Autor Subiect: viata mea  (Citit de 3770 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • Gen: Femeie
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
viata mea
« : 01 Mai, 2008, 09:55:21 pm »
pentru a putea pretinde sa imparti o bucata de viata in doi,trebuie sa incetezi de a crede si de a face sa se creada ca intri intr-o legatura care conteaza daca nu esti intr-adevar gata sa dai. Nu cu varful degetelor atingi fericirea. Ori esti unul care da, ori unul care primeste.Eu inainte de a primi dau,dar le-am pus definitiv cruce egoistilor, complicatilor si celor ce sunt prea carpanosi cu inima lor ca sa-si ofere mijloacele pentru dorintele si sperantele lor...
Am sfarsit prin a adminte ca exista o vreme cand trebuie sa-ti marturisesti propriile-ti sentimente si sa identifici ce astepti de la viata Prea multa vreme am fost atrasa de contrarul viselor mele,la antipozi de ceea ce ma putea face sa infloresc.
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline amelie

• Vezi Profilul
Re: viata mea
« Răspuns #1 : 14 Mai, 2008, 11:26:48 am »
Aprindem uneori lumina in sufletetul cuiva.... Acolo nu va mai fi niciodata intuneric... Ne facem case de lumina unde sa intram atunci cand ne este frig si teama, punem flori in ferestre... Insa nu tinem seama ca o casa de lumina trebuie pastrata, intretinuta, nu doar construita.. Am gasit in viata prea multi oameni tristi, as vrea sa pot sa sterg tristetea din ochii lor, aceasta ar fi cea mai frumoasa ocupatie pe care as puta sa o am... voi putea sa fiu macar o data magicianul vietii cuiva?
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline amelie

• Vezi Profilul
Re: viata mea
« Răspuns #2 : 22 Decembrie, 2011, 11:33:10 am »
Uneori lumile gandurilor sunt atat de intense, ca nu pot fi spuse... Alteori cuvintele vin unele peste altele, fara sa spuna ceva... Momentele obisnuite le traim intre asteptari, cand imaginile si cuvintele se leaga inconstient..
Nu stim ce va fi maine, ci doar ce sperante avem. Doar timpul cunoaste toate raspunsurile..