Autor Subiect: Tacere si strigat  (Citit de 1886 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lost.poppy

• Mesaje postate: 4
  • Gen: Femeie
  • Tot ce pierdem, pierdem pentru totdeauna.
    • Vezi Profilul
Tacere si strigat
« : 28 Iunie, 2011, 06:52:42 pm »
 .....Tacerea amintirilor e plina de strigatul gatuit al deznadejdii..al singuratatii..al regretului ca a trebuit sa ucid cu buna stiintza partea de suflet care mi alimenta..fericirea..am doborat zborul sperantelor..al viselor..
Acum le privesc incremenita undeva intr un spatiu neinteles..intre trecut si prezent..unde e rece si intuneric..unde nu mai simt nimic decat un imens regret..ca am ucis un suflet care mi tinea aprinsa flacara vietii..Ma ghemuiesc in bezna ..si imi ascult bataile inimii care parca mi sopteste sacadat..dc?dc?dc?
....realitatea insa are raspunsurile tuturor intrebarilor din mine..si mi spune..e ok ai procedat corect..asa cum''trebuia'' ...hmm..oare cate vieti sunt guvernate de acest..''trebuie''..oare cate suflete sunt sugrumate in surdina de acest cuvant..''trebuie''care si are radacini adanci implintate in realitatea care de multe ori e inselatoare..si de f multe ori in timp ne face sa intelegem ca radacinile acestea nu fac decat sa ne incolaceasca treptat ca mai apoi ,sa ne sufoce inaltarea sufletului..a sperantelor..a viselor care se frang neimplinite niciodata..
........nu...... nu sunt curajoasa..sunt slaba si lasa..ma las in voia valurilor .....multumita ca tacerea si stagnarea mea..mentin valurile linistite..asta am inteles in timp..daca ma razvratesc..daca ma ridic si privesc in zare intrebandu ma incotro...totul scapa de sub control..totul se clatina..valurile se intetesc..si toti cei din jur imi striga plini de manie..heeii..aseaza te la loc...stai linistita ..doar asa noi vom fi in siguranta..si o fac..imi reprim tot ce simt..toata ravna de a ma ridica sa simt adierea vantului..caldura soarelui..de a deschide larg bratele..si a striga din toti rarunchii ......sunt liberaaa...vreau sa zbor...
......imi reprim tacuta toate astea..asteptand momentul potrivit pt a plonja in apa rece..pt ca in ultimul timp..asa..cu sufletul sec..jumatate mort..ma atrag iremediabil adancurile..
......acum....asa..nu mai am decat o imensa tacere si un gatuit strigat......tacere si strigat...atat.. 
O viaţă mediocră poate fi justificată. Mai ales într-o lume mediocră. Dar mediocritatea iluziilor nu are nici o scuză

Offline Lorelei

• Mesaje postate: 3060
  • N.
    • Vezi Profilul
Re: Tacere si strigat
« Răspuns #1 : 28 Iunie, 2011, 08:52:02 pm »
Apreciez foarte mult forta de a scrie aici, fie si intr-o forma eliptica si ascunsa. Daca te putem ajuta... spune-en cum. Bine ai venit!
Amintirile au un singur cusur: ne viziteaza in fiecare zi.

Offline lost.poppy

• Mesaje postate: 4
  • Tot ce pierdem, pierdem pentru totdeauna.
    • Vezi Profilul
Re: Tacere si strigat
« Răspuns #2 : 30 Iunie, 2011, 07:39:20 am »
Apreciez foarte mult forta de a scrie aici, fie si intr-o forma eliptica si ascunsa. Daca te putem ajuta... spune-en cum. Bine ai venit!

..Multumesc ..intradevar..mi a luat ceva timp pana m am hotarat sa incep a mi posta trairile aici..desi rasfoiesc de ceva timp acest site..iar ajutorul e simplu..si mi e de ajuns daca stiu ca cineva citeste scrierile mele ..si poate i sunt de folos cumva..poate se regaseste in randurile mele..si daca simte nevoia isi spune si parerea despre ce am postat eu..lucru care m ar bucura tare..va pup cu drag pe toti cei care mi vor citi randurile..
O viaţă mediocră poate fi justificată. Mai ales într-o lume mediocră. Dar mediocritatea iluziilor nu are nici o scuză