Autor Subiect: o poveste..o viata  (Citit de 4298 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline desdemona

• Mesaje postate: 1694
  • Gen: Femeie
  • esentialul este invizibil pt ochi
    • Vezi Profilul
o poveste..o viata
« : 06 Februarie, 2006, 03:03:03 pm »
m-am gandit ca ar fi interesant sa constuim o poveste la care sa atasam imagini..in functie de ceea ce scriem..Nu stiu daca s-ar baga cineva,dar merita incercat ::) ;D  astept continuarea voastra

cat de fericiti erau...Dragostea lor era posibila..erau impreuna..nimic nu ii oprea...Desi au trecut prin atatea,au reusit sa fie impreuna..era o dragoste interzisa,dar iubirea lor era pre puternica incat reusea sa ii uneasca
Dar ei nu stiau ca va fi ultimul lor sarut..ultima clipa de dragoste...
-Te iubesc!Stii nu?Stii asta Safira?
« Ultima Modificare: 20 Mai, 2006, 12:07:56 pm de desdemona »
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

Offline ONLY DESIRE

• Mesaje postate: 1129
  • LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
Răspuns: Povestea noastra prin imagini
« Răspuns #1 : 24 Februarie, 2006, 01:13:29 am »
Nu stiam..sau cred ca stiam,undeva in adancul sufletului meu..dar nu vroiam sa cred!Nu vreau nici acum sa cred...dar ma fortezi tu,dragul meu Sirius!Acesta ti-e numele...asa-i?
-Ce conteaza care mi-e numele draga mea...atat timp cat ne iubim?Daca ne-am numi altfel..ne-am iubi mai putin?
-Nu dragul meu!...spuse ea rusinata,la gandul ca a dat dovada de ignoranta...chiar in fata lui.
-Imi doresc....dar nu apuca sa termine,caci el ii astupa gura cu un deget..
-Nu-ti dori nimic...te rog!Doreste-ti doar ca timpul sa se opreasca,sa ramanem asa pe veci!hai sa ne dorim impreuna...Nu!Nu pot face asta..te iubesc prea mult!
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #2 : 05 Martie, 2006, 03:45:20 pm »
si-au unit buzele printr-un sarut..acum cuvintele nu isi mai aveau rost...erau precum doi fluturi..doi fluturi ai iubirii..ai fericirii..
Singuratatea te transforma intr-un Cristofor Columb navigand spre continentul propriei inimi.
 Cate catarge nu-ti cresc in sange ,cand de lume te leaga numai marile?pe fiecare clipa m-as imbarca spre apusurile Timpului

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 12 Martie, 2006, 12:57:39 pm »
De ce este atat de cruda natura?
Ea..atat de pternica...de ce ne-a facut fluturi?De ce doar o zi....??

Natura i-a auzit..si le-a trimis un vant..un vant plin de frunze si flori uscate..cu raspunsul:Uitati dragii mei ce pot face eu!

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 07 Mai, 2006, 02:54:36 pm »
nu au stiut sa aprecieze...o zi..o clipa...au vrut eternitatea..dar nu au stiut ca tot ce conteaza este acea clipa...

acum ea este doar un flutre ratacit...singura cu eternitatea...

"Iti promit ca ne vom regasi"
"Nu face promisiuni..pe care nu le poti indeplini"
"te iubesc-iata juramantul meu.."

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 07 Mai, 2006, 03:03:04 pm »
asa au trecut luni..ani...decenii...
nu le mai tinea socoata...toate erau la fel...cu lipsa iubirii lui...sufletului sau pereche...
"nu vezi...suntem suflete pereche!Si stii asta!Si tu ai vrut asta...altfel nu ne-ai fi botezat Sirius si Safira!
Stii!Stii!Vorbeste-mi...raspunde-mi...!
Dezleaga-mi blestemul de a iubi!Dezleaga-ma de cuvinte si de ganduri!"
« Ultima Modificare: 07 Mai, 2006, 03:04:51 pm de desdemona »

Offline ONLY DESIRE

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 07 Mai, 2006, 11:27:58 pm »
Poate ca nici eu macar nu pot face asta! Crezi ca imi face placere sa va vad suferind? El intr-un colt de lume...tu frumoasa Safira in altul? Nu scumpa mea! Iubirea,offf...IUBIREA e singura mai puternica decat orice in aceasta lume,mai puternica decat MINE!De-a lungul secolelor m-am luptat cu ea...am incercat sa va alin suferinta,dar nu am reusit....TIMPUL uneori reuseste sa o invinga,sau il lasa doar sa creada ca reuseste! Scumpa mea Safira,cauta-l....si el te cauta pe tine,si stiu...asculta-ma bine:STIU ca va  veti gasi!
Dar te-ai gandit draga mea...ca...mi-e atat de greu sa rostesc aceste cuvinte.....ca poate te-a uitat?
Nu..nu m-a uitat!Simt...Ma intelegi?Simt ca inca ma iubeste si am cauta...si da ai dreptate:ne vom gasi,poate mai curand decat credem!
Cat de mult trebuie sa-l iubesti!Si......
« Ultima Modificare: 07 Mai, 2006, 11:31:01 pm de only u »
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 08 Mai, 2006, 07:16:33 pm »
Si totusi trebuie sa iti spun ceva!
Spune draga viata!
V-am oferit clipa...stii?V-am oferit clipa si voi ati refuzat-o!Ati ales eternitatea...dar nu v-ati gandit ca daca veti avea vesnicia...nu o veti avea impreuna.Vezi tu...nu este important cat ai si ce ai..ci cu cine ai..
Tine minte asta!
Viata este o sansa...poate sansa voastra nu s-a terminat...si veti fi impreuna!
Dragostea voastra sa fie ca floarea de lotus...nimic nu o poate murdari..si sa o venerati ca pe juramantul vostru!

Offline ONLY DESIRE

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 08 Mai, 2006, 11:25:47 pm »
Da, Viata....am ales eterniatatea,pentru ca stiam ca iubirea noastra e mai puternica decat orice...si ca oriunde am fi,ea ne va purta pasii unuia spre celalalt!
Dar a trecut atat de mult timp...mi-e teama ca Sirius sa nu fi uiatat juramantul nostru!
Se pare ca totusi m-am inselat:iubirea ta nu e atat de puternica...altfel nu te-ai indoi....
Off Viata...ai dreptate,n-ar trebui sa am dubii in privinta iubirii ce mi-o poarta!Uite vezi acea floare de lotus?E nepatata inca....asta inseamna ca....
« Ultima Modificare: 09 Mai, 2006, 12:06:54 pm de only u »

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 20 Mai, 2006, 12:05:52 pm »
Destinul a plecat.
M-a lasat in incertitudini..in neputinte si limitari.
Astazi nu am mai vrut sa fiu fluture si m-am dus in lume sa-mi caut iubitul...
am zis ca daca este posibil sa nu mai fiu fluture...sa imi iau puterile si sa suport adevarul si realitatea..atunci este posibil si sa-mi intalnesc iubirea.Nu iubirile..nu am nevoie de ele..ci de iubirea.

am intalnit ceea ce stiam..singuratatea de a fi fara el,tristetea..Am intalnit aceleasi lucru si pe un chip frumos...dar si pe unul urat ..si pe unul tanar si pe unul batran...
Atunci am multumit Naturei,Vietii pentru lectia invatata...tristetea si iubirea nu au bariera de varsta,frumusete,rasa..
Poate daca voi reusi sa descifrez un cod al vietii va vrea...va vrea ca noi sa fim din nou impreuna.

Offline desdemona

• Vezi Profilul
Răspuns: o poveste..o viata
« Răspuns #10 : 27 Iunie, 2006, 08:55:50 pm »
am cutreierat lumea si am invatat multe...
in schimb nici o lectie nu m-a invatat cum sa-mi lecuiesc iubirea de el..
eram noi..o iubire...un tot..imi este dor..
Nimic nu te poate invata sa uiti de cel drag,sa iti alini iubirea..nici timpul.
Uitasem cum era sa fiu om...viata de fluture este altfel..Ratacindu-ma printre oameni ii vedeam chipul peste tot.Mi-am dat seama ca noi nu putem fi fluturi unul fara altul..
Uite asa iubirea spre Sirius imi da puterea sa am aripi...sa alung haina pacatului si sa fiu fluture care zboara spre singurul cer pe care il am..el.

Offline ONLY DESIRE

• LoveTime.Ro
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : 28 Iunie, 2006, 11:15:30 am »
am zburat...si mai zbor inca! aripile ma dor,insa iubirea imi da puterea sa zbor mai departe! convingerea ca la capatul zborului e el,imi da o putere nebanuita!...voi zbura pana la el orice ar fi:chiar daca soarele ce-mi lumineaza calea,va disparea;chiar daca....
« Ultima Modificare: 28 Iunie, 2006, 11:17:29 am de only u »

Offline desdemona

• Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 25 August, 2006, 12:26:59 pm »
ca fluture am putut strabate multe locuri in scurt timp...tot in scurt timp m-am si schimbat...mi-au crescut alte aripi..alte vise..
am cautat acolo unde nu era nimic de cautat..si amgasit unde nu m-am asteptat.
am construit alte cristale..m-am intalnit  cu viata care iarasi mi-a dat lectii..unele le-am uitat..altele le stiu si acum.
o gaza este fericita cat traieste pentru ca ea nu stie cand ii vine sfarsitul..
viata de fluture este frumoasa si cand iti mangaie zborul o floare,si cand picaturile de ploia iti sterg culoarea.
Viata de fluture este frumoasa ca ma nasc si mor cu tine...

Povestea si-a gasit sfarsitul..iubindu-te pe tine asa cum o faci si tu..iar si iar...pana cand zborul nostru isi va continua drumul in eternitate
« Ultima Modificare: 26 August, 2006, 06:30:11 pm de desdemona »