Autor Subiect: Opinii!!  (Citit de 2221 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline george25

• Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
  • Fight for dreams again and again
    • Vezi Profilul
Opinii!!
« : 20 Decembrie, 2011, 07:48:01 pm »
Buna seara !

Sunt un baiat de 18 ani . Am nevoie de ajutor , de niste opinii sincere .

Sunt impreuna de doua lunii cu o fata de 17 ani . Eu sunt foarte sufletist , pun repede suflet ,  si tin foarte mult la prietena mea , o iubesc .

Problema mea e ca sufara cateodata ,sunt gelos, ma supar repede pe prietena mea , pentru ca o iubesc . Fiindca ca o iubesc mult , ma gandesc toata ziua la ea , si ma supar cand imi raspunde greu la sms , messenger  . M`ia dat si motive de suparare ....asa sunt eu mai gelos , cand mai vad ca da cate un commentariu pe facebook la baieti ma abtin cateodata dar ma supar , ma supar cand vorbeste cu baietii ,cand imi da motive de nesiguranta, mam despartit de ea dupa o luna ..cam 2 zile.. , mi`a zis ca nu ma merita ca ma port prea frumos cu ea , vorbe dinastea ca ma iubeste...dar daca ma iubeste dc ma lasat ?. Dupa 2 zile neam impacat , mam rugat de ea sa punem relatie pe facebook , de abia a vrut . Daca nu o iubeam nu mai luptam pentru ia, nu mai vroiam sa fiu cu ea , in ultimu timp ne certam des din cauza supararilor mele , ca rasp greu la sms cateodata , am prinso ca vorbea cu un baiat prin sms , prima data mia zis ca e varusu dar dupaia un amic..pe ala la cunoscut cat timp era cu mine.. Am ajuns sa ma supar des si repede pe ea... pentru ca si ea mi`a dat motive..uneori nu vroia sa se vada cum mn din cauza vremi..dar daca ma iubeste cu face dinastea ..noi ne vedem de 2 ori pe sapt cam 3..si na dupa ce ca ne vedem rar ...dai vina pe vreme ? ... Eu nu cred ca ma inseala dar oare de ce se poarte asa ? nu se poarta chiar asa rau dar pe mine a inceput sa ma supere micile ei greseli pentru ca o iubesc ! Ea recunostea ..ca ma  suparat , stie ca ma supar si tot imi zice ca ...nu ma mai supara , dar oare nu cred ca ma supara ca asa vrea ea , oare fara sa vrea uneori ?Azi eram un pik supi pentru ca iara raspundea greu si imi vorbea cam rece ..cica era somnoroasa si plicti..si iam zis sa imi dea sms cand are chef sa vb cu mine..dar nu mia dat sms , dupa 15 min tot eu am bagato in seama ..nu mai puteam sa astept.. ea nu credea ca mam suparat asa repede . Sunt multe motive mici....nici nu imi aduc aminte..nu ma suparat asa tare , sa ma insele sau cine stie dar pe mine m`a deranjeaza supararile astea..macar de mi`ar spune , mar lamuri dc a facut asta..eu cand o vad suparata imediat o intreb ce are , nu o las sa fie suparata .

Cine imi poate da un raspuns sincer ? Recunosc ca si eu ma supar prea repede dar uneori din cauza ei, gesturile ei,comportamentu ei ..ea ma facut sa ma supar asa tare si incep sa imi pierd increderea in ea . Stiu ca ma iubeste , dar nu ma iubeste asa cum o iubesc euu. mai putin ,asa simt de multe ori.. eu eram milogu..cersetor de dragoste..trageam de ea, i bagam mintile in cap , vezi ca ai facut aia..etc..

As dorii sa nu o mai iubesc(vorba vine,.. imi doresc sa nu ma mai supar asa de tare si sa nu imi mai dea motive de suparari) ..ca am un an greu bacu..cand ma supar in ziua aia nu mai pot sa fac nimic :)) . Vreau si eu parare , sa nu mai ma port asa cu ea ? asa frumos ? foarte greu pentru ca o iubesc si nu cred ca pot... Vreau si o parare despre mine...sa nu ma mai supar din orice ...Ce parare aveti ?

Cand ma supara imi bag castile in ureche si ascult muzica, film ceva...muzica ce ma face sa visez , sa imi dea curaj :x sunt cam puturos si nu prea invat , asta fiind o cauza (iubirea)...iubesc , ma supar si nu imi mai sta capu la invatat

Ceva parari ?

Daca descutia mea o luati de ras va rog sa nu postati mesaje aiurea , in bataie de joc .

Multumesc !

Offline Dexter16

• Mesaje postate: 136
  • Albul e o culoare ipocrita...
    • Vezi Profilul
Re: Opinii!!
« Răspuns #1 : 20 Decembrie, 2011, 08:04:17 pm »
Deci , frate ! Tu stii doar "ma supara" , "o iubesc" , "sunt gelos" , "comportamentu EI , felul EI de a fi " "Ea" , "Nu-mi raspunde la mesaje si daia ma supar"...Calmeaza-te!
1 . Nu cred ca e numai vina ei , cred ca tu esti prea obsedat de asta.
2. Calmeaza-te , da-i libertate si las-o sa respire ...sau vrei sa scapi de ea ,scapand mai intai de sentimentele ei ? Pentru ca asta faci . O sugrumi , nu-i dai libertate , esti prea gelos si obsedat de ea si de faptul ca tu "creazi" ca o iubesti.
Era un post mai demult , "ce e iubirea " si un altul "dragoste sau obsesie" , citeste-le si tu si realizeaza cat de mult gresesti crezand ca ceea ce simti tu e cu adevarat iubire....
3. Tu zici ca nu va vedeti destul de des . Eu zic ca nu faci tot posibilu sa va intalniti . Tu zici ca iti raspunde greu . Eu zic ca ea poate are treaba .
4. Nu mai tot repeta "o iubesc" , "ma iubeste" si "iubita".
si 5 ....asta din partea prietenei mele : "Du-te la psiholog!" ...nu te supara pt nr 5 dar e parerea ei ...
Nu uita ca desi florile infloresc de capu lor pe campii ,daca o aduci in casa tot va trebui sa ai grija de ea....

Offline george25

• Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 20 Decembrie, 2011, 08:14:30 pm »
ms de raspuns , o sa incerc sa nu mai fiu asa rau cu ea , o sa iti iau in considerare sfatul..dar imi e un pik greu..asa sunt eu mai sufletist si na... oare e bine daca incerc sa nu i mai arat iubire toata ziua ?  sa o mai las mai moale...sa ma port cam cum se poarta ea ?

Offline Dexter16

• Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 20 Decembrie, 2011, 08:19:41 pm »
Nu , nu intelege gresit . Eu nu am zis sa nu ii mai arati ca o iubesti asa mult , am zis doar sa nu o mai faci asa de ...sufocant...
Nu ii mai cere sa iti raspunda repede la mesaje , nu o controla la mesaje ca un jandarm si nu o mai obliga sa incerce sa nu te supere , pentru ca pana la urma "supararea" ne-o facem NOI , "ce-i care ne supara" pot face asta doar pentru ca NOI le dam voie si asta inseamna ca te superi singur pentru lucruri pe care probabil ti le imaginezi (si iti spun toate astea din propie experienta pentru ca acum un an am facut aceleasi greseli ca tine ,dar am pus stop dupa 6 luni pentru ca nu mai suportam sa ne certam si sa o ranesc atat doar pentru ca eu se intampla sa am toane...si mi-am dat seama mai tarziu ca da, am tinut la ea , dar nu a fost iubire adevarata si incepusem defapt sa tind spre obsesivitate...

Deci sfatul meu e doar sa o iubesti ca pana acum ,dar sa o faci fata in fata nu prin mesaje si fara sa ii ceri ei sa va intalniti ci tu sa te duci la ea si sa o surprinzi :)
Nu uita ca desi florile infloresc de capu lor pe campii ,daca o aduci in casa tot va trebui sa ai grija de ea....

Offline george25

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 20 Decembrie, 2011, 08:31:15 pm »
Multumesc de raspuns , deci eu sunt cam vinovatu dar stiu ca si ea mia dat motive , stiu sigur !

Incerc sa nu mai pun suflet la tot , sa ignor sa tin in mine , poate intro zi trec si pe la un psiholog , e bine cand imi descarc sufletul in fata la cineva .

Multumesc

Offline Dexter16

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 20 Decembrie, 2011, 10:12:20 pm »
Cu multa placere ! Si ma bucur ca ai inteles mesajul meu .  :)

Aaaa si inca un sfat : Nu te grabi !
Eu am facut asta intot deauna pentru ca imi era frica ca daca nu fac ceva am sa o pierd ,asa simteam ,dar in seara asta , cu fata asta , am realizat cat de multa nevoie au defapt 2 indragostiti unul de altul . Nu trebuie decat sa fii acolo pentru ea , sa fii cum vrea ea . Pentru ca pana la urma , asta inseamna iubirea : Sa fii ,ceea ce vrea sa-i fi , persoana iubita . Nu trebuie decat sa fii PERFECT .
Poate suna ciudat si greu ,dar defapt e foarte simplu daca realizezi ca esti perfectiunea pe care ea o cauta ,daca te-a ales pe tine .

Offline george25

• Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 20 Decembrie, 2011, 10:43:18 pm »

Am inteles mesajul dar imi e foarte greu sa il aplic.. foarte greu sa ma abtin. nici ea nu prea ma ajuta , nu imi spune ce are pe suflet , nu e ca mine...pentru mine e pe primu loc :x cand aud telefonu vibrand imed i raspund , ea nu e asa .. dar na..asta e :x sper la ce e mai bine :x

Bafta si tie :x mult noroc :d

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • Gen: Femeie
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 21 Decembrie, 2011, 03:03:00 pm »
ceea ce tu numesti "iubire" pentru ea ,nu se numeste asa. Ce simti tu pentru ea este obsesie, posesie, stapan de sclavi. Iubirea nu este egoista. Iubirea e dulce, aduce fluturasi in stomac, bucurie cand esti langa omul drag, libertatea de a avea prieteni si de a petrece timp si cu altcineva decat cu tine. Nu trebuie sa fiti impreuna 25 din 24 ca sa-ti dovedeasca iubirea ei. Nu trebuie sa nu se mai uite la nimeni decat la tine, sa nu mai vorbeasca decat cu tine si sa-ti faca declaratii tot timpul ca sa te convinga ca si ea te iubeste. Ce simti tu se numeste boala. Incearca sa te vindeci de boala si invata sa iubesti cu adevarat. Si-atunci ai sa te bucuri de prezenta ei atat cat este si de iubirea ei asa cum stie si cum poate ea sa te iubeasca. Pentru ca sunt sigura ca te iubeste. Daca nu te-ar iubi n-ar avea atata rabdare cu tine.
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline Dexter16

• Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 21 Decembrie, 2011, 06:30:13 pm »
defapt odata ce ai spus urmatoarea fraza pe care am sa o citez ...mi-am dat seama care e problema voastra...
Citat
nu imi spune ce are pe suflet , nu e ca mine...pentru mine e pe primu loc

problema voastra e faptul ca ea e prea timida si tu nu stii as o faci sa fie mai increzatoare...
Intotdeauan am avut problema asta cu fetele pentru ca nu am idee de ce( ele zic ca sunt prea frumos , perfect samd ) se intimideaza in preajma mea (nu toate dar o mare parte) ...
Asa ca singurul lucru pe care il poti face e sa ai rabdare cu ea si sa ii arati cat de mult tii a ea ...asta fata in fata nu prin mesaje sau pe mess.....si sa o faci sa simta ca ii esti egal nu superior ... (eu cred ca am reusit sa fac asta ,cel putin pe jumatate , azi , cu noua mea prietena ...care e la prima ei relatie si e ff timida :)) :X )