Autor Subiect: O zi de marti..  (Citit de 3140 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Escu

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2561
  • Gen: Bărbat
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
O zi de marti..
« : 29 Mai, 2007, 07:16:43 pm »
O zi placuta, afara pana in 30 de grade si vantul adia usor. O zi fara serviciu, o zi fara responsabilitati, o zi fara machete si clienti stresanti. O zi simpla, din toate punctele de vedere. Ne plimbam pe Lipscani, pe "blanile" alea care acum se cheama alei, ingnorand ca tot drumul este in renovare...Ne uitam pierduti, la consignatiile si anticariatele vechi, roase de vreme si timp...Paseam incet tinandu-ne de mana, intorcand din cand in cad capul spre celalalt pentru a ne privi in ochi...Cuvintele erau de prisos, ne intelegeam din priviri, din ganduri..Dupa ceva vreme de mers se uita in ochii mei si spune:
- Mi-e cald si sete!
- Stiu eu ceva aproape...si e placut, hai!
Am grabit putin pasul...si eram deja acolo...Un loc magic, inima Bucurestiului vechi d'altadata...Un loc unde mereu esti primit cu zambetul pe buze, un loc in care esti respectat si ti se arata acest lucru. Caru' cu Bere, care si-a deschis terasa, acoperita de umbrelute verzi. Nu lasau razele soarelui sa te atinga deloc. Ne-am asezat sub o umbrela, intr-un coltisor. Rapid un chelner a sarit sa ne serveasca. Nu apuc sa o intreb...ce doreste, ca-mi ia cuvintele....
- O cafea si o limonada cu multa gheata, dar sa fie cu 2 paie!
- Imediat doamna (graise chelnerul, parca si el mirat de cuvintele ei)
Raman placut surprins...dar cu putin curaj spun:
- Mi-ai citit gandurile!
- Sper ca ma lasi sa gust din limonada ta si sper sa fie mai dulce...nu asa amara cum iti place tie! (spuse ea zambind)
Zambesc...Dupa care tacem ca doi copii, uimiti de sclipirea care o purtam in ochi...de fiecare data cand ne vedem...
Let's put a smile on that face!

Offline Semiramis

• Global Moderator
  • Mesaje postate: 2884
  • Gen: Femeie
  • dor de duca...
    • Vezi Profilul
Re: O zi de marti..
« Răspuns #1 : 29 Mai, 2007, 08:12:58 pm »
cu cine te-ai plimbat?  :D
cu cine ai băut limonadă?  8)
Whatever happens, happens for a reason!
Orice se intampla, se intampla cu un scop!

Offline viulian

• Administrator
  • Mesaje postate: 1941
  • :)
    • Vezi Profilul
    • http://www.hex.ro
« Răspuns #2 : 29 Mai, 2007, 08:45:58 pm »
Man, mi-e imposibil sa-mi inchipui cum poti grabi pasul pe caldura aia de te lesina  :-[

Chiar voiati sa scapati ai :) ?

Offline Escu

• Global Moderator
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : 29 Mai, 2007, 08:54:12 pm »
evidaman, totul este fictiune, dar partea adevarata e ca m-a batut soarele pe lipscani...cautand niste bijutieri, iar imaginatia imi mai joaca feste...unele placute de data aceasta  ::)

Offline Escu

• Global Moderator
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 05 Iunie, 2007, 09:27:35 pm »
Inca o zi de marti, de data asta la munca...cu sefa pe cap, cu colege la ciclu si o tensiune in aer...de iti venea sa le impusti pe toate...Dupa cateva ore de plictiseala....primesc un mesaj...."iubi mi-e dor de tine"...raspund cum e si normal...zambesc...(colegele aruncandu-mi priviri crizate)Mai trece ceva timp....si sun....

- Ce faci?
- Bine...ma duc acasa...sunt obosita
- Vroiam sa vad ce faci mai incolo...
- Nu stiu..chiar sunt obosita

Terminam discutia cu "te pup, si eu te pup". Toate bune si frumoase...dupa cateva ore primesc mesaj..."ne vedem?" Zambesc...(de data asta eram singur).Dupa ce ies de la munca...ne vedem...
Ne hotaram sa stam la o terasa...sub o umbrela...(exista riscul sa ploua).Ne privim destul de intens...asa cum o faceam de fiecare data.Se alimenteaza pasiunea cu fiecare privire. Cuvintele ? inca nu imi aduc aminte ce am vb...dar stiu ca ne-am privit...ne-am sarutat....si cel mai important...am simtit. Dupa o ora si ceva vreme...am hotarat sa ne miscam....nu de alta...dar incepuse sa bata vantul...si era putin cam rece..Ne plimbam...ne sarutam...si priviri ne aruncam...Ciudat...atat de multe sentimente, atat de multe trairi...dar totusi..fara cuvinte...Ciudat...dar placut in acelasi timp...
Ne-am luat ramas bun la metrou...parca tristi ca o zi de marti se apropie de sfarsit...dar ferciti ca si azi ne-am vazut.

PS: limonada...si cafea...iar eu nu am apucat sa spun chelnerului ce vreau...

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : 06 Iunie, 2007, 07:29:42 am »
si inca vrei sa te cred....?
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.

Offline Escu

• Global Moderator
  • Why so serious?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 06 Iunie, 2007, 04:31:33 pm »
si inca vrei sa te cred....?

asta nu a fost fictiune...  :D  :D

Offline pokemon

• Mesaje postate: 1287
  • VDF
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : 06 Iunie, 2007, 06:57:28 pm »
moah...mai bine m ai eutanasia  :laugh:
nu te sufar! >:(
Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi.