Autor Subiect: pacat?  (Citit de 4160 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • Gen: Femeie
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
pacat?
« : 11 Aprilie, 2009, 03:38:17 pm »
cum poate sa fie un pacat asa de mare faptul ca te iubesc asa de mult?
cum poate sa fie un pacat asa de mare ca noi doi ne simtim intregi doar cand suntem impreuna?
cum poate sa fie un pacat asa de mare cand sufletul meu zboara cand te aud si privirea mea se pierde in ochii tai cand ma privesti?
cum poate sa fie un pacat asa de mare ca ne dorim cat mai multe clipe petrecute impreuna fara sa facem rau nimanui?
cum sa fie un pacat asa de mare cand doar EL ne-a oferit ocazia sa ne intalnim si sa ne descoperim sufletele ?
cum poate sa fie un pacat asa de mare cand doar faptul ca ne auzim ne alina toate durerile?
de ce ,Doamne consideri ca e pacat iubirea pe care ne-ai daruit-o acum?
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline amelie

• Vezi Profilul
Re: pacat?
« Răspuns #1 : 22 Decembrie, 2011, 11:38:20 am »
Cine esti, cine sunt? Traim in lumi paralele, in acelasi spatiu si timp...Parca avem in voci armoniile cantecelor sclavilor ce au construit marile piramide...Locuim aceleasi clipe de la facerea lumii...Suntem contemporani cu visurile miilor de ani..
« Ultima Modificare: 22 Decembrie, 2011, 11:42:40 am de emilly »
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline Un calator

• Mesaje postate: 90
  • Gen: Bărbat
  • Putem iubi in inima avand credinta.
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 14 Ianuarie, 2012, 01:10:04 pm »
 Sunt secunda pierduta in neantul clipelor in care zambetul iti era strain, cand ochii nu stiau privi prin mireasma ploilor de mai cantul drag al lebedelor si inimilior infrigurate. Esti parfumul de suflet cu miros de iasomie care ne imbie in fiecare clipa simturile si ne arata cat de frumos este sa iubesti si sa fi iubit, sa presari in urma ta, urma pasilor tai atingand corzi de inimi cu glasul inimi tale. :-* Esti acolo unde ai fost mereu, in pieptul ce bate nencetat cand iti priveste surasul, cand privirea ta se intalneste cu a mea si ma invata sa iubesc..., sa te iubesc pe tine.
Cu pasi subtili si eleganti ai aparut in al meu drag refugiu. In sufletul care este ca un curcubeu de sentimente si gandul un orizont insetat de atatea versuri pe care le astern in inima ta cu o pana de porumbel.

Offline Albert21

• Mesaje postate: 3
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 01 Februarie, 2012, 10:14:27 pm »
genial  ::)

Offline Un calator

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 08 Februarie, 2012, 01:06:09 pm »
A fost o vreme de poveste, cand doi copi stiau zambi. Cand inima o sarutau, cu bucuria de-a trai.
A fost o vreme cu doar ploi, cand totul se lovea de noi. Cand gandul nu stia iubi, cand totul se pierdea privi
La amintiri si clipe dragi, acum cand visele sunt vagi. Cand nu mai stim simti , iubi..., speram la soarta de-a razbi.
Cu pasi subtili si eleganti ai aparut in al meu drag refugiu. In sufletul care este ca un curcubeu de sentimente si gandul un orizont insetat de atatea versuri pe care le astern in inima ta cu o pana de porumbel.

Offline amelie

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 28 Martie, 2012, 09:21:10 am »
Esti la mine-n zambet, iubire... si simt nevoia sa fiu buza fierbinte pe care tu să inventezi cel mai bland sarut... imi sprijin soapta de obrazul tau, imi odihnesc cuvintele, pret de o tacere si uit apoi cat imi e de greu... haide la mine-n iubire, minune si lasa-ma sa te zambesc definitiv...daca iubirea noastra e pacat, sunt de acord sa fiu condamnata pentru asta...

Offline Un calator

• Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 29 Martie, 2012, 10:29:39 am »
Daca tu te condamni pentru iubirea noastra, da-mi voie te rog ca eu sa fiu eu judecatorul tau si Domnul sa fie pazitorul viselor noastre. Sa te judec ca ma iubesti atat de mult, sa te judec ca ma porti in inima ta oriunde pasii te indreapta si in fiecare pas lasi o bucatica din dragostea ce o porti in adancul tau. Da-mi voie sa-ti incatusez inima de inima mea si amandoua sa bata nencetat spunandu-ti cat de mult iti multumesc tie si cerului din care ai coborat pentru toata simtirea ce o am inauntrul meu, pentru toata stralucirea din privire pentru ca pe retina mea este chipul tau, in pieptul meu esti tu si in fiecare por din fiinta mea este asternuta dragostea ce iti este daruita doar tie :D.

Offline amelie

• Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 04 Mai, 2012, 11:53:05 pm »
si daca ti-as spune ca esti infinitul, si lumea, si marea, si viata, si iubirea, si cerul, si zarea, si toate culorile... daca ti-as pune ca esti totul pentru mine, m-ai putea iubi definitiv?

Offline Un calator

• Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 05 Mai, 2012, 06:33:44 am »
Daca ti-as spune ca pacatul meu este ca nu te pot scoate din gandurile mele, ca ma privesc inauntrul meu si te regasesc in fiecare ungher cat de frumos imi zambesti. Daca ti-as spune ca iti simt cantul si glasul, tremurand in inima mea si asteptand sa te am aproape. Cum te privesc cand tu adormi si ii multumesc cerului ca mi te-a daruit mie, cum iti sarut visele si te imbratisez cu dragostea mea. Daca oare as putea sa iti astern pe palme inima, atunci ai simti cum tresare la atingerea ta, cum iti sopteste cu soapte aurite cat de fericita este in bratele tale. Atunci vei intelege ca pacatul meu esti tu si iti multumesc.

Offline amelie

• Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 26 Mai, 2012, 11:22:11 pm »
Am fost si sunt ce sunt si iti voi fi iubirea scrisa-n nicio carte..
Mi-e dor si dorul ma doare si uneori imi spune - poti sa plangi ....in jurul meu domneste azi tacerea, chiar daca eu cu dorul meu vorbesc..... Mi-e dor, mi-e tare dor de tine....