Autor Subiect: Sentimente  (Citit de 3124 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Alecsandra

• Mesaje postate: 222
  • Gen: Femeie
  • Kiss me 'til you're drunk! :>
    • Vezi Profilul
Sentimente
« : 20 Noiembrie, 2009, 12:19:35 pm »
De data asta, povestea mea nu este una de dragoste. O sa va dati seama pe parcurs despre ce fel de poveste este vorba.
Tipul asta chiar este unul plin de viata. Un rarait pe care il iubim toti din gasca noastra, si care ne face mereu sa radem cand spune, dupa o injuratura ierarhica, rau, ratusca, ramurica. Mai urmeaza o serie de injuraturi, toate spuse cu accentul inca nepierdut, al unui francez stabilit in Romania. Ma refer la "R"-ul acela graceiat, elegant.
E un jucator nemaipomenit de poker, castiga de fiecare data, si nu triseaza. Chiar e norocos. In ianuarie implineste 20 de ani, e mai mic decat mine, dar nu vrea sa arate cat e de tanar, si isi ascunde varsta in spatele inaltimii de 1.80 si ceva. E dezvoltat bine. Si foarte educat, adica bunul simt il caracterizeaza cu adevarat ca fiind unul dintre cei mai finuti baieti pe care ii cunosc.
Ii place sa bea bere in parc, chiar daca a luat cateva amenzi din cauza asta. Acum, politistii il cunosc si nu il mai amendeaza. Pentru ca nu mai bea bere in parc decat foarte rar. Acum e om la casa lui. S-a mutat cu prietena lui de 2,3 saptamani, si la vara vor sa se casatoreasca. Chiar se iubesc, si chiar daca multa lume le zice ca sunt prea tineri pentru casatorie, ei nu se gandesc sa anuleze sau sa amane nunta. Au facut aproape toate pregatirile, mai urmeaza sa dea comanda de tort si de invitatii. In fine, mai multe urmeaza a fi puse la punct, dar nu le stiu eu pe toate. Parintii lor ii sprijina, pentru ca formeaza o pereche formidabila. La ei, cearta inseamna doar sa se contrazica, cu atat de mult calm si cu atata intelegere... Se completeaza unul pe altul. El rarait, ea putin sasaita. El inalt, ea potrivita. Frumos si el, frumoasa si ea.
De cate ori nu au venit la noi acasa, si am baut pana dimineata toti 4, sau am dansat, sau am jucat poker sau rummy. Ne-am uitat la filme, si am plans toti la Men of Honor. Apoi am savurat o sticla de vin si o pizza imensa.
De cate ori nu am jucat handball, si de cate ori l-am injurat, pentru ca mereu alege sa joace in echipa adversa, si pentru ca mereu e adversarul meu direct. Si ma faulteaza. Si eu il injur. Iubitii nostri stau pe tusa, ei nu joaca handball. Dar ne fac galerie. Si la pauza, de fiecare data ma ia in brate si ma pupa, zicandu-mi ca sunt cea mai "a dracului" jucatoare de handball, ca joc ca un barbat. Si dupa fiecare meci, isi cere scuze daca m-a faultat prea tare. Si isi cere scuze si ca l-am faultat. Pentru ca nu de putine ori i-am dat niste pumni la coaste. Dar niciodata nu se supara pe mine. Eu ma supar doar pentru ca stiu ca imi cumpara ciocolata dupa meci. Si eu ii fac cinste cu bere. Asa e de fiecare data.
Toti 4 suntem ca niste frati, asa de mult tinem unul la celalat.
Am fost cu totii la mine acasa, la munte, si am stabilit ca urmatoarea data cand mai mergem la mine, sa urcam pe muntele Rarau. Suntem bucovineni, asta am uitat sa precizez.
Inainte de sarbatori urmeaza sa luam parte la evenimentul taierii porcului, la tara, la bunicii mei. Si sa ne dam cu sania. Asta pentru ca el a avut ideea asta, si eu am acceptat. Prietenul meu a fost de acord. Prietena lui este incantata. La fel si el, ca nu a mai participat la asta(la taierea porcului).
De haloween, el si prietena lui au fost atractia serii. Ea era o dansatoare araba, el un seic bogat. Avea chiar si chestiuta aia, care nu stiu cum se cheama, pe cap. Tare ne-am mai distrat de haloween.
Inainte de haloween, mi-am aniversat ziua de nastere. Si am petrecut in aceeasi zi, si una si alta.
A fost un chef foarte tare.
Aia a fost ultima petrecere la care am participat impreuna, nedespartiti.
Acum, recititi, dar cu toate verbele la trecut.
El e TzuTzu, acum ingerul TzuTzu.
A murit in urma unui accident de masina, la volan era prietena lui.
L-am ingropat mire, in loc sa chiuim si sa dansam la nunta lui, am plans si am jelit.
Prietena lui este in pragul nebuniei.
Parintii lui sunt distrusi.
Noi plangem si acum.
Ne e atat de dor de el... de raraitul nostru drag... de handbalistul cel mai bun, de jucatorul de poker cel mai norocos, de cuplul cel mai frumos...
Acum, lacrimile ne ard, sucurile nu mai au acelasi gust, locul lui e mereu liber...
Make me your radio and turn me up when you feel low. :)

Offline Emma

• Mesaje postate: 235
  • Think before you speak. Read before you think
    • Vezi Profilul
Răspuns: Sentimente
« Răspuns #1 : 20 Noiembrie, 2009, 12:43:10 pm »
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Doamne...ce poveste cutremuratoare....imi pare rau sa aud despre astfel de cazuri...Condoleante familiei indurerate.
Strong people don't put others down...
They lift them up..
(Michael P. Watson)

Offline Ezo

• Mesaje postate: 211
  • Luminicious :)
    • Vezi Profilul
    • Only you and I know what I hide here... :)
« Răspuns #2 : 20 Noiembrie, 2009, 02:06:46 pm »
Mi-au dat lacrimile citind... Ceea ce incepuse ca o poveste optimista, alerta, s-a transformat intr-un teribil tablou... Dumnezeu sa-l odihneasca, iar Tzu Tzu sa traiasca mereu in amintirea voastra!
Sa nu crezi ce-ti spun acum...

Offline Alecsandra

• Mesaje postate: 222
  • Kiss me 'til you're drunk! :>
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 20 Noiembrie, 2009, 02:25:11 pm »
Ceea ce cu totii am simtit atunci cand prietena lui ii spunea la groapa sa deschida ochii sa ii vada buchetul de mireasa, facut pe placul lui, este de nedescris. Zeci de coroane... zeci de motoare de masina ambalate la maxim... Zeci de tineri plangand...
Rugamintile parintilor si a prietenei lui sa nu il bage nimeni in groapa, disperarea si ochii fara nici o lumina de viata pe chipul impietrit de durere al prietenei lui, a mamei sale, care l-a iubit cum nu se poate exprima in cuvinte, fiind si singurul copil, ultimul sarut pe care prietena lui i l-a dat, in care a pus toata dragostea, demonstrata pana acum, si cea nedemonstrata inca, toata durerea ei, tot sufletul, dupa care a spus:"Adio, iubirea mea...O sa te iubesc mereu..." , apoi a lesinat, ca si cum si-ar fi pus toata viata in sarutul acela...Toate...fara rost...
Dar sa traim in continuare asa cum a trait el pana acum... asa cum ar fi vrut sa fim...pentru ca prietenia si iubirea lui o sa dainuie mereu in sulfetele noastre... :'(
Make me your radio and turn me up when you feel low. :)