Autor Subiect: Te iubesc Adina  (Citit de 2444 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline puiu_puiu

• Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
Te iubesc Adina
« : 30 August, 2010, 08:48:21 am »
Trupurile noastre s-au inlantuit. Uitasem de tot si de toate. Nu mai eram doua trupuri. Eram doua suflete in acelasi trup. Ne atingeam infometati, ne descopeream pe rand de parca ne-am fi cautat o viata intreaga. As fi vrut sa nu se mai termine vreodata. Nu mai eram eu, cel pe care il stiam. Eram un devorator de dragoste, o samanta de iubire care fusese purtata de vant si cazuse intr-un loc fertil. Eram un alt eu, fara teama de ziua de maine, traind momentul pasiunii la maxim, inclestat de trupul care mi se oferise. Zorile ne-au prins in focul voluptatii. Cand ai vazut prima raza de soare, ti-ai infipt unghiile in spatele meu si ai inceput sa plangi
.- Adina, ce ai?
-Nimic, doar ca imi va fi foarte dor de tine!.
 -Ce s-a intamplat? De ce vorbesti asa?
-Mi-e teama ca totul se va sfarsi cu plecarea mea!. Mai am cateva zile si plec,dar voi veni inapoi,in calea ta si imi doresc la pieptul tau nopti intregi sa stau,sa te sarut!Ce ar fi viata fara tine?...Ar fi trista si pustie,pot sa am tot ce imi doresc,dar,fara tine,nici nu stiu ce e iubirea...caci viata trece si e pacat si sa nu te am ,pe cel ce imi esti drag,in clipe bune cat si grele!iti multumesc minunea mea,TE IUBESC PUIU!
 -Nu depinde decat de noi sa nu se sfarseasca. Te voi iubii si voi fi langa tine atat cat iti doresti TU!
-Taci, te rog. Nu ma lua in seama. Iubeste-ma.
Si mi te-ai daruit atunci cu o pasiune si o abandonare ireale. Intr-un tarziu ne-am adunat hainele. Ne-am luat de mana si am plecat de la hotel impreuna. Nu aveam curajul sa vorbim nici unul dintre noi.
intr-un tarziu mi-ai spus:
-Intotdeauna o sa-mi aduc aminte de tine. Fiecare clipa petrecuta cu tine este o emotie!!!. Si iti promit,ca voi zbura ca un fluture catre infinit,sperand sa te ating...
-Mi-ai dat mult mai mult decat iti poti inchipui. Sa nu te indoiesti de asa ceva. Mi-ai dat mai mult decat vorbe!mi-ai dat amintiri pe care nu le-am mai trait si nu le voi mai traii cu altcineva.Iti multumesc ca ai intrat in viata mea atunci cand aveam mai multa nevoie si mi-ai aratat ca dragostea chiar exista!
Pe drum,la intoarcere,ne-am mai oprit odata!am facut dragoste...in masina..nu ne-a pasat de nimic,de nimeni. ...eram numai noi doi si iubirea noastra! . Nu am crezut ca un om poate fi atat de fericit si implinit cum eram eu in acel moment. Si voiam sa pastrez ceea ce aveam. Nu voiam sa transform totul intr-o banala poveste de iubire. Si zi de zi, cand trec prin Cluj, nu am nici macar puterea de a ma duce la locul unde am trait cea mai frumoasa poveste de iubire. Mi-e teama sa nu ma copleseasca amintirile. Si as vrea sa plang de neputinta mea, dar ce folos?! … A fost singura despartire care m-a durut