Autor Subiect: situatie dificila  (Citit de 2956 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pepy24

• Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
situatie dificila
« : 26 Ianuarie, 2011, 10:53:59 am »
buna,
am scris asta in speranta ca cineva ma va ajuta sa revin cu picioarele pe pamant.
o sa incep cu inceputul, in 2008 am cunoscut un baiat cum nu mai intalnisem pana atunci, totul era ok, dar respectivul vorbea prea mult despre fosta lui iubita, se despartise de curand de ea si am inteles ca facea parte din trecutul lui si am avut rabdare.
zis si facut, apoi vorbea la fel de mult despre o alta fata, "colega", dupa care am obosit consolandu-l si suportandu-l, cand intr-o zi il vad plans ca se intalnise cu fosta iubita, atunci nu am mai rezistat i-am zis sa plece acasa, sa rezolve problemele si dupa ce se va linisti sa ma caute.
la el asta a fost ca si despartire, a spus ca nu ma mai cauta ca eu nu sunt in stare sa-i inteleg trecutul, si ca o fraiera, eram indragostita si am inceput sa trag de aceasta relatie, evident m-a refuzat, dar cu un ton de dictator, el nu se mai intoarce acolo unde nu a gasit liniste si ca s-a terminat.
am inteles, am suferit si cand eram spre sfarsite, ma cauta, sa ne vedem, ne-am vazut si sugereaza o relatie de amicitie, prietenie si ceva de genul "doar in brate", adica fara sentimente si implicari sexuale.
dar pt ca eu eram indragostita si el poate simtea sa fim impreuna (nu stiu din ce motiv), am continuat relatia dar ciudat, doar acasa, seara, si fara o recunoastere "oficiala", incet incet incepe sa-mi vorbeasca de o persoana dupa care tanjeste, dar imi spune ca nu e nimic, ceea ce ma face sa cred ca pt el eu am reprezentat un "refugiu".
am accepdtat relatia asa cum era ea, dar apoi s-a intamplat un lucru neprevazut, o sarcina neasteptata, individul s-a scuturat, nici macar nu a vrut sa discute posibilitatile, sau  sa luam o decizie in comun.
am decis sa pastrez sarcina, l-am sunat cand am nascut sa vina sa recunoasca copilul, a refuzat, nu am recurs la proces si cand fetita mea a implinit un an i-am trimis poze cu ea, in tot acest timp, nu ne-am vazut, nu ne-am vorbit.
surpriza, am primit mesaj ca vrea sa ne vada si ca vreasa fim o  familie. fiind la distanta de 60 km ne-am vazut mai rar, dar am vorbit pe mess si telefon. in speranta ca vreau sa-l cunosc mai bine, i-am zis ca nu ma intereseaza ce tip de realtie are si cu cine se intalneste, si ca accept sa ne cunoastem, numai ca lucrurile s-au schimbat , am pus sentimente amundoi, el m-a cerut de nevasta, dar situatia financiara cat si locativa nu permite acest lucru, am continuat sa ne intalnim ca si indragostiti, si acum am descoperit ca el se vde cu o femeie, fata de care relatia cu mine o ascunde, desi spune ca nu reprezinta sentimental nimic pt el, m-am simtit folosita, la fel ca in relatia trecuta, si i-am spus ca nu-l accept cu altcineva. i-am zis ca s-a terminat, desi il iubesc, am gresit ? nu pot sa-l accept avadn altfel de relatie, chiar daca nu stiu ce reprezinta pt el, s-a justificat spunand ca ne desparte distanta si are nevoie de cineva aproape, in prezent relatia e rupta, am procedat corect? ce ar trebui sa fac ?
poate ar fi trebuit sa am rabdare sa vad cum reactioneaza mai tarziu ?

Offline valentina

• Mesaje postate: 857
  • Gen: Femeie
  • Frumusetea cerului intr-o zi de vara
    • Vezi Profilul
Răspuns: situatie dificila
« Răspuns #1 : 26 Ianuarie, 2011, 11:44:20 am »
Buna ,eu zic ca ai procedat bine ,daca te iubea si voia cu adevarat sa fie cu tine si sa aveti o familie ,stii vb ceea "il facea pe dracu punte " si stateati impreuna .
Si mai e o vorba "parul se mai schimba ,dar naravul ba ."
Iubirea , isi intinde aripa in zborul nesfarsit al timpului !
Eu sunt doar o mica particula dintr-un atom ...
sunt praf de stele in trecerea mea grabita prin lume

Offline pepy24

• Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 26 Ianuarie, 2011, 03:30:46 pm »
ma incrimineaza ca relatia de care am aflat nu reprezinta nimic din punct de vedere sentimental pt el, si ca e doar asa de umplutura, si ca stiam, da asa e , stiam de la inceput de aceasta relatie, dar nu stiam ca ma ascunde, credeam ca e pe fata, deci nu e asa cum zice el, plus ca tot acum am aflat ca intretine si o relatie sexuala cu acea persoana, deci e mai mult decat spune el, si sustine ca nu e treaba mea ce fel si tipuri de relatii intretine si cu cine, el nu se justifica.

Offline valentina

• Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 27 Ianuarie, 2011, 04:50:35 pm »
Pune-l pur si simplu sa aleaga intre tine si respectiva .

Offline pepy24

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 29 Ianuarie, 2011, 11:14:17 am »
am facut deja asta si a ales-o pe ea, desi ma face sa cred altceva, manipuleaza femeil pt a obtine numeroase beneficii in special financiare.

Offline valentina

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 29 Ianuarie, 2011, 06:43:39 pm »
Eh ,nu-i de tine , banuiam asta ,acum depinde de tine ce faci pe mai departe.
Noroc si bucura-te de viata , e frumoasa oricum :)

Offline Ben

• **
  • Mesaje postate: 42
  • Decat sa taci, mai bine spune"Nu"...
    • Vezi Profilul
Re: situatie dificila
« Răspuns #6 : 17 Mai, 2011, 07:09:10 pm »
iti pierzi timpul cu el, mai bine concentreza-te pe fetita, are nevoie de toata iubirea si atentia ta

Offline Dexter16

• Mesaje postate: 136
  • Gen: Bărbat
  • Albul e o culoare ipocrita...
    • Vezi Profilul
Re: situatie dificila
« Răspuns #7 : 30 Mai, 2011, 01:09:57 am »
De acord cu Ben!
Desi nu sunt in masura sa ma pronunt ,sincer ai procedat foarte bine (desi foarte, foarte tarziu) , dupa mine i-ai dat prea multe sanse. Nu stiu ce fel de persoana e el ,dar sincer nici eu , nici multi alti prieteni (prietene) pe care ii am , nu duc lipsa tatalui care le-a lasat de prea multe ori balta pe mame(din asta ar trebui sa reiasa ,daca inca nu v-ati data seama, faptul ca mama e despartita de tata...)... deci sincer nu merita sa pui sentimente pentru cineva care nu face altceva decat sa profite.
Concentreaza-te pe fetita ta, merita toata atentia  ::)
Nu uita ca desi florile infloresc de capu lor pe campii ,daca o aduci in casa tot va trebui sa ai grija de ea....