Autor Subiect: Suferinta si Durere..  (Citit de 3812 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline AmoRe*

• *
  • Mesaje postate: 17
  • Gen: Bărbat
  • in cautarea iubirii..
    • Vezi Profilul
Suferinta si Durere..
« : 24 Martie, 2009, 01:08:19 am »
In primul rand, salut si eu toti baietii si fetele, de pe site-ul iubirii...Am 21 ani, sunt baiat, am mai intrat de cateva ori pe site, doar sa citesc..acuma, mi-a venit randul pentru a spune ce am pe suflet!
So...e vorba de fosta mea iubire..aveam 3 luni si cateva zile impreuna...a fost foarte frumos in tot acest timp, avem amintiri si clipe frumoase impreuna...de 1 martie, mi-a facut o faza urata( am fost la ea acasa, facandu-i o surpriza printr-un mic gest de al meu, ducandu-ma la ea acasa cu o mica atentie, doar era 1 martie...nu i-a facut placere vizita mea,zicea ca se simte rau, ca mi-a zis mai mereu sa nu ma mai vin la ea acasa ca se supara parintii ei..ceea ce nu cred, fiindca mai fusesem la ea acasa mai mereu..cand erau si parintii ei acasa, nu cred ca ii deranjau..) ceea ce m-a determinat sa ma racesc si sa nu o mai caut cateva zile...bineinteles, incerca sa ma sune, imi dadea mesaje, pe mine nu ma interesa nimic...in timpul saptamanii nu prea ne vedeam pt ca ea e cu scoala, vorbeam mai mult la telefon...au trecut zilele, noi fiind certati..vine o zi de sambata (14-03-2009) ziua in care hotarasem sa vina la mine, sa vorbim, mai exact, sa ne impacam...era ora 14:00...cam pe la ora asta, m-a sunat tatal meu sa ma anunte ca intr-o ora plec in franta cateva zile(cu niste probleme) sincer, m-a luat pe nepregatite...asa...in timpul asta, de o ora, ma pregateam, imi faceam bagajul, eram si pe mess,aveam status" pa copii, plec in franta"...si aud un buzz de la "ea"..ma intreaba: unde pleci? eu: in franta, pt cateva zile..ea: pai,azi trebuia sa vin la tine..eu: da, stiu..imi pare rau, cand revin in tzara, abia astept sa vin sa te vad si sa ne impacam..ea: bine..ai grija de tine....!!!! a trecut cateva zile, am venit acasa, eram asa fericit ca am ajuns acasa, abia asteptam sa vin sa o vad pe "ea"...ce credeti ca s-a intamplat...?...am aflat ca este cuplata cu un baiat de la ea din scoala..cand am aflat, am simtit ca ma sting ca o lumanare..mi se facu-se rau..ma durea stomacul..clipe grele..sa aflu ca fata pe care am iubit-o atat de mult, prima si singura fata pe care am ajuns sa o iubesc..sa stiu ca e cu altul...foarte trist, din pacate, pentru mine...!  :'(
Acum, nu imi ramane decat sa ma resemnez, sa merg mai departe, sa ma gandesc la mine, la viata mea,sa mi-o scot din minte, si sa imi spun ca nu m-a meritat...Ma-ntreb: oare atat de mult m-a iubit ea pe mine? intr-un timp atat de scurt sa uite toate clipele impreuna, tot ce a fost frumos intre noi si sa fuga in bratele altuia?....P.S:are 17 ani jumate...fosta mea iubire...!
Sper ca nu o sa va plictisiti citind mica mea poveste...Astept sfaturi,orice e binevenit...
                                                                                                    Cu drag, AmoRe*....

"Nimic nu este imposibil, pentru cel ce incearca"

"Ajuta-ma sa sper,sa lupt,sa urc,sa ajung ce vreau sa fiu! Stai langa mine!...Ajuta-ma sa fiu cum vrei tu sa fiu! Iubeste-ma ca sa te pot iubi!...Invata-ma sa te iert,iertandu-ma!...Ramai langa mine...?"

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
Răspuns: Suferinta si Durere..
« Răspuns #1 : 24 Martie, 2009, 11:00:45 pm »
Saluti si bine ai venit pe site!

La varsta asta (presupun ca si ea e cam de varsta ta, sau mai mica) - te astepti cumva la integritate si flexibilitate :) ? In vremurile noastre astea vin mai tarziu ...
Oricum, sfatul meu e sa nu te acuzi de nimic. Cum ea isi ingaduie sa se simta bine orice ar fi, de ce n-ai face si tu fix acelasi lucru ? Cum crezi ca ar reactiona daca pe mess ar vedea o poza cu tine si noua ta cucerire  :D ?

Asa ca ia frumos si iti cauta o fata care te place, care vrea sa fie cu tine, si iti place si tie de ea - si uita.
Peste 10 ani o sa privesti si o sa zambesti la toate astea..

Offline AmoRe*

• *
  • in cautarea iubirii..
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 24 Martie, 2009, 11:28:54 pm »
Am specificat ca eu am 21 de ani, am specificat si de ea, ca are 17 ani jumate(anul asta cam prin august, face 18 ani, si,degeaba, tot nematurizata ramane)...
Ma doare ca o stiu cu altul, mi-e greu sa cred ca a uitat de clipele impreuna, de iubirea noastra..si a fugit in bratele altuia...
Pe mess am sters-o din lista si i-am dat ignore. Nu ma mai intereseaza de persoana ei.
Asta am de gand sa fac, sa o uit, sa ies cu alte fete..sa imi fac alta prietena sau de ce nu, sa am mai multe gagici..in fine, vad eu ce am sa fac...  ;D
Multumesc de sfaturi..sunt binevenite si alte sfaturi..  :P Bineinteles, daca mai ai ceva de spus sau de adaugat ! O seara buna  :-*

"Ajuta-ma sa sper,sa lupt,sa urc,sa ajung ce vreau sa fiu! Stai langa mine!...Ajuta-ma sa fiu cum vrei tu sa fiu! Iubeste-ma ca sa te pot iubi!...Invata-ma sa te iert,iertandu-ma!...Ramai langa mine...?"

Offline charlie

• Mesaje postate: 1989
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 25 Martie, 2009, 09:07:45 am »
Scuze, dar 3 luni... nu e iubire.
You believe but what you see
You receive but what you give

Offline AmoRe*

• *
  • in cautarea iubirii..
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 25 Martie, 2009, 01:12:46 pm »
e prima fata de care m-am indragostit cu adevarat...prima fata pe care am ajuns sa o iubesc..si chiar daca sunt 3 luni...in acest timp,am avut timp sa ne cunoastem indeajuns de bine...e virgina, nu am facut sex..si totusi nu cred ca eu cu ea am avut o relatie..din cauza sex-ului :)