Autor Subiect: despre tine  (Citit de 2447 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline amelie

• Mesaje postate: 628
  • Gen: Femeie
  • omul stie mai mult decat intelege
    • Vezi Profilul
despre tine
« : 06 Martie, 2007, 02:58:42 pm »
despre tine....stiu...ca inima mea e la tine...ca sufletul tau imi apartine...despre tine stiu ...ca imi incanti noptile...ca imi luminezi diminetile...despre tine stiu... ca mi-ai redat zambetul prezentelor tale....ca m-ai inlacrimat cu departarea.... dar ssssst...sa nu mai spui la nimeni....e de ajuns ce stiu de tine? mi-as dori sa stiu mai putin...dar sa fii langa mine...
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline amelie

• Vezi Profilul
Re: despre tine
« Răspuns #1 : 10 Martie, 2007, 10:32:46 am »
Usa sufletului tau este ferecata, dragul meu, si oricat de mult imi doresc eu nu te pot ajuta daca nu ma lasi....Oare,pentru tine, trecutul conteaza mai mult decat prezentul?Este atat de usor sa te dai batut in fata nostalgiei! Ce formidabila este durerea asta pasiva!Ce admirabila e moartea asta lenta! Totusi , este tot o moarte!In primele zile de dupa ce ne-am cunoscut, imi spuneai visele tale,dorintele tale...Am crezut ca ma chemi si am venit, insa ai ramas in continuare captivul imaginatiei tale. Iar eu am avut impresia ca sunt izgonita din propria mea viata...din viata pe care mi-o doream si mi-o doresc alaturi de tine...Nu te-am rapit de la nimeni, dragul meu! Cand ne-am cunoscut erai liber! Iti amintesti?
doar pentru ca toate pasarile au aripi, nu inseamna ca zboara toate la aceeasi inaltime...

Offline amelie

• Vezi Profilul
Re: despre tine
« Răspuns #2 : 24 Martie, 2007, 02:17:02 pm »
Ai intrat in viata mea pe nesimtite si tot asa mi-ai furat linistea,somnul si fericirea...viata mea nu mai e nici pe departe cum era inainte de-a te stii pe tine...de fapt,nu mai e doar viata mea acum...am nelinisti,temeri si vise...si uneori cosmaruri ca intr-o zi nu vei mai fi ...te alung din gindurile mele,dar imediat te chem inapoi,caci nu-mi imaginez viata mea fara gindul ca existi...Ciudat...te stiu…te cunosc…si  mi-ai incatusat inima...Cit sa mai astept sa mi-o eliberezi? Mi-o vei elibera vreodata?   Dor imi e de tine...arata-te odata...