-ti intrerupe gandurile..indraznesc insa..

Te caut in colturile stelelor ce-mi lumineaza fata cand imi rezem tamplele de ele. Bratele mele sunt copaci ce se infioara in asteptare si frunze sunt buzele mele..fii vantul, fii ploaia..FII.
"Don't let the seeds keep you from enjoying the watermelon"

Offline amelie

• Vezi Profilul
Răspuns: noi doi
« Răspuns #3 : 22 Iulie, 2009, 08:33:55 pm »
Ne-am plimbat de mana, pe aleile din parc.
Nu mai facusem de mult asta, fiind absorbiti, in ultima perioada,fiecare de preocuparile lui. Prea absorbiti, am uitat de veverite si de racoarea parcului.
Langa banca unde ne-am sarutat pret de cateva ore, ne-au stat martori la fericire o veverita,mai multi brazi argintii si tinerii care faceau acelasi lucru ca si noi pe o banca alaturata. In adierea vantului, soarele ne facea mereu vesel cu ochiul, printre frunzele lui. Pasarelele ciripeau un concert in cinstea beatitudinii noastre.
Paream niste adolescenti inconstienti care trageam chiulul de la viata cotidiana.
Linistea care imi poseda sufletul, m-a ajutat sa-mi ascut simturile. Mi-am auzit pana si falfaitul fluturilor din stomac.
Ti-am spus sa ma tii strans de mana si sa nu-mi mai dai drumul o mie de ani. Pentru ca am nevoie de protectia asta.
Privirea ta m-a magnetizat.Ne-am soptit vorbe de alint. Am ras cu pofta. Retin pe retina cea mai frumoasa fotografie a acelui moment: chipul tau!
Am fost o solitara o lunga perioada. Ma felicit ca, in sfarsit, am avut norocul sa transform asta in... istorie... si doar datorita tie

Offline amelie

• Vezi Profilul
Răspuns: noi doi
« Răspuns #4 : 28 Iulie, 2010, 10:48:15 am »
M-am ascuns intr-un colt al sufletului, unde mi-am adapostit amintirile, inima si cativa stropi de vis...
Mi-am colorat zambetul si ti-am sarutat lumina din priviri...
Mi-am desprins aripile si te-am cuprins in zborurile al caror inalt l-am invatat de la tine...
Mi-ai intrat inger prin coltul ochiului drept, mi-ai ajuns atingere de catifea pe varful nasului si adiere de sarut asteptat de-atatea zile pe plinul buzelor rosii si umede...
Ti-am sarutat infinitul, ti-am cules dorintele din adancul inimii, te-am imbratisat in ploia torentiala in coltul mainilor...ne-am iubit...ne iubim...si-acum zborul e mai inalt si sunetul mai dulce...dorintele soapte si gandurile strigat...
Mi-ai simtit iubirea in dreptul buzelor , inaltata din tot ce sunt...mi-ai ghicit sufletul undeva in inima ta inchisa in zambetul meu...
...o iubire...o raza impletita de soare...o frantura de etern...si, pana la sfarsit, ingerul meu cu aripi de soare....

Offline amelie

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 30 August, 2011, 08:07:11 am »
am un sentiment de bine atunci cand te vad...un sentiment de "plin de fericire" care creste in mine cu fiecare atingere a ta, cu fiecare clipa in care glasul tau coloreaza pentru mine fiecare cuvant cu care ma inconjoara. Pe zi ce trece descopar cum se umplu coapsele mele cuprinse perfect de dragostea ta, parfumul clipelor impreuna pe care-l culegem cu atata dor din lumina amestecata a trupurilor noastre dulci de iubire.
Fericire in doi...umeri goi...batai de inima..ochi in ochi...si sarutari pline de dorinta...mainile tale care imi cauta stangaci sanul ca sa-l sarute cu atingeri tacute...
candva, demult, mi-ai desfacut pieptul si te-ai cautat adanc in mine, descoperind ce era mai frumos si mai bun. Acum sunt asa de plina de tine ca si cum in secunda urmatoare as putea da in clocot. Dar nu dau niciodata. Sufletul meu nu va fi niciodata prea plin de tine. Va fi mereu un loc pe care va trebui sa-l umpli. Pentru ca acum, eu ma vad doar pe jumatate. Doar langa tine si cu tine sunt intreaga. Mai eu, mai plina, dar niciodata satula de tine.
Mi-e dor de bratele tale mereu deschise pentru mine, mi-e pofta de trupul si de parfumul tau in care ma pierd ireversibil atunci cand miros visele implinite, zilele impreuna si timpul inexistent...mi-e dor de tine in mine...mi-e dor...tot timpul mi-e dor...