Autor Subiect: Faptura calda  (Citit de 885 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ioana

• Mesaje postate: 3
  • Gen: Femeie
  • Urasc sa fiu acolo unde el nu este,cand el nu este
    • Vezi Profilul
    • http://scanteie-de-praf.blogspot.com
Faptura calda
« : 21 Octombrie, 2010, 02:34:45 pm »
Ii cunosc zambetul doar din poze, iar chipul..chipul l-am vazut doar o singura data inainte sa ma nasc, cel mai probabil undeva intr-o viata anterioara. Desi inca necunoscut privirii mele, chiul miroase inca de aici a caramel topit. Pot simti cum inspira o usoara urma de incredere din aerul rece ce trece pe langa urechile lui. Si cum lacrimile lui lovesc puternic acum rasaritul, ochii lui cer acum indurare, dar bratele… bratele sunt mai puternice decat mintea si imbratiseaza tandru soarele copilaros de mai. Plin de sentimente fragile si pure, desi pierdut in iluzii si usor amagit, a uitat sa mai rada, dar totusi spera la ceva mai bun, la ceva mult mai bun. N-a uitat sa cante si nu a uitat sa mai viseze. Reusesc uneori sa ii rapesc cate un zambet si sa ii desenez pe ploape cate un sarut surazator, dar fara sa mai vada ca dincolo de mine mai este si realitatea. Iarba ii gadila si acum lacrimile ce i se preling pe nasul rece si alb. Ochii i-am cunoscut inca de mult. Cand alerga agale prin iarba umeda si rece. Am sa incep acum sa ii trasez un contur si sa ii remarc culoarea ochilor calzi. In ochii sufletului meu, treptat, treptat incepe sa prinda culoare.
Mada