Autor Subiect: Joi dimineata  (Citit de 1119 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ivonne

• *
  • Mesaje postate: 26
    • Vezi Profilul
Joi dimineata
« : 11 Aprilie, 2010, 05:48:29 pm »

JOI dimineata, trebuia sa vina pana acum…dar oare ce o retine ?

Se misca agitat dintr-un capat al patului in altul … nu schimbase asternuturile de cand plecase , inca ii putea simti mirosul acela inconfundabil …

Era al 13`lea apel …chiar vorbea serios , sau poate ca nu aude telefonul sau…s-a intamplat ceva rau !

DA ! Asta e ..sigur s-a intamplat ceva rau , dar ce? Nu prea era la curent cu problemele ei, desi ea il informa zilnic ! Nu o asculta …

Era atat de increzator incat acum se simte neajutorat …

Nu ma poate lasa !! pentru ca stie ca doar ea ma poate salva !

Ca am nevoie de ea atat de mult incat…ma pot lipsi ! Ca o pot parasi atat de usor …prea usor ! Suferinta mea ar fi doar lipsa poftei de mancare la micul dejun si 3 ganduri negre…a ei  ,lipsa poftei de viata si o multitudine de ganduri negre insotite de lacrimi si fotografii ! Dar…de ce vorbesc la trecut ? O sa vina…

Mi-a promis ca va fi aici  , in fiecare joi … langa mine ! Sa ma ierte indiferent de greselile colosale pe care i le-am savarsit ,sa ma sarute cu aceeasi inocenta vinovata  ,sa-i curga o lacrima pe obraz fiind constienta ca nu ma poate lasa niciodata , ca orice ar fi se va intoarce mereu la mine ! Sa o doara atat de tare incat nici chiar in mine sa nu-si poata gasi alinarea,sa ma iubeasca ,sa ma stranga in brate,sa ma sarute si sa…plece ! Sa plece  ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic …

Sa se intoarca si sa luam de la capat tot dansul asta pacatos al carui spectatori nu sunt decat peretii astia albi si reci .Sa fim aceeasi noi ,indiferent de cate ori ma voi intoarce …sau te vei intoarce !

Au trecut deja 2 ore…trebuia sa fii aici ,asa cum ai fost mereu !

Pe perna alaturata insa se asterne un fir de al tau ,lung si blond…
« Ultima Modificare: 11 Aprilie, 2010, 05:50:49 pm de Ivonne »